Нашi сайти:

Фонд ССзТВП: про специфіку робочого часу педагогів

Фонд соцстрахування з тимчасової втрати працездатності зазначив, що для окремих категорій працівників законодавством установлюється скорочена тривалість робочого часу. До таких категорій працівників належать, зокрема, педагогічні працівники. Основу їх робочого часу становить педагогічне навантаження.


Так, Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти визначено, що якщо для працівника установи чи закладу освіти законодавством не передбачено скороченої тривалості робочого дня, то він становить 7 годин при шестиденному робочому тижні (41 годину на тиждень).

В свою чергу у Табелі обліку використання робочого часу будуть робитися  відмітки про фактично відпрацьований час, а також відхилення від нормальних умов роботи.

Для відображення використаного робочого часу за кожний день у Табелі відведено два рядки:

— один - для проставляння умовних позначень видів витрат робочого часу, в тому числі години роботи, передбачені колективним договором, тобто 7 годин;

— другий - для запису кількості годин, тобто педагогічного навантаження.

Оскільки оплата роботи педагогічних працівників здійснюється відповідно до обсягу педагогічного навантаження, то в Табелі повинні проставлятися години педагогічної роботи згідно з розкладом занять (лист Мінсоцполітики від 30.06.2011 р. № 212/13/116-11).  Окрім цього, Табель може бути доповнено, наприклад, графами, що передбачають відображення періоду роботи із заміни тимчасово відсутніх учителів.

Тобто у Табелі проставляються тільки реально проведені уроки, записані до класного журналу та Журналу заміни пропущених уроків.

Також Фонд соцстрахування з тимчасової втрати працездатності зазначив, що від правильності відображення у Табелі робочих днів, згідно з встановленим індивідуальним графіком роботи працівника, в які має нараховуватись заробітна плата, залежить розмір виплат за загальнообов'язковим державним соцстрахуванням. Якщо при заповненні Табеля не витримані вище викладені умови його заповнення, то, можливо, і виплати за загальнообов'язковим державним соцстрахуванням нараховані невірно.

Такі роз’яснення надав Фонд соцстрахування з тимчасової втрати працездатності в листі від 11.06.2014 р. № 5-44/Б-944з-181.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі