Нашi сайти:

За лікарняними листками старого зразка допомога по тимчасовій непрацездатності не призначається!

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надав роз’яснення щодо видачі лікувально - профілактичними закладами довідок про тимчасову непрацездатність або листків непрацездатності старого зразка.


Фонд зазначив, що останнім часом до нього надходять численні звернення від страхувальників та застрахованих осіб щодо відсутності бланків листків непрацездатності в лікувально – профілактичних закладах (далі - ЛПЗ) та видачі ЛПЗ довідок про тимчасову непрацездатність або бланків старого зразка.

Так, МОЗ листом від 04.05.2011 р. № 3.07-19/126 було рекомендовано не використовувати бланки листків непрацездатності старого зразка та наголошено, що чинним є листок непрацездатності, затверджений наказом МОЗ, Мінпраці, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань «Про затвердження зразка, технічного опису листка непрацездатності» від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406 (далі — Наказ № 532).

Таким чином, використання ЛПЗ бланків листків непрацездатності старого зразка, та як наслідок зазначення їх реквізитів страхувальниками в заявах – розрахунках, призводить до порушення ряду нормативно – правових документів.

Видача довідок про тимчасову непрацездатність проводиться тільки тими лікувально-профілактичними закладами, у яких повністю використані бланки листків непрацездатності і тільки на період до їх виготовлення (лист Фонду від 28.07.2006 р. № 01-16-1634).

Враховуючи зазначене, листки непрацездатності, які не відповідають Наказу № 532 та довідки, які засвідчують тимчасову непрацездатність громадян не можуть бути підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності та підлягають заміні на листки непрацездатності нового зразка (лист Фонду від 05.11.2014 р. № 2.4-17-2926).

 

За матеріалами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі