UA | RU

Про заповнення в листку непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами графи «Стати до роботи»

До виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (далі — ФССУ) надходять чисельні звернення страхувальників і застрахованих осіб щодо правильності заповнення лікарями закладів охорони здоров’я листків непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами.


Тож було надано відповідне роз’яснення, яке розміщене на сайті ФССУ.

У графі «Діагноз первинний» має бути зазначений строк вагітності на час звернення, у графі «Діагноз заключний» — орієнтовний строк пологів, у графі «Звільнення від роботи» одним рядком записується сумарна тривалість відпустки з відміткою дати відкриття листка непрацездатності, у графі «Стати до роботи» — дата закінчення відпустки. Відповідний порядок прописано в п. 9 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з ТВП, ФСС від НВ від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).

Таким чином, дата, що зазначена в графі «Стати до роботи» як закінчення відпустки, не є датою виходу на роботу, а визначає дату закінчення строку 126 к.дн., тому застрахована особа, котра перебувала у відпустці по вагітності та пологах, повинна стати до роботи лише наступного дня.

За результатами домовленостей між фахівцями з питань експертизи тимчасової непрацездатності органів охорони здоров’я держадміністрацій та закладів охорони здоров’я областей, лікарями в листку непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами по різному заповнюється графа «Стати до роботи» — зазначається останній день відпустки по вагітності та пологах або день, коли застрахована особа повинна стати до роботиВодночас в окремих регіонах із метою запобігання непорозумінь між застрахованою особою та страхувальником під час оформлення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і призначення допомоги за нею лікарями в графі «Примітки» бланка листка непрацездатності зазначається дата, коли жінка повинна вийти на роботу.

Виконавча дирекція ФССУ звернулася листом від 18.08.2017 р. №  2.4-15-145 до МОЗ із пропозицією внесення змін до п. 9 Інструкції № 532 щодо більш чіткого визначення порядку заповнення листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами.

Зважаючи на викладене вище, зазначення в листку непрацездатності в графі «Стати до роботи» 126-го дня відпустки, що є датою закінчення відпустки (п. 9 Інструкції № 532), або 127-го дня, що відповідає наступному за 126-м, з якого необхідно приступити до роботи, не є помилкоюТому повертати для виправлення такі листки непрацездатності до закладів охорони здоров’я не потрібно.

Окрім того, законодавчо закріплена тривалість відпустки по вагітності та пологах (126 к.дн.) у листку непрацездатності записується сумарно одним рядком, тому комісія із соціального страхування приймає рішення про виплату матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (5)
Читач
21.09.2017
Якийсь безграмотний, безвідповідальний чинуша написав інструкцію - а тепер вся Україна вирішує питання, коли стати до роботи.
Чинушу наслідки, звичайно, не цікавлять - пише чергову інструкцію.
Наталія
21.09.2017
Погоджуюсь з першим дописувачем. Навіщо так ускладнювати.....Вигадувати всілякі дурниці. Все зрозуміло повино бути "Стати до роботи" - перший робочий день після лікарняного. І ВСЕ. А тепер ФССУ звернулася листом до МОЗ із пропозицією внесення змін до Інструкції))) Просто зайва робота і писанина через якогось муд...а

Оля
21.09.2017
И вообще бланки больничных морально устарели, Но - нет, дурак бухгалтер пусть все в памяти держит, а мы тендер на макулатуру проводим!
Сергій
14.02.2018
Просто абсурд. Навіщо для вагітних робити якість виключення із загальних правил? Вписати з дня звернення початок звільнення від роботи, а розрахунковим 126-м днем - закінчення декретного періоду. Стати до роботи повинно бути однозначно днем виходу на роботу. Справа не тільки у грошах, все одно виплатять за всі 126 діб незалежно від того, в який строк після досягнення 30 тижнів вагітності жінка з'явилася за листком до лікаря. ВАЖЛИВО і коли вона повинна вийти на роботу, щоб не отримати прогул. Адже, якщо до 126 доби вона не подала заяву про бажання піти у соціальну відпустку по догляду за дитиною до 3-х років, то 127-й день фактично буде прогулом і дає право на звільнення.
Нелли
13.03.2018
оформление больничного декрет ФЛП это просто издевательство над беременными. Все чинушки живут за счет отчислений народа а отношение
у меня нет слов одни маты
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі