Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.09.22
3092 0
Друкувати
Обране

Пропонується змінити порядок заповнення листка непрацездатності

На сайті профспілок було опубліковано проєкт спільного наказу МОЗ, Мінсоцполітики та ФСС, яким доповнюється Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності.

Змінами Інструкцію доповнено новими пунктами 13-16. Нові норми потрібні  для реалізації прав пацієнтів, які тимчасово втратили свою непрацездатність та внаслідок проведення бойових дій не можуть звернутися до того ж закладу охорони здоров'я для виправлення помилки в виданому листку непрацездатності (далі - ЛН).

На період дії воєнного стану та протягом 3 місяців з дня його припинення або скасування у випадках особистого звернення пацієнта, на ім'я якого видано бланк ЛН, стосовно виправлення помилок в раніше виданому бланку ЛН, рішення про виправлення приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров'я, а за її відсутності керівник закладу за місцем перебування пацієнта (або за місцем отримання медичної та/або реабілітаційної допомоги) при дотриманні окремих умов.

Але це стосується ситуації, коли у пацієнта немає змоги звернутися  до закладу охорони здоров'я, лікарем якого було видано бланк ЛН, у зв'язку з розташуванням такого закладу в районі проведення воєнних (бойових) дій, або перебуванням в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), чи припиненням діяльності внаслідок обставин непереборної сили.

Помилки виправляються головою лікарсько-консультативної комісії з урахуванням пунктів 3.3 пункту 3 та 4.5 пункту 4 Інструкції.

Виправлення помилки буде можливе лише в таких графах ЛН:

  • «прізвище, ім'я, по батькові непрацездатного» - за умови внесення змін не більше ніж на 35 відсотків букв кожного слова;
  • «місце роботи: назва підприємства, установи, організації»;
  • «причина непрацездатності» - за наявності первинної облікової медичної документації.

Зазначено, що у випадках виправлення помилок згідно з пунктом 13 цієї Інструкції пункт 12 не застосовується. Це означає, що не видається дублікат відповідного ЛН.

Відповідальность лікарсько-консультатівної комісії, що виправила помилку, згідно пунктів 13 та 15 цієї Інструкції поширюється виключно на виправлену помилку. Водночас, відповідальність щодо обгрунтоватності видачі самого ЛН несе безпосередьно лікар, який видав бланк ЛН.

Джерело:
Бухгалтер 911
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×