Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
33875 21
Друкувати
Обране

Держорган ліквідується – вихідна допомога виплачується! Та ще й удвічі більше

Багато спорів викликала ситуація із виплатою вихідної допомоги при ліквідації державного органу. Після того, як така підстава для припинення державної служби виокремилась у в п. 11 ч. 1 ст. 87 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі – Закон про держслужбу), постало питання: а чи слід у такому випадку виплачувати вихідну допомогу за ч. 4 цієї ж статті? Аргументом «проти» було те, що п. 11 ч. 1 ст. 87 Закону про держслужбу не загаданий у ч. 4 цієї статті, а отже вихідна допомога не надається.


Право на вихідну допомогу приходилось буквально відвойовувати.

Однак тепер можна зітхнути з полегшенням – завдяки Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 14.01.2020 р. № 440-IX (далі – Закон № 440).

Тепер у ч. 4 ст. 87 Закону про держслужбу чітко і ясно сказано, що у разі звільнення з державної служби на підставі пунктів 1 та 11 ч. 1 цієї статті державному службовцю виплачується вихідна допомога у розмірі двох середньомісячних заробітних плат. Так, вам не здалося. Вихідну допомогу ще і збільшили удвічі.

І це ще не всі приємні новини.

Нагадаємо: нещодавно законодавці послабили захист державних службовців на рівні КЗпП. Зміни, які вніс Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 р. № 378-IX, торкнулись і державних службовців. Зокрема у разі змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за 30 календарних днів, а не за 2 місяці, як у загальному випадку. А також у цьому випадку за КЗпП держслужбовцям нема необхідності пропонувати іншу вакантну.

Завдяки Закону № 440 у ч. 3 ст. 87 Закону про держслужбу також додали норму, згідно з якою суб'єкт призначення або керівник державної служби попереджає державного службовця про наступне звільнення на підставі пунктів 1 та 11 ч. 1 цієї статті у письмовій формі не пізніше ніж за 30 календарних днів. При цьому суб'єкт призначення або керівник державної служби може пропонувати державному службовцю будь-яку вакантну посаду державної служби у тому самому державному органі (за наявності). У той же час не діють норми загального трудового законодавства щодо необхідності отримання згоди на звільнення виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника).

Паралельно ще й уточнили: у разі, якщо наказ (розпорядження) про звільнення державного службовця видається у період тимчасової непрацездатності державного службовця або його відпустки, то оформлення і видача трудової книжки, а також розрахунок при звільненні проводяться протягом 7 днів з дня звільнення. Нагадаємо, що датою звільнення є перший робочий день, наступний за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки.

Описані зміни діють з 13.02.2020 р. 

Експерт з питань оплати праці журналу «Бюджетна бухгалтерія» – Катерина ЖИЛЕНКО

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (21)
Не зрозуміла
18.02.2020
"І це ще не всі приємні новини" Де там далі приємні новини? Кому приємно порушення прав працівників?
бухгалтер Не зрозуміла
18.02.2020
я думаю те, що КЗпП сказав не пропонувати держслужбовцям вакантні посади, а в Законі про держслужбу прописали, що все таки пропонувати. ну так собі приємності, але хоч цей момент врегулювали - і на тому спасібо
Не зрозуміла бухгалтер
18.02.2020
А я, на жаль, не бачу різниці між "немає необхідності пропонувати" і "може пропонувати (а може і не пропонувати)"
все для людей
18.02.2020
ці прекрасні зміни внесли якраз після того, коли більшість людей вже звільнено, в т. ч. у зв’язку з ліквідацією установ, і ці працівники не отримали вихідної допомоги, (в кращому випадку отримали один середньомісячний заробіток) і доплатити їм ці гроші зараз не можна, адже закон вступає в дію з 13.02.2020р. і не має зворотньої дії. Коротше - все для людей. Сумно.
все для людей все для людей
18.02.2020
а ще мені подобається, як гарно заховані ці зміни - пункт 106 якогось там закону, котрий не має жодного стосунку до ЗУ Про держслужбу, і лише дуже не ліниві люди змогли дочитатись до 106 пункту , тим більше, що читаючи ЗУ про держслужбу вчора на "закон рада гов" я цих змін не побачив
Якийсь чувак все для людей
19.02.2020
Зараз змінили коли всі скорочення пройшли, щоб люди заспокоїлись, а потім коли треба буде дійсно ліквідовувати державні органи (РДА наприклад), знову змінять так як буде вигідно :)
БУГГАЛТЕР
18.02.2020
а як бути працівникам ОМС, вони ж не мають статусу держслужбовців?
Байдуже
18.02.2020
А чому радіти?.. Тому що втрачу роботу?... Хай собі забирають мою подвійну сереньомісячну... І Їдуть до.... "Европи" .....
Тетяна
18.02.2020
Нова влада готує собі компенсації при звільненні? Вже щось відчувають?
1234
18.02.2020
Давно пора!
Нелла
18.02.2020
А наш керівник сказав що це для тих кого попереджали за один місяць!? А нас за два то це до нас не відноситься!
Байдуже Нелла
18.02.2020
Вас звільняють після 13.02.2020?? Тоді і Ви підпадаєте під ці зміни.
Світлана Нелла
18.02.2020
Не державні службовці також отримають вихідну у розмірі двох середньомісячних з /плат .
123
18.02.2020
ЗУ "Про державну службу" зашла сегодня и скопировала с сайта: 4. У разі звільнення з державної служби на підставі пункту 1 частини першої цієї статті державному службовцю виплачується вихідна допомога у розмірі середньої місячної заробітної плати.
w2 123
18.02.2020
Не обновили ще
бухгалтер 123
18.02.2020
Закон № 440 набрав чинності 13.02.2020 - за данними того сайту Рада.гов. юа. Чого не внесли зміни до Закону про держсліжбу - незрозуміло
Міла бухгалтер
18.02.2020
Нема кому внести))). всі зайняті
Марина
18.02.2020
Ага, і якби ще добрий Мінфін нам дав гроші щоб ці всі виплати зробити, то взагалі б було чудово! А так мало того що не дав на рік основні виплати, то і звільняти працівників теж маємо за рахунок зарплат тих хто залишається
Олена
19.02.2020
Так і не зрозуміло як діяти з тими службовцями, що попереджанні за 2 місяця, але звільняються 28 лютого з причини ліквідації ?
Олена
19.02.2020
Я так розумію це стосується лише посад державної служби. У нас, наприклад, скорочують секретаря керівника. Тож у неї вихідна допомога у розмірі середньомісячної з/п?
Обнять и плакать
21.02.2020
це, я так розумію, вони розвантажили Центр Зайнятості? А держорганам чим виплачувати? Фонд оплати праці не забезпечен повністю.....%%% Знову заборгованість по заробітній платі...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд