Медична реформа у 2017 році відбуватиметься поетапно

Із січня 2017 року в Україні стартував перший етап медичної реформи, який полягає в зміні фінансування первинної ланки медичної допомоги.


Перетворення, які відбуватимуться в галузі протягом року, будуть поетапними та запроваджуватимуться разом з інформуванням лікарської та пацієнтської спільноти.

Протягом першого півріччя медична галузь працюватиме в штатному режимі, а переважна більшість підготовчої роботи відбуватиметься на рівні МОЗ України, Уряду, Парламенту та регіональних управлінь охорони здоров’я, громад та медичних закладів.

Зокрема, підготовка галузі до впровадження реформи в першому півріччі 2017 р. передбачає:

1. Доопрацювання нормативної бази щодо реформування, зокрема, двох законів та низки наказів МОЗ;

2. Адаптація міжнародних протоколів лікування для первинної ланки;

3. Формування гарантованого переліку послуг (у зв’язку зі збільшенням видатків бюджету на медицину у 2017 р. середня вартість обслуговування пацієнта на первинці буде переглянута у бік збільшення);

4. Затвердження на рівні Уряду складу та меж госпітальних округів;

5. Впровадження у лютому 2017 р. референтного ціноутворення;

6. Впровадження реімбурсації ліків з квітня 2017 р.;

7. Розробка та впровадження першого компоненту електронної охорони здоров’я – реєстру пацієнтів, лікарів, медичних закладів.

Наразі МОЗ України підготував календарний план впровадження реформи на 2017 р. Після його затвердження Урядом покроковий план буде оприлюднено для широкого загалу.

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИПомітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (5)
Світлана
05.01.2017
Всі 7 пунктів перерахованих для впровадження медичної реформи повинні були ВЖЕ бути розроблені, доведені до відома та ознайомлення як з ними працювати до медичних установ (районих також) і з 1 січня 2017 року (початок впровадження реформи) вони вже повинні працювати, а не зуби через ж...пу лікуєм, як і все зараз в нашій країні.
София
05.01.2017
да,да уже зарплату установили не меньше 3200,00, а дальше кого и как дифферинциировать никаких пояснений
Оксана
05.01.2017
Когда эти бараны поймут ' что они бараны?! И не надо им реформировать ничего! Добили страну! !!
Пітекантроп
06.01.2017
Із анекдоту: "Коли в мого дяді Ізі в Одесі був бордель і в нього погано шли справи - він міняв бл*дей, а не переставляв ліжка"
Лидия
06.02.2017
Я за конструктивные реформы, а не за маразм. В декабре 2016г. у моей мамы был инсульт. Скорая помощь приехала и дала таблетку. Вызвать невропатолога - надо пройти АД, чтобы доказать, что человеку больному нужно УЖЕ прописать комплексное лечение, не теряя ни минуты. Я задумалась о том, и не смогла подобрать аргумент для ответа на вопрос "зачем целая структура - МОЗ". Закрывайте больницы, ущемляйте всех и вся, оказать помощь - всё равно не можете. И это реформы?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі