Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
7439 20
Друкувати
Обране

З березня розпочнеться індексація пенсій та виплата субсидій у готівковій формі

Про це Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив під час наради під головуванням Президента України Петра Порошенка і за участі Прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана.


За словами Міністра, пенсійна реформа стала важливим етапом реформування нашої країни, адже усунула зрівнялівку у пенсійному забезпеченні - з 11,5 мільйонів пенсіонерів 8,5 мільйонів мали пенсію на рівні прожиткового мінімуму.

"У жовтні 2017 році було прийнято закон, який повернув системі пенсійного забезпечення принципи соціального страхування, відповідно до яких пенсія повинна бути диференційованою і залежати від двох показників: страховий стаж і заробітна плата яку отримували люди. В результаті проведення реформи сьогодні кожен пенсіонер має ту пенсію, яку він заробив виходячи з цих двох показників. В цілому, середнє підвищення пенсій внаслідок реформи склало 561 гривню, але це не означає що усі отримали таку суму підвищення, кожен отримав надбавку визначену запровадженою єдиною формулою", - пояснив Міністр.

Він зазначив, що пенсійною реформою була передбачена автоматична індексація пенсій за новим принципом, який було закладено в самому законі. Цей принцип передбачає два основні показники: 50 відсотків рівня зростання інфляції за попередній рік, і 50 відсотків зростання середньої заробітної плати. Закон передбачав, що індексація проводитиметься щорічно, починаючи з 2019 року.

"На виконання закону про загальнообов’язкове пенсійне страхування, Урядом було визначено порядок і дату щорічної індексації, а саме з 1 березня 2019 року. Коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати, доходу з якого було сплачено внески, становить 1.17. На 1 березня 2019 року пенсії будуть автоматично перераховані для 10 мільйонів 200 тисяч пенсіонерів, а середній розмір підвищення складе 255 грн. Це не означає, що усі отримають однаково 255 гривень, адже кошти розподіляються відповідно до формули. Реальне підвищення відбудеться для 8 мільйонів пенсіонерів, але підвищення не буде меншим за 100 гривень.

Урядовець також наголосив на доплаті до пенсійних виплат для тих пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, але через малий розмір заробітку мають низьку пенсію.

"У 2019 році пропонується здійснити доплату до пенсії 1 мільйону 900 тисячам пенсіонерів у розмірі 2410 гривень. Чому саме така сума? Йдеться про додатковий ресурс, який було отримано від закону про "євробляхи", вперше в Україні шкідливе явище було повернуто на користь пенсіонерів. Таким чином, за ініціативою Президента України, кошти від розмитнення "євроблях" у повному обсязі направлені на підвищення пенсій. Звертаю увагу на те, що йдеться про підтримку для тих громадян, які мають повний страховий стаж, хто багато працював але мають низькі пенсії", - заявив Андрій Рева.

Міністр також доповів про успішне завершення першого етапу монетизації субсидій.

"Пенсійний фонд, Укрпошта і Ощадбанк уже отримали 731 реєстр отримувачів субсидій. Виплати субсидій пенсіонерам розпочнуться з 4 березня одночасно з пенсійними виплатами, а з 12 березня люди які не є пенсіонерами отримають кошти на оплату житлово-комунальних послуг у відділеннях Ощадбанку після пред'явлення паспорту та ідентифікаційного коду",- повідомив Міністр соціальної політики Андрій Рева.

Мінсоцполітики

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(20)
Вадим
26.02.2019
Все як в пісні "выборы, выборы,кандидаты п*****ы". На початку 2018 монетизація субсидій була "не на часі" , в кінці 2018 говорили запустять з травня 2019,а на початку 2019 стався провал томос-туру, появився "ЗЕ" і ось вам і монетизація, і підвищення пенсій...


Петро інкогныто Вадим
27.02.2019
Це вже Петі не допоможе. Свинарчук підклав йому здоровенну свиню, яка поховає рейтингі Петі на той світ.
Вера
26.02.2019
А кто знает, для того чтобы получить эти деньги нужно подавать заявление или просто в ощадбанк с паспортом?
Ірина Вера
26.02.2019
Заяву подавати не потрібно. Потрібен паспорт, код і все. Отримаєте кошти і Вам відкриють картку для того, щоб зарахувати кошти субсидії за березень та квітень.
Вера Ірина
27.02.2019
Спасибо за разъяснение.
777
26.02.2019
И опять километровые очереди . Вот нафига это было делать ?!!! Или сделали б уже Приват ( он тоже вроде государственный) и просто скидывали б на карточки .
Таня 777
26.02.2019
Тот кто не умер в очереди, когда Юлька давала по 1 тис.грн.,умрет за субсидией.Субсидии получают в основному пенсионеры, смысл получи-потрать-а коммуналку не оплати-приехали-отключили-государство-а мы дали
Енгрібьорд Таня
27.02.2019
Нє-нє-нє. То буде ще цікавіше. Якщо раніше субсидії йшли безпосередньо організаціям-надавачам послуг (при цьому незалежно від фактичного отримання таких коштів від держави організація бачила нарахування такої субсидії), то тепер комунальщикам буди абсолютно і повністю наплювати що ви там собі наоформлювали. Тож спочатку потрібно буде оплатити комуналку, а вже потім відстояти чергу та отримати, так би мовити, компенсацію за вже сплачені послуги. До того ж ніхто не гарантує, що всі дружно в єдиному пориві будуть витрачати отримані кошти саме на оплату комуналки, а не, скажімо, на горілочку з закусочкою. Висновок - привіт, зростання боргів населення за комунальні послуги. Покращення вже сьогодні.
Дмитро Енгрібьорд
28.02.2019
Чому держава має про це турбуватися? Потратив на горілку - будеш без субсидії і без газу. У кожного є своя голова, не треба чогось чекати відержави. Краще гроші віддати населеню, ніж облгазам.
Лера Дмитро
01.03.2019
Поддерживаю! У нас, например, в Кропивницком Кировоградгаз с каждого лицевого счета поимел по 1 -2 тыс. грн. реорганизовавшись и не передав эти деньги и данные по переплатам потребителей новой организации. Теперь у многих вместо переплат - долги и как вернуть те деньги - не известно...
Енгрібьорд 777
27.02.2019
Пенсіонерам і буде на картки - ті самі на які вони пенсії отримують. А щодо інших, то яким магічним чином органи соцзахисту посеред опалювального сезону дізнаютьться на яку картку саме Ви хочете отримати гроші? Якщо памятаєте, то при поданні заяв-декларацій в жовтні 2018 в них ніякі банківські рахунки не фігурували.
777 Енгрібьорд
28.02.2019
придёт смс на телефон с указанной суммой . а потом в ощад банк в очередь и там открывать карточки на последующие выплаты . зачем мне кучу карточек ? такую же процедуру можно было сделать с приватом .
Енгрібьорд 777
28.02.2019
Це конкретно Вам простіше з Приватом, а є ціла купа людей яким простіше, скажімо, з тим же Ощадом, чи Кредіагріколем, чи Авалем, тому і вибирали один банк. Всім не вгодиш. Срава в тому, що сама ідея "монетизувати" субсидії посеред опалювального сезону - дурість. Це треба було робити, або з в жовтні минулого року, або вже з травня цтого року. Думаю всм зрозуміло чому монетизацію вирішили робити так терміново.
777 Енгрібьорд
28.02.2019
те банки не являются государственными
777 Енгрібьорд
28.02.2019
тем более в привате проще с зачислениями . там по идентификационному коду зачисляется . и приват 24 всегда в доступе и банкоматов больше и много чего ещё лучше и проще .
121
26.02.2019
Хто зрозумів, підвищення стосується пенсій за віком чи осіб з інвалідістю також?
бух 121
26.02.2019
для всіх пенсій
Яна
06.03.2019
неправда. Підвищення для працюючих не буде, для інвалідів теж
Тетяна
07.03.2019
А податком потім не будуть обкладати ту монетізацію? Адже це дохід, як не крути!
Наталія
19.03.2019
Я отримую пенцію з 2006 року,чи отримаю я мати якусь доплату?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд