Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5502 4
Друкувати
Обране

Чи можна працювати на декількох підприємствах одночасно за основним місцем роботи?

Чи може особа з інвалідністю працювати на декількох підприємствах одночасно за основним місцем роботи?


Відповідно до ч. 2 ст. 21 КЗпП працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Відповідно до ч. 2 ст. 102ˡ КЗпП умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств визначає КМУ. Тому, зазначені питання регулюються постановою КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 р. № 245 (надалі - Постанова № 245).

З метою виконання постанови № 245 наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 р. № 43 було затверджено Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій (надалі - Положення № 43).

Згідно з п. 1 Положення № 43 сумісництвом вважається виконання працівником крім своєї основної іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

Згідно з п. 2 Постанови КМУ № 245 тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день. У вихідні дні (за графіком роботи основного підприємства) працювати за сумісництвом дозволяється повний робочий день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

При прийомі на роботу за сумісництвом пред’явлення трудової книжки не передбачено. Згідно з частиною третьою п. 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення від 29.07.1993 р. № 58 (надалі — Інструкція № 58), на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи. Запис про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника і зазначається у трудовій книжці окремим рядком (пункт 2.14 Інструкції № 58). Отже, робота за основним місцем роботи може бути тільки на одному підприємстві.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю України обмеження щодо сумісництва можуть вводитися законодавством, зокрема і колективним договором, а також трудовим договором, який є для працівника основним. Порушення обмежень на сумісництво, встановлених законодавством, колективним або трудовим договором, є підставою для притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності. За відповідних обставин можливе застосування такого дисциплінарного стягнення, як звільнення з роботи. (лист Міністерства праці та соціальної політики України від 28.03.2013 р. № 2-1/06/187-13).

Алла Уріщенко, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні.

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (4)
Лера
23.09.2019
Питання, чи може працівник з інвалідністю працювати на декількох підприємствах за основним місцем, виникає тому, що інвалід враховується в норматив чисельності при визначенні кількості інвалідів тільки за основним місцем роботи. Ну, зрозуміло, що не може... А за сумісництвом - хоч і на 10-ти роботах. Але про сумісництво питання не було...
Інна Лера
23.09.2019
Зрозуміло, що не може... В тому то і питання, звідки це зрозуміло? Якщо 0,5 ст. на одному підприємстві і на другому 0,5 ст., то це згідно Положення 43 не є сумісництвом. Так?
Інна
23.09.2019
Так можна чи ні?
Тексту багато, а відповіді немає.Приклад:Працівник працює
в Організації_1 на 0,5 ст. і влаштовується в Організацію_2 на 0,5 ст. Як його
оформити в Організації_2 – як
сумісника? Але згідно п.11 Додатку до Положення 43 не є сумісництвом «Інша робота,
яка виконується в тому разі, коли на основній роботі працівник працює неповний робочий
день і відповідно до цього отримує неповний оклад (ставку), якщо оплата його
праці по основній та іншій роботі не перевищує повного окладу (ставки) за
основним місцем роботи»
. Якщо не сумісник, тоді основний одночасно по двом різним
організаціям? Чи як?
Енгрібьорд Інна
25.09.2019
не так. Трудових книжок у нього теж дві? Там де трудова - ті 0,5 і є основним міцем роботи
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд