Додаткова відпустка у зв’язку з укладенням шлюбу

Працівник написав заяву про надання додаткової відпустки у зв’язку з укладенням шлюбу. Реєстрація запланована на 20 число, заява на 31число. У відпустці йому відмовлено. Працівник відсутній на роботі 31числа. Чи правомірно його звільнити за прогул?


Згідно з п. 8 ч. I ст. 25 Закону про відпустки, особам, які одружуються, за їх бажанням в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю до 10 календарних днів.

Відповідно до ст. 21 Сімейного кодексу України, шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Як передбачено п. 1 розд. 2 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Мін’юсту від 18.10.2000 р. № 52/5, для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява про державну реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану. За погодженням з особами, що вступають у шлюб, орган державної реєстрації актів цивільного стану призначає день і час державної реєстрації шлюбу.

Таким чином, підставою для надання працівникові відпустки у зв’язку з вступом в шлюб є:

довідка з Рагсу про подання заяви;

заява працівника на ім’я керівника установи про надання йому відпустки без збереження заробітної плати у зв’язку з одруженням із зазначенням конкретної дати початку відпустки та її тривалості.

Надання працівникові відпустки оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця. Слід зазначити, що законодавством не визначені терміни надання відпустки особам, які укладають шлюб. Можна зробити висновок, що відпустка без збереження заробітної плати надається з дня, про який просить працівник, у межах періоду, в якому існують обставини, що дають право на відпустку.

Надання відпустки передбачено особам, вступають у шлюб, тобто тим, які знаходяться в процесі вступу в шлюб, а не тим, «які вступили в шлюб» або «які збираються вступити шлюб». Право на цю відпустку мають працівники в період, який «прив’язаний» до дати вступу в шлюб. Тому відпустка може безпосередньо передувати дню реєстрації шлюбу, слідувати за ним, або дата реєстрації шлюбу може припадати на будь-який день відпустки.

Отже, якщо реєстрація шлюбу призначена на суботу, а працівник бажає використовувати відпустку після весілля, то цілком правомірним буде надання відпустки з п’ятниці або з найближчого понеділка. Однак надати таку відпустку через місяць після весілля не можна.Відсутність працівника на роботі 31.08.2016 є правомірною у разі надання відпустки без збереження заробітної плати (п. 8 ч. I ст. 25 Закону про відпустки) з понеділка 22.08.2016 тривалістю 10 к. д. за заявою працівника шляхом видання наказу.

За матеріалами сайту kadrovik.uaПомітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (4)
Сергій
02.09.2016
А що робити , якщо примусово відправляють за власний рахунок не дотримуючись тривалості відпустки ???
Коля Сергій
04.09.2016
Оце питання!!!... Але воно тут не за адресою... -- мабуть треба спитати тих , хто побудував таку державу.
Софья Сергій
06.09.2016
А что значит "примусово відправляють"? Кто ВАШЕЙ рукой по бумаге пишет, когда заявление строчите : "Прошу надати МЕНІ відпустку без збереженяя....."???
Уважать себя нужно!!!
Коля Софья
10.09.2016
Приказ начальника - закон для подчинённого. Начальник приказывает писать "за свой счёт" -- как можно не подчиниться7
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі