UA | RU

Деякі питання оплати праці працівників центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Відповідно до статті 8 Закону України "Про оплату праці" умови оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Умови оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери визначені постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. N 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", якою не передбачено встановлення надбавки за вислугу років працівникам.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 р. N 462 "Питання оплати праці працівників центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді" (далі - постанова N 462) визначено умови оплати праці працівників центрів на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів шляхом внесення зміни в додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. N 1298.

Відповідно до пункту 3 постанови N 462 Мінсоцполітики розроблено наказ від 16.08.2016 р. N 883 "Про внесення змін до наказу Міністерства соціальної політики України від 18 травня 2015 року N 526" <...>, яким визначено конкретні умови оплати праці працівників центрів.

Разом з тим, з метою підвищення престижності праці та залучення висококваліфікованих працівників окремими постановами Кабінету Міністрів України передбачено встановлення надбавки за вислугу років працівникам (педагогам, медикам, науковцям тощо). Постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 р. N 435 передбачено встановлення надбавки за стаж роботи в центрах (далі - надбавка) керівникам центрів, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів з основного виду діяльності та фахівцям із соціальної роботи.

Надбавка виплачується щомісяця у відсотках до посадового окладу залежно від стажу роботи в таких розмірах: понад 3 роки - 10 відсотків, понад 10 років - 20 відсотків, понад 20 років - 30 відсотків.

До стажу роботи, що дає право на встановлення надбавки, зараховується в тому числі час роботи в центрах на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців та органів місцевого самоврядування, за основним видом діяльності, а також на відповідних посадах державних службовців та органів місцевого самоврядування у соціальній сфері.

Галузі, що надають різноманітні (матеріальні і духовні) послуги для населення, утворюють соціальну сферу, до якої відносять передусім сферу послуг: освіту, культуру, охорону здоров'я, соціальне забезпечення, молодіжну політику, фізичну культуру тощо. Основний вид діяльності установи/організації визначається завданнями та функціями, передбаченими положенням та іншими установчими документами, що регламентують діяльність установи/організації.

Що стосується працівників центрів, які займають посади "методист", "практичний психолог" та "соціальний педагог", то відповідно до Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 р. N 963, зазначені посади віднесено до посад педагогічних працівників.

Надбавка за вислугу років педагогічним працівникам виплачується згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 р. N 78 "Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України "Про освіту", частини першої статті 25 Закону України "Про загальну середню освіту", частини другої статті 18 і частини першої статті 22 Закону України "Про позашкільну освіту" (далі - постанова N 78).

Постановою N 78 затверджено Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, в якому визначено посади, час роботи на яких зараховується до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років. Стаж державної служби, набутий під час роботи в центрах, до педагогічного стажу не зараховується.

Стосовно встановлення надбавки за вислугу років працівникам центрів, які займають посади "бухгалтер" та "юрист", зазначаємо, що питання встановлення надбавки за вислугу років вказаним працівникам має вирішуватися під час упорядкування умов оплати праці працівників всієї бюджетної сфери, виходячи з фінансових можливостей бюджету та враховуючи реальний стан розвитку економіки країни.

Лист Мінсоцполітики від 06.09.2017 р. N 17690/0/2-17/42

 

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (7)
Тат_яна
20.09.2017
Ну от, дякувати мінсоцполітики, усе ясно. Усе як завжди, тобто кому чо, кому нічо, а кому -самі зрозуміли... Тепер бухгалтеру ЦСССДМ тільки для того, щоб не заплутати у нарахуванні зарплати, потрібно вивчити закони мінімум двух галузей ( соц і пед ), , я ще думаю і мед прийдеться до купи. Залишили в Центрах не ГОЛОВНОГО БУХГАЛТЕРА, а просто БУХГАЛТЕРА. Так що все бухгалтерське "щастя" припадає одній людині. За зарплату не питайте при цьому всьому. Що тут можна сказать? Возрадуємся, колеги, що нам так довіряють! А взагалі-то полярна лисиця нам...
Оля
20.09.2017
"виходячи з фінансових можливостей бюджету" . В мене питання даже якщо будуть такі можливості (в чому дуже сумніваюсь) яка ПІДСТАВА для нарахування вислуги бухгалтерам????? НАКАЗ?? ПОСТАНОВА???Ви знущаєтесь над нами, чи взагалі нас за дурнів маєте?????Мало того що 9т.р. по з/п та ще 20 років роботи в ЦСССДМ в ......
Тат_яна Оля
20.09.2017
Та навіть той факт, що посада наша "бухгалтер", ни про які відсотки до окладу керівника не йдеться, на мою думку, багато каже про відношення до бухгалтерської служби взагалі. От вам, людоньки, вся бухгалтерія, можна ще й кадри, діловодство, однофігствєнно ви ж гуляєте, всих то ділов - зарплату нарахувать. І по такому ж принципу з верхів "валять" всілякі е-дати, прозорро, та інша розвлекаловка.
Людмила Тат_яна
21.09.2017
по сути бухгалтер вовсе не человек.....
Тат_яна Людмила
21.09.2017
Ну да, ходяча ЕОМ ( для молоді:електронно-обчислювальна машина , таке було раніше замість комп"ютерів ), з програмою, закладеною при народженні, та автоматичним оновлюванням при змінах законодавства!
Аня
20.09.2017
Подскажите кто сталкивался с таким случаем - работник занимал должность ведущего специалиста в Пенсионном фонде, а после перевелся в Центр на соответствующую должность. В стаж включается время работы в Пенсионном фонде??
Наталія
11.10.2017
А якщо працівник займав посаду начальника відділу молодіжної політики, фізичної культури і спорту в райдержадміністрації, то чи зараховується цей час до стажу працівнику, який зараз працює в центрі соц. служб для сім'ї, дітей та молоді фахівцем із соціальної роботи.Може хтось підкаже.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі