Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.12.19
8950 4
Друкувати
Обране

Мінсоцполітики: Закон України «Про соціальні послуги» вступає в дію з 1 січня 2020 року

Об’єднані територіальні громади повинні підготуватися до нового Закону «Про соціальні послуги», який набуде чинності 1 січня 2020 року.

Про це у ході прес-конференції «Соціальні послуги в громадах - досягнення та виклики» за підтримки Solidarity Fund PL in Ukraіne та Polska Pomoc заявив заступник Міністра соціальної політики України Олег Коваль.

«Польща ментально дуже близька до нас і ми залюбки переймаємо їхній досвід. На місцях ми стикаємось з тим, що не всі голови ОТГ розуміють важливість соціальних послуг, вони опікуються лише розвитком місцевого бізнесу без розуміння важливості соціальної сфери у процесі економічного зростання, тому всі спільні документи, які ми погоджуємо на заходах з польськими партнерами ми передаємо в ОТГ на впровадження», - сказав заступник Міністра.

Проект «Соціальні послуги в громадах - досягнення та виклики» спільно з польськими партнерами проводився на центральному та місцевому рівнях впродовж двох років: експерти долучались до розробки підзаконних актів та провели заходи підвищення компетенцій фахівців і менеджерів соціальних послуг у 15 пілотних ОТГ Чернігівської області.

«Новий Закон «Про соціальні послуги» вносить зміни ще до восьми законів. До прикладу, закріпить соціальну сферу за громадами, змінить підхід соціальної роботи з сім’ями та молоддю. Мінсоцполітики розробили 22 стандарти соціальних послуг і ще 6 мають бути опрацьованими, щоб зробити послугу більш прозорою. Частина допомоги надаватиметься по договорах, але ми передбачили і частину екстрених послуг, що надаватимуться впродовж доби. Закон також чітко окреслює 16 чинників, що можуть зумовити складні життєві обставини, тому соціальні працівники матимуть змогу працювати чітко за інструкціями», - розповіла керівник експертної групи формування соціальних послуг Директорату соціальних послуг та інтеграції Оксана Суліма.

В свою чергу головний експерт проекту Мірослав Ольчак зазначив, що новий Закон «Про соціальні послуги», повністю відповідає європейським стандартам.

«Свої рекомендації щодо соціальних послуг ми адаптували під українські реалії, адже закон повністю відповідає європейським стандартам. Процес налагодження соціальної допомоги довготривалий - за рік можна побудувати дорогу, але не систему послуг. Ми акцентували на важливості прогнозування попиту та потреби послуг, їхньої калькуляції, наявності матеріальних ресурсів - обладнання, програмного забезпечення та доступу до даних. Адже чим менше часу іде на обробку даних - тим більше часу є для безпосередньої роботи з населенням. Також попит на кваліфіковані кадри з соціальної сфери буде зростати», - підкреслив Мірослав Ольчак.

КМУ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Тетяна
17.12.2019
Ну от, вітаю! Кому 10 мінзарплат одноразово, а кому кучу нових стандартів, мінімалку і навіть без матеріалки на оздоровлення
юля
17.12.2019
і прапор ОМС в руки і куди хочуть
Тетяна юля
18.12.2019
ОМС прапор, і саме в руки. Тільки нам, "польовим робітникам", тим прапором дістанеться від душі. Кому прапор, кому кілок, з осини
Інна
20.12.2019
Рекомендації адаптували під українські реалії? Ви серйозно? Мабуть вже ніяким рекомендаціям не впорається з українськими реаліями при пенсії 1769 грн.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі