Щодо заповнення листка непрацездатності

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області повідомляє, що в останній час збільшилась кількість звернень страхувальників та застрахованих осіб з приводу порушень при оформленні листків непрацездатності.


Згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV єдиною підставою для призначення і наступної виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності ( далі – ЛН).

Порядок заповнення ЛН визначає Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406 ( далі – Інструкція 532).

Відповідно до вимог Інструкції 532 паспортна частина листка непрацездатності ( прізвище, ім’я, по-батькові, вік) заповнюється за даними документів застрахованої особи (паспорта чи іншого документа, який засвідчує особу непрацездатного), а місце роботи – зі слів непрацездатного.

Саме при внесенні в листок непрацездатності інформації про місце роботи найчастіше і трапляються помилки. Адже на бланку листка непрацездатності у графі «місце роботи» передбачено зазначати назву підприємства, установи, організації. Але з урахуванням вимог п.3.1 Інструкції 532 має бути вказано не лише назву, а  і місцезнаходження підприємства, установи, організації.

Термін «місцезнаходження юридичної особи» визначено у Цивільному кодексі України та у Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»( далі – Закон).

Згідно роз’яснень Міністерства юстиції України, наданих в листі від 06.08.2014 р. № 404-0-2-14/8.1, місцезнаходження юридичної особи відповідно до Закону – це адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Таким чином, для запобігання виправлень в листку непрацездатності або його повернення підприємством на дооформлення в лікувальний заклад, застрахована особа повинна знати не тільки правильну повну назву свого підприємства, установи, організації, але і її місцезнаходження (адресу), щоби при заповненні листка непрацездатності надати медичному працівникові достовірну інформацію. 

Фонд соцстраху в Кіровоградській області

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (12)
Светлана
02.10.2017
А якщо по установчим документам одна адреса , а організація знаходиться по іншій адресі , яку писати до листка непрацездатності?
Oks Светлана
02.10.2017
місцезнаходження юридичної особи відповідно до Закону – це адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів ...........
Оля
02.10.2017
У медичному закладі не пишуть місце розташування організації, і у Фонді не вимагають писати. То повертати на виправлення такий лист непрацездатності!?
Павел Оля
02.10.2017
Возвращать, пусть дописуют. В Инструкции чётка сказано "місцезнаходження", в Фонде одни не вимагают, вторые придут - ткнут пальцем в пункт и приехали..
Павел
02.10.2017
Не мешало бы и в мед. учреждения информацию отсылать для "учёбы". Работник виноват, но вн некоторых ситуациях не только он. Сказал правильное название - а они с "Головне управління" на ГУ - бабах, "області" - а.. много писать, пусть будет "обл." и так сойдет - и работник снова идет и у них же его исправляет, и то, носом крутят, типа какая разница.
Валентина
02.10.2017
Інструкцуія є, а нові бланки листків непрацездатності і досі немає.
Вадим
02.10.2017
А навіщо взагалі на даному листку писати назву організації , адже він видається людині , а не організації і мед.установа не провіряє де працює хворий .
Радік Вадим
20.03.2018
А кому відраховувати грощі після того як більше як 5 днів хворіє пацієнт? Адже після вказоного строку сплачує фонд соцзах. Тому и спрос по полной...
Світлана
03.10.2017
Вважаю що перевірки потрібно влаштовувати у медзакладах, особливо з приводу оформлення листків непрацездатності. На нашому підприємстві після перевірки ФСС не прийняли до відшкодування два листка лише через відсутність другої печатки лікаря (стаціонарне лікування). Та ще й штраф 50% від суми. От скажіть: чому з нас??? Чому не з лікарні яка не вірно оформила лікарняні?? Ми внески сплачуємо вчасно, людина хворіла, розрахунки здійснені вірно. Підприємство свою функцію виконало. А медзаклад ні, ось нехай він і відшкодовує фонду. Достало вже з лупою ці лікарняні перевіряти, розшифровувати все що вони там пишуть, звіряти печатки, тощо. Я вже їх бачити не можу!!! Підприємство 1500 працюючих, розумієте скільки на місяць лікарняних?? І третину відправляємо дооформляти. А вони ще й носом крутять, чого вам там треба, ми все вірно написали!! От якби вони відшкодували фонду хоча б разок, була б інша ситуація.
Татьяна
03.10.2017
Согласна со Светланой на все 1000%%%%!!!!!
Ольга
06.10.2017
А воз и ныне там
Галина
12.10.2017
Вся проблема в том, что работники не знают не только адреса своего предприятия, а и правильного его наименования.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі