Держгірпромнагляд: про проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб

Законом «Про охорону праці» передбачаються окремі специфічні вимоги до навчання «посадових осіб», а зазначений термін є складовою вживаного у Законі терміну «працівник» — роз’яснив Держгірпромнагляд.


Так, під поняттям «працівник» у Законі розуміється особа, яка працює на підприємстві, в організації, установі та виконує обов'язки або функції згідно з трудовим договором (контрактом).

Посадові особи, діяльність яких пов'язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці за участю профспілок.

Згідно з п. 1.7 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці термін «навчання з питань охорони праці» і термін «спеціальне навчання» вживаються відповідно у таких значеннях:

навчання з питань охорони праці — це навчання працівників, учнів, курсантів, студентів, слухачів з метою отримання необхідних знань і навичок з питань охорони праці або безпечного ведення робіт;

спеціальне навчання — щорічне вивчення працівниками, які залучаються до виконання робіт з підвищеною небезпекою або там, де є потреба в професійному доборі, вимог відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Разом з тим нормами Типового положення, як і Законом, встановлюються окремі специфічні норми, притаманні саме для навчання посадових осіб. Наприклад, розділ 5 «Навчання і перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб».

Зверніть увагу! Не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці.

Таке роз’яснення надав Держгірпромнагляд в листі від 18.08.2014 р. № 6280/0/8-03/6/14.Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі