Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
7390 10
Друкувати
Обране

«А ви теж кажіть!..»: про зростання мінімальних гарантій з 1 вересня

Одна з найбільш обговорюваних новин сьогодні — підвищення мінзарплати і прожитмінімуму з 1 вересня. Про це багато говорять у пресі, але на законодавчому рівні нічого не змінилося. У чому справа?


Автор: Клиженко Яна, експерт з питань оплати праці, y.klyzhenko@buhgalter911.com

Отже, з усіх боків «трублять»: з 01.09.2015 р. мінзарплата і прожитковий мінімум повинні становити 1378 грн.

Однак поспішати з висновками не варто. Річ у тім, що розміри мінзарплати і прожиткового мінімуму встановлюються Законом про держбюджет на відповідний рік. А до нього внесли зміни? Ні.

Найцікавіше! Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» № 3060 (щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінзарплати) зареєстрований у ВРУ тільки 9 вересня 2015 року. Тобто «годувати підвищенням» нас почали ще взагалі до того, як відповідний законопроект потрапив до Парламенту (його ще навіть не розглядали).

Цілком імовірно, що Закон буде прийнятий 15 — 18 вересня і набуде чинності вже цього місяця.

Що це означає? А те, що озвучені в новинах розміри соцстандартів застосовуватися не можуть.

Наша порада: до офіційних змін сміливо проводьте розрахунки виходячи з нинішніх розмірів мінзарплати і прожитмінімуму (1218 грн.). Зокрема, це стосується авансу із зарплати, установленої на рівні «мінімалки», обмеження за лікарняними та декретними, індексації.

Проте, очевидно, у перспективі у нас набуття чинності змінами «заднім числом».

Судячи з тексту проекту, нові розміри мінзарплати та прожиткового мінімуму все одно будуть встановлені з 1 вересня.

Відповідно, після «офіційного старту» зарплатні розрахунки, в яких бере участь мінзарплата, доведеться проводити виходячи з нової суми — 1378 грн. Ще раз підкреслюємо: за підсумками вересня це «зачепить», зокрема, індексацію, максимальну і додаткову базу справляння ЄСВ (орієнтиром буде не 1218 грн., а вже 1378 грн.). Також доведеться переглянути штатний розпис і підвищити зарплату тим працівникам, кому її встановлено на рівні мінімальної.

Не випустіть з уваги! Якщо у вас зараз звільняється працівник «на мінімалці», то йому виплати здійснюйте виходячи з нинішнього розміру мінзарплати. Це ж стосується «індексаційних» розрахунків зі звільненими. Але потім доведеться перерахувати суму остаточного розрахунку з урахуванням нового розміру мінзарплати. Інакше вийде, що ви не дотрималися щодо звільненого мінімальних держгарантій, а це буде приводом для звернення колишнього працівника до суду.

Урахуйте! Для прийнятих і звільнених протягом місяця, які не відпрацювали його повністю, донарахування ЄСВ виходячи з «мінімалки» не проводиться. Тому на одну проблему менше.

І остання порція важливої інформації! З 15.09.2015 р. змінюються рахунки для сплати ЄСВ. Щоб уникнути помилок, рекомендуємо звернутися до своїх податкових за новими реквізитами.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(10)
Бухгалтер
14.09.2015
А чому ніхто не каже,що ж буде з індексацiєю? її треба буде зменшувати та фiксувати на суму підвищення ?Розкажiть нам будь ласка .Що людям вiдповiдати,де їх " підвищення"?
Євген
14.09.2015
Бухгалтер, согласитесь у бюджетников в принципе не важно какие там оклады надбавки, главное чтоб кошторис был, и если с первого сентября они всем добавят в кошторис деньги, то индексацию вы зафиксируете но сможете платить премии больше или надбавку за интенсивность поднять!!
Іриска_13
14.09.2015
Бюджетникам обіцяне підвищення - як зайцеві стоп-сигнал!!!! На 160 грн. підвищують мінімалку, і, відповідно, на цю ж суму необхідно зменшити (тобто - зафіксувати) індексацію! Так що толку - ніякого...
Listik
14.09.2015
Ну у некоторых не было вообще никакой индексации. Вот они в полной мере почувствуют это повышение.
Наталія
15.09.2015
А про державних службовців в районнах забули? Що ж нам підняли? Підняли мінімалку зафіксували індексаці. і до тогож із нашого фонду щей забрали в держбюджет 11000 грн. Слава нашому уряду. Лиши нас по фонді на оклад, ранг і вислуга приблизно 1500 грн. І варто ще працювати коли сім"ю немає за що годувати. Що б вони так жили нацю зарплату.....
Євген
15.09.2015
Наталія, согласен с вами, госслужащих всё время кидают, почему то про постанову 268 никто не вспоминает и не вносят изменения уже с 2008 года (если мне память не изменяет)! Оклады в районах у начальников отделов и специалистов одинаковые! Давайте напишем питицию на сайте президента :)
Наталья
15.09.2015
Євген та Наталія згодна на всі 100% - даєш ПКМУ 268!!!!!!!!
Бухгалтер
22.09.2015
Госслужба-1218+ранг+выслуга+надбавка+премия .. и вот уже 3477,60 + индексация 912,28 ( это тоже повышение дохода)=4389,88...почти как у бедного депутата)))
Галина
24.09.2015
Хорошо если фонд позволяет платить надбавки и премии, но большинство наверное уже забыли что это такое...
ольга
23.10.2015
может ли начальник вернуть надбавку и в каком размере?если до этого она была 30 процентов .Фонд оплаты позволяет
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд