Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.09.15
7505 10
Друкувати
Обране

«А ви теж кажіть!..»: про зростання мінімальних гарантій з 1 вересня

Одна з найбільш обговорюваних новин сьогодні — підвищення мінзарплати і прожитмінімуму з 1 вересня. Про це багато говорять у пресі, але на законодавчому рівні нічого не змінилося. У чому справа?


Автор: Клиженко Яна, експерт з питань оплати праці, y.klyzhenko@buhgalter911.com

Отже, з усіх боків «трублять»: з 01.09.2015 р. мінзарплата і прожитковий мінімум повинні становити 1378 грн.

Однак поспішати з висновками не варто. Річ у тім, що розміри мінзарплати і прожиткового мінімуму встановлюються Законом про держбюджет на відповідний рік. А до нього внесли зміни? Ні.

Найцікавіше! Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» № 3060 (щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінзарплати) зареєстрований у ВРУ тільки 9 вересня 2015 року. Тобто «годувати підвищенням» нас почали ще взагалі до того, як відповідний законопроект потрапив до Парламенту (його ще навіть не розглядали).

Цілком імовірно, що Закон буде прийнятий 15 — 18 вересня і набуде чинності вже цього місяця.

Що це означає? А те, що озвучені в новинах розміри соцстандартів застосовуватися не можуть.

Наша порада: до офіційних змін сміливо проводьте розрахунки виходячи з нинішніх розмірів мінзарплати і прожитмінімуму (1218 грн.). Зокрема, це стосується авансу із зарплати, установленої на рівні «мінімалки», обмеження за лікарняними та декретними, індексації.

Проте, очевидно, у перспективі у нас набуття чинності змінами «заднім числом».

Судячи з тексту проекту, нові розміри мінзарплати та прожиткового мінімуму все одно будуть встановлені з 1 вересня.

Відповідно, після «офіційного старту» зарплатні розрахунки, в яких бере участь мінзарплата, доведеться проводити виходячи з нової суми — 1378 грн. Ще раз підкреслюємо: за підсумками вересня це «зачепить», зокрема, індексацію, максимальну і додаткову базу справляння ЄСВ (орієнтиром буде не 1218 грн., а вже 1378 грн.). Також доведеться переглянути штатний розпис і підвищити зарплату тим працівникам, кому її встановлено на рівні мінімальної.

Не випустіть з уваги! Якщо у вас зараз звільняється працівник «на мінімалці», то йому виплати здійснюйте виходячи з нинішнього розміру мінзарплати. Це ж стосується «індексаційних» розрахунків зі звільненими. Але потім доведеться перерахувати суму остаточного розрахунку з урахуванням нового розміру мінзарплати. Інакше вийде, що ви не дотрималися щодо звільненого мінімальних держгарантій, а це буде приводом для звернення колишнього працівника до суду.

Урахуйте! Для прийнятих і звільнених протягом місяця, які не відпрацювали його повністю, донарахування ЄСВ виходячи з «мінімалки» не проводиться. Тому на одну проблему менше.

І остання порція важливої інформації! З 15.09.2015 р. змінюються рахунки для сплати ЄСВ. Щоб уникнути помилок, рекомендуємо звернутися до своїх податкових за новими реквізитами.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


коментарі
(10)
Бухгалтер
14.09.2015
А чому ніхто не каже,що ж буде з індексацiєю? її треба буде зменшувати та фiксувати на суму підвищення ?Розкажiть нам будь ласка .Що людям вiдповiдати,де їх " підвищення"?
Євген
14.09.2015
Бухгалтер, согласитесь у бюджетников в принципе не важно какие там оклады надбавки, главное чтоб кошторис был, и если с первого сентября они всем добавят в кошторис деньги, то индексацию вы зафиксируете но сможете платить премии больше или надбавку за интенсивность поднять!!
Іриска_13
14.09.2015
Бюджетникам обіцяне підвищення - як зайцеві стоп-сигнал!!!! На 160 грн. підвищують мінімалку, і, відповідно, на цю ж суму необхідно зменшити (тобто - зафіксувати) індексацію! Так що толку - ніякого...
Listik
14.09.2015
Ну у некоторых не было вообще никакой индексации. Вот они в полной мере почувствуют это повышение.
Наталія
15.09.2015
А про державних службовців в районнах забули? Що ж нам підняли? Підняли мінімалку зафіксували індексаці. і до тогож із нашого фонду щей забрали в держбюджет 11000 грн. Слава нашому уряду. Лиши нас по фонді на оклад, ранг і вислуга приблизно 1500 грн. І варто ще працювати коли сім"ю немає за що годувати. Що б вони так жили нацю зарплату.....
Євген
15.09.2015
Наталія, согласен с вами, госслужащих всё время кидают, почему то про постанову 268 никто не вспоминает и не вносят изменения уже с 2008 года (если мне память не изменяет)! Оклады в районах у начальников отделов и специалистов одинаковые! Давайте напишем питицию на сайте президента :)
Наталья
15.09.2015
Євген та Наталія згодна на всі 100% - даєш ПКМУ 268!!!!!!!!
Бухгалтер
22.09.2015
Госслужба-1218+ранг+выслуга+надбавка+премия .. и вот уже 3477,60 + индексация 912,28 ( это тоже повышение дохода)=4389,88...почти как у бедного депутата)))
Галина
24.09.2015
Хорошо если фонд позволяет платить надбавки и премии, но большинство наверное уже забыли что это такое...
ольга
23.10.2015
может ли начальник вернуть надбавку и в каком размере?если до этого она была 30 процентов .Фонд оплаты позволяет
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн