Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.12.16
3534 0
Друкувати
Обране

Уряд затвердив нове Типове положення про дитячий будинок-інтернат

Кабінет Міністрів на своєму засіданні прийняв постанову „Деякі питання соціального захисту дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю”, мета якої - забезпечення прав і свобод дітей з інвалідністю (віком від 4 до 18 років) та осіб з інвалідністю (віком від 18 до 35 років) зі стійкими фізичними, інтелектуальними та психічними порушеннями, які проживають в інтернатних установах системи соціального захисту населення, та здійснення поступової деінституціалізації інтернатних установ.


Як повідомляють у Мінсоцполітики, на сьогодні в Україні функціонують 49 дитячих будинків-інтернатів, у яких проживає понад 5,8 тис. вихованців і підопічних (крім АР Крим, м. Севастополя та територій, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження).

 Діяльність дитячих будинків-інтернатів регулюється Типовим положенням про дитячий будинок-інтернат, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 02.04.2008 № 173, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.07.2008 за № 675/15366.

 Протягом 2008–2015 років законодавство з питань соціального захисту осіб з інвалідністю суттєво змінилося, тому з метою узгодження нормативно-правових актів з міжнародними правовими актами, Конституцією України та іншими законами України Міністерство розробило проект постанови Уряду, яким затверджується нове Типове положення про дитячий будинок-інтернат. Акт було прийнято сьогодні Кабінетом Міністрів.

 Зокрема, ним урегульовуються питання: надання медичної допомоги особам із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями шляхом ліцензування господарської діяльності з медичної практики або укладання договорів із закладами охорони здоров’я; провадження господарської діяльності з придбання, перевезення, зберігання, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, дозволених до застосування в Україні.

 Також Положення визначає реабілітаційні заходи як одні з пріоритетних у діяльності інтернату, оптимізує та спрощує механізм подання документів для влаштування до установи через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення за місцем проживання. Визначаються показання і протипоказання для влаштування особи в будинок-інтернат, урегульовуються створення та діяльність громадських рад при установі, запроваджується новий підхід до надання соціальних послуг із укладанням договору про їх надання.

 Новим Типовим положенням, на відміну від чинного, передбачено створення інноваційних відділень, а саме: денного догляду, п’ятиденного стаціонарного догляду, транзитного перебування, підтриманого проживання, паліативного догляду.

Це дасть змогу вихованцям і підопічним перебувати в установі не тільки на цілодобовому утриманні, але й на денному, чим забезпечуватиметься виховання дітей у сім’ях та інтегрування їх у місцеву громаду. Такі нововведення сприятимуть поступовому переходу до надання соціальних послуг у неінституційних формах.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн