Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
1895 0
Друкувати
Обране

Кому надається листок непрацездатності під час хвороби дитини у період карантину, якщо захворіла мати дитини?

Якщо малолітня дитина (до 14 років) захворіла в період карантину, тому, хто доглядає за нею під час хвороби, оформлюють листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною.


Листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною не видають і не оплачують, коли дитина захворіла в період щорічної основної та додаткової відпусток, відпустки без збереження зарплати, відпустки для догляду за дитиною до 3 років або в період творчої та навчальної відпусток (ч. 6 ст. 22, п. 6 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV).

Для догляду за хворою дитиною віком до 14 років листок непрацездатності видають на період, протягом якого дитина потребує догляду, але не більш як 14 календарних днів. Якщо дитина продовжує хворіти, то особі, яка здійснює догляд за хворою дитиною, після закінчення максимального строку листка непрацездатності видають довідку за формою № 138/о (п.п. 3.3–3.4 Інструкції № 455).

Якщо дитина перебуває на стаціонарному лікуванні, то листок непрацездатності надають по догляду за дитиною до 6 років на весь період стаціонарного лікування, а по догляду за важкохворою дитиною від 6 до 14 років, що потребує індивідуального догляду, — на період, визначений висновком ЛКК (п. 3.9 Інструкції № 455).

Для догляду за дорослим членом сім’ї та хворою дитиною, старшою 14 років, у разі лікування в амбулаторно-поліклінічних умовах листок непрацездатності видають на строк до 3 днів. Як виняток — залежно від важкості перебігу захворювання та побутових умов цей строк може бути подовжений за рішенням ЛКК, а за її відсутності — головного лікаря, але не більш як 7 к.дн. (п. 3.2 Інструкції № 455).

Якщо в сім’ї хворіють двоє або більше дітей одночасно, то для догляду за ними видається один листок непрацездатності. У разі виникнення захворювання у дітей в різний час листок непрацездатності видається в кожному конкретному випадку окремо (п. 3.5 Інструкції № 455).

Допомога по тимчасовій непрацездатності в разі захворювання матері або іншої особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною віком до трьох років, надається застрахованій особі, яка здійснює догляд за дитиною, з першого дня за весь період захворювання відповідно до частини п’ятої ст. 22 3акону № 1105. 

ГУ Держпраці у Запорізькій області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд