Інформація по темі "" | Публікації по тегу
24.04.20
5468 6
Друкувати
Обране

Фонд соцстраху надав роз'яснення щодо затримок виплат

Роз'яснення щодо строків виплат допомог від Фонду

Фонд соціального страхування України виплачує допомоги по тимчасовій непрацездатності і по вагітності та пологах у повному обсязі, однак сьогодні є затримки в строках фінансування.

Розповідаємо з чим це пов'язано та як пришвидшити отримання допомог від ФССУ.

Який строк затримки?

● Тривалість затримки коливається, адже залежить від суми щоденних надходжень до бюджету Фонду. Сьогодні вона складає 13 робочих днів.

Що сталося?

● Бюджет Фонду – це частка від єдиного внеску, який щомісяця сплачуєте ви, або за вас сплачує ваш роботодавець.

● Від усієї суми зібраного ЄСВ до Фонду направляється 9,5727 %.

● По мірі сплати ЄСВ роботодавцями, ці кошти надходять на рахунок Фонду – і одразу направляються на фінансування матеріального забезпечення і страхових виплат:

  • допомог по тимчасовій непрацездатності (лікарняні);
  • допомог по вагітності та пологах;
  • допомог на поховання;
  • щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві тощо.

● Однак, сьогодні обсяг видатків Фонду перевищив обсяг надходжень.

● Це пов’язано із зменшенням надходжень ЄСВ – зокрема, через нижчий від прогнозованого розмір фонду оплати праці по країні, зменшення обсягів виробництва під час пандемії.

● У березні на рахунок Фонду надійшло 2,1556 млрд гривень частки єдиного внеску, видатки Фонду за той же період склали 2,2555 млрд гривень. За підсумками І кварталу до Фонду надійшло на 219,3 млн грн менше частки ЄСВ від плану.

Як пришвидшити отримання допомоги?

● Трапляється, що затримки пов’язані не зі зменшенням надходжень від ЄСВ, а викликані зволіканням у подачі заяв-розрахунків.

● Фонд здійснює фінансування на підставі отриманої від вашого роботодавця заяви-розрахунку – саме від дати її подачі, у першу чергу, залежить дата виплати.

● Не втрачайте зв'язок із своїм роботодавцем, бухгалтером та комісією (уповноваженим) із соціального страхування вашого підприємства.

● Дізнатись дату прийняття Фондом заяви-розрахунку на виплату вам коштів можна на своєму підприємстві, або у робочому органі виконавчої дирекції Фонду, де зареєстрований ваш роботодавець. Для цього вам буде необхідно назвати номер вашого ідентифікаційного коду. Контакти усіх робочих органів можна знайти на сайті ФССУ: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/uk/authorityInfo/map, а номери гарячих ліній усіх обласних управлінь тут: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/968493

● Коли ви знаєте дату подачі заяви-розрахунку, слідкувати за виплатами можна на телеграм-каналі ФССУ: t.me/socialfund, де в оперативному режимі оновлюється інформація щодо сум і дат, за які Фондом профінансовано матеріальне забезпечення і страхові виплати.

● Зверніть увагу, що Фонд перераховує кошти для виплати вам допомог на рахунок роботодавця, який, у свою чергу, здійснює виплати своїм працівникам. Це може зайняти трохи часу. 

 

Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер.com.ua першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах! Більш детально за посиланням.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
6
Лера
24.04.2020
13 дней.... Вы серьезно?... По Вашей ссылке на Телеграм-канале информация следующая: профинансировано 19 марта полностью, 20 марта - частично (размещено 21 апреля). Походу автор перепутал очередность цифр. Не 13, а 31. Мы уже почти привыкли к этим задержкам, да и это не самое плохое, что сейчас происходит. Но зачем врать?(((
Світлана
24.04.2020
Я так розумію, що до 10 робочих днів, протягом яких фонд повинен надати допомогу плюс ще 13 робочих днів затримки. Тоді в нас цифри сходяться.
Светлана
25.04.2020
Больничные по заявке в первых числах апреля еще не оплачен. Задерживаю более 13 рабочих дней. А самое забавное как “технично”, подробно и безосноваптельно на организации переложили ответственность.
Це точно!!! Светлана
27.04.2020
У мене лікарняний датований кінцем січня -- на сьогодні кінець квітня??? то може це 13 днів, а я не вмію рахувати???(((((
Олег
28.04.2020
Оновити інформацію сайт не бажає? Заявка 25.03.2020. Станом на 28.04.2020 лікарняні не виплачені. Навіщо надавати недостовірну інформацію?
Наталя
28.04.2020
Тиміш бреше - йому легше!!! Не профінансовано 01.04 2020 - це 10 обіцяних днів ????
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі