UA | RU

Думка ДФІ, щодо правомірності виплати сільському голові премії за багаторічну сумлінну працю та особистий вагомий вклад

ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ, ЛИСТ, від 09.04.2015 р. N 08-14/408, Щодо правомірності виплати сільському голові премії за багаторічну сумлінну працю та особистий вагомий вклад


Державна фінансова інспекція України розглянула звернення <...> щодо надання роз'яснень щодо правомірності виплати сільському голові, повноваження якого достроково припинені на підставі її заяви та рішення сільської ради, премії за багаторічну сумлінну працю та особистий вагомий внесок у розбудову і успішний соціально-економічний та культурний розвиток Владиславської територіальної громади у 5-кратному розмірі середньомісячних заробітних плат перед виходом на пенсію, та в межах повноважень повідомляє.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Обсяг повноважень та завдання органів Держфінінспекції України визначені в Законі України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні". Згідно зі ст. 2 зазначеного Закону головним завданням органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах і взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектора економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі.

Крім того, повідомляємо, що протокольним рішенням N 76 засідання від 20.10.2011 р. Кабінет Міністрів України визначив припинити надання роз'яснення норм законодавства центральним органам виконавчої влади, крім випадків, передбачених Законом України "Про центральні органи виконавчої влади".

Таким чином, надання роз'яснення щодо зазначеного питання не входить до повноважень Державної фінансової інспекції України.

Водночас зазначаємо, що відповідно до ст. 8 Закону України "Про оплату праці", ст. 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" умови розміру оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування наразі визначені постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. N 268 "Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" (далі - Постанова N 268).

Пунктом 6 Постанови N 268 визначено, що преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймаються відповідною радою.

Таким чином, преміювання сільського голови здійснюється на підставі рішення сільської ради в межах затверджених видатків на оплату праці на відповідний рік.

 

Заступник Голови
М. Диба

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі