Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6643 7
Друкувати
Обране

Фонд соцстраху посилить контроль листків непрацездатності

Фондом соцстраху розробляються та впроваджуються заходи щодо здійснення ефективного контролю за видатками на матеріальне забезпечення, зокрема, в частині обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності. Про це в.о. директора виконавчої дирекції Фонду Сергій Нестеров повідомив під час селекторної наради із керівниками та фахівцями управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях і місті Києві 27 березня 2019 року.


Пріоритетний напрям роботи визначено з метою забезпечення фінансової стабільності системи соціального страхування, упередження зловживань і неправомірного використання коштів Фонду.

Зокрема, виконавчою дирекцією Фонду було напрацьовано План першочергових заходів щодо контролю за здійсненням видатків Фонду на матеріальне забезпечення. Документ проходить погодження та передбачає, серед іншого, продовження моніторингу та аналізу листків непрацездатності, що видаються закладами охорони здоров’я, проведення спільно із лікуючими лікарями розглядів виявлених недоліків, участь фахівців Фонду у засіданнях комісій із соціального страхування на підприємствах тощо.

«Робота з посилення контролю за видатками Фонду ведеться вже тривалий час, і сьогодні по багатьом регіонах ми бачимо зменшення кількості оплачених днів непрацездатності. Це результат, зокрема, вчасного виявлення необґрунтовано виданих чи продовжених лікарняних. У залежності від тривалості страхового стажу, Фонд компенсує застрахований особі від 50% до 100% втраченого за період хвороби заробітку. Якщо листок непрацездатності видано неправомірно, це завдає збитки усій солідарній системі соціального страхування», – говорить Сергій Нестеров.

Водночас, за словами С.Нестерова, контроль, моніторинг та аналіз виданих і продовжених листків непрацездатності не має ускладнити отримання допомоги від Фонду для застрахованих осіб, які її потребують. Зокрема, розробляються заходи із покращення якості надання соціальних послуг у взаємовідносинах між закладом охорони здоров’я, працівником, роботодавцем і Фондом соціального страхування України.

У селекторній нараді також взяли участь заступник начальника управління страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції ФССУ Ганна Харченко та заступник начальника управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції ФССУ Марина Біляєва, які проінформували щодо причин зростання видатків Фонду на матеріальне забезпечення та результатів моніторингу виданих (продовжених) листків непрацездатності.

Начальники управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві надали звіти щодо результатів організації роботи з контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності.

Нагадаємо, за підсумками 2018 року із 31 481 проаналізованих листків непрацездатності під час перевірок страхувальників 27,3% виявились виданими із порушеннями, загальна кількість оплачених за рахунок коштів Фонду соцстраху днів тимчасової непрацездатності зросла на 5,7% та склала майже 38 млн днів, а середньоденний розмір виплат збільшився на 31,9%. Загалом на фінансування матеріального забезпечення Фондом у минулому році направлено близько 12 млрд грн.

Також з березня 2019 року Фондом соціального страхування України відновлено проведення планових перевірок страхувальників щодо використання ними коштів Фонду. Система контролю отримала нові ризикоорієнтовані підходи, що мають на меті зменшити навантаження на страхувальників (роботодавців) та упередити можливі порушення. 

Фонд соцстраху

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(7)
бухлюб
28.03.2019
треба зменшити дармоїдів, які сидять у міністерстві, та придумують різний непотреб, а почни щось у них питати, то вони кажуть, що законодавство не досконале, практика судів каже що робити треба так. А хто пише ваші закони - я,? Один міністерський працівник витрачає коштів на утримання та з/плату як 100 застрахованих осіб
Олена
28.03.2019
Мудрують , як взагалі лікарняні не оплачувати.
Ната
29.03.2019
Добре що податки не забувають утримували вчасно. А лікарняні платити не треба.
бух
29.03.2019
хай той соцстрах сам і плате ті листи, сам перевіряє висоту рядка і т.д.
....
29.03.2019
лікарняний проходить через багато рук перед тим як попаде до бухгалтера: 1. лікаря, який видає цей лист
2. комісія, яка повинна перевіряти лікарняний і потім узгодити чи не узгодити цей лікарняний
3. начальника підрозділа цього працівника
4. кадровика
5. бухгалтера
і чому саме бухгалтеру потрібно сидіти з лінійкою і законами, щоб перевірити лікарняний, чому бухгалтер потім повинен получати "по шиям" від начальства?
.... ....
29.03.2019
І це стосується не тільки лікарняних, а й всієї первинної документації, яку несуть до бухгалтерії... І тут ти і юрист, і інженер, і кадровик, і економіст...
І відповідає за помилку не той самий юрист, інженер, кадровик, а саме бухгалтер, тому що він не помітив помилки...
В наші обов'язки входить прийом готової документації і подальша обробка її, а не перевірка, виправлення і т.д.
Вадим
29.03.2019
Мудрували, рехвормували і вернули все "взад".
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд