Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.06.22
20556 5
Друкувати
Обране

Держпраці про оплату праці працівникам бюджетних установ

Про оплату праці в бюджетних установах розповіла представникам відділів бухгалтерського обліку 32 підприємств бюджетної сфери начальник відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Кіровоградській області Олена Хіміч під час семінару в Обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.І.Чижевського.

Олена Хіміч наголосила: незмінними залишаються гарантії держави в дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.

В основі розрахунку оплати праці бюджетної установи є тарифна система, яка включає тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів і тарифно-кваліфікаційні характеристики.

Система оплати праці включає два напрямки: організацію праці та нарахування заробітної плати.

Перше пов'язане з обліком відпрацьованого часу, друге – з кількістю виконаної роботи.

Розмір посадового окладу в бюджетній установі залежить від посади, розміру тарифного розряду, який встановлено для кожної посади, та суми прожиткового мінімуму станом на 1 січня відповідного року.

Суму посадового окладу обчислюють, використовуючи Єдину тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (далі — ЄТС). Зарплата в бюджетних установах окремих категорій робітників може складатись лише з посадового окладу і якщо зарплата не дотягує до мінімальної, то нараховується доплата до мінімальної зарплати.

Ця доплата спричиняє “зрівнялівку” посадових окладів у бюджетних установах. Однак першопричиною є відставання 1-го тарифного розряду від мінімальної зарплати.  Розмір тарифних розрядів наведено у додатках до Постанови № 1298 за посадами (професіями) працівників: керівні, наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники, професіонали, фахівці, інші працівники бюджетних установ (додаток 2 до Постанови № 1298); професіонали, фахівці, керівники інших структурних підрозділів і технічні службовці, посади яких є загальними для усіх бюджетних установ (додаток 3 до Постанови № 1298); робітники, посади яких є загальними для усіх бюджетних установ (додаток 4 до Постанови № 1298).

 

Джерело:
Управління Держпраці у Кіровоградській області
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
5
999
09.06.2022
Сухо, і нічого нового.
NeProzorro
09.06.2022
Всім уповноваженим особам - 25-ий тарифний розряд !!!
Ірина NeProzorro
09.06.2022
Кажуть, що всіх УО в бюджетних установах поскорочують. А всі закупівлі передадуть до ЦЗО при ОДА/МР
Лариса
09.06.2022
Шановне Держпраці, ініціюйте ліквідацію “зрівнялівки” посадових окладів у бюджетних установах.
Чому бухгалтер отримує стільки скільки прибиральниця?
Віта
28.06.2022
якщо нрацівник частину місяця у відпустці, а далі відпустка за власний рахунок. Як бути з донарахуванням до МЗП, чи потрібно виплачувати доплату працівнику чи лише перерахувати донараховану ЄСВ 22 %. Дякую
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×