Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.08.20
3596 4
Друкувати
Обране

Щодо права на допомогу по вагітності та пологах, як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом

Відповідно до ст. 2 Закону № 504/96-ВР право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади). Отже, у період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за основним місцем роботи та зовнішнім сумісництвом зберігається місце роботи.

Згідно ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) надається за основним місцем роботи (діяльності) та за сумісництвом (наймом) у порядку, встановленому Кабміном.

У разі роботи за сумісництвом, за трудовим договором (контрактом) одночасно із здійсненням підприємницької чи іншої діяльності підставою для призначення допомоги є копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи (п. 1 ст. 31 Закону № 1105-XIV).

Відповідно до п. 25 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі – Порядок № 1266) розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата, є 12 календарних місяців перебування у трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю, в якому настав страховий випадок. Якщо застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше 12 календарних місяців за останнім основним місцем роботи, розрахунковий період визначається за фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа) (п. 26 Порядку № 1266).

Згідно п. 30 Порядку № 1266 у разі коли на момент настання страхового випадку застрахована особа працює за сумісництвом, обчислення середньої заробітної плати здійснюється страхувальниками окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом. Розрахунковий період у такому разі визначається за кожним місцем роботи окремо.

Тетяна Безотосна, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів.

ГУ Держпраці у Полтавській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Маша
07.08.2020
А це не двойна оплата?
керр Маша
07.08.2020
допомога надається за різними трудовими договорами, як і сплата єсв. не має у наведеному випадку подвійної виплати і сплати
Маша керр
07.08.2020
Але ж особа одна і за місцем основної роботи отримула виплату лікарняну, а тоді ці ж дні ще оплачують за іншим місцем роботи. Листок непрацездатності теж один, а оплачується двома різними установами. Якось підозріло все це.transparent_pxl.png
керр Маша
07.08.2020
так оплачується із розміру заробітку з якого сплачено ЄСВ за кожним місцем роботи окремо. Сплачувати ЄСВ на двох роботах не підозріло, а отримувати допомогу підозріло)
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі