Уряд пропонує підвищити ефективність роботи соціальних інспекторів з 1 січня 2017 року
Зокрема, законопроект спрямований на забезпечення ефективного контролю правильності застосування законодавства у сфері надання соціальної допомоги та соціальних послуг; вчасного попередження і виявлення випадків порушення при призначенні соціальної підтримки. Крім того, буде здійснюватися дієвий моніторинг та аналіз осіб, які потребують державної допомоги, зокрема, на підставі даних верифікації Мінфіну та інформаційних систем інших органів виконавчої влади.
Посаду державного соціального інспектора буде виведено із місцевих органів соціального захисту населення, діяльність яких вони мали контролювати, та включено у тій же кількості в структурні підрозділи обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, органу виконавчої влади Республіки Крим (Міністерство соціальної політики Автономної Республіки Крим).
Діяльність такої соціальної інспекції дозволить забезпечити ефективність програм соціальної підтримки та перенаправлення державних коштів на захист найбільш нужденних громадян, переконані у Мінсоцполітики.