Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
16895 16
Друкувати
Обране

Інформувати працівників про розмір заробітної плати, її складові – обов’язок керівника

Власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Відповідна вимога передбачена ст. 21 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП).


При кожній виплаті заробітної плати власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника про такі дані, що належать до періоду, за який провадиться оплата праці:

  • загальна сума заробітної плати з розшифровкою за видами виплат;
  • розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати;
  • сума заробітної плати, що належить до виплати (ст.110 КЗпП).

Водночас в статті 116 КзпП зазначено, що власник при звільненні працівника виплачує всі суми, що належать йому від підприємства, установи, організації в день звільнення. 

Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

У разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану нею суму.

Зважаючи на викладене, наголошуємо, що інформувати працівників про розмір нарахованої їх заробітної є обов’язком, а не правом керівника.

Зокрема нагадуємо, що звернення до управління Держпраці з проханням перевірити правильність нарахування заробітної плати є підставою для проведення інспекційного відвідування. 

Профспілка працівників освіти і науки

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(16)
Мах
07.09.2018
Я один веду весь бухгалтерский учет на предприятии.
В штате 15 человек.
Наверное ночью нужно печатать розшифоровки по з.п. для каждого работника.
Лена Мах
07.09.2018
І кожному працівнику потім пояснювати як його зарплата розраховується і чому такі податки утримувати і що таке ПДФО і військовий збір і .т.д.
Ми вже таке практикували то я втомиоась пояснювати кожному по пів часа пояснювати чому так рахується зарплата і чому так багато утримується. А потім залишатися після роботи і доробляти свою іншу роботу. Поки не давали роздруковки то в людей не було питань. Все влаштовувало, а з ними кожен хотів щоб йому детально по них пояснили і так щомісяця.
Ми таке 3 місяця попробували і перестали їх давати. І знову у працівників немає ніяких питань по зарплаті.
232324 Лена
07.09.2018
100%, особливо багато питань з перерахунків - по ПДФО, коли пільга не надається. По факту зарплата не дуже відрізняється, коли є лікарняний, відпустка та робочі дні з перерахунками, але оті мінуси/плюси у відомостях дуже працівників лякають, обов'язково всі бажають розібратися, чому саме так, хоча багато з них мало що розуміють в нарахуванні ЗП...
Сергій Лена
10.09.2018
Працівник повинен знати свою заробітну плату. Обов'язок бухгалтера надати роздруківку. В чому проблема?
Вадим Сергій
11.09.2018
В тому, що у працівника немає обов"язку забрати оту роздруківку в бухгалтерії і виходить, що бухгалтер повинен бути ще й кур"єром і розносити їх персонально.
777 Сергій
12.09.2018
ещё раз специально для вас : " В ЗАКОНЕ НЕ УКАЗАНО , ЧТО УВЕДОМЛЕНИЕ О ЗП ДОЛЖНО БЫТЬ В ПИСЬМЕННОМ ВИДЕ !!!!"
Дмитро Лена
20.01.2019
Так поміняйте професію!
777
07.09.2018
а у меня 67 чел.
в законе не указано , что уведомления должны быть в письменном виде .
дана
07.09.2018
а де бланк? .))))))))))) стандарту ж не має. включайте фантазію і вигадуйте собі форму.)))))))). Саме смішне, що зарплата ніколи не влаштовує працівників, але наша "величезна" зарплата має влаштовувати бухгалтера.Він і так "нічого не робить".Що там -"ту зарплату порахувати?"... Парадокс.
Ikar
08.09.2018
чи має працівник право скільки отримують його колеги ? щоб бути впевненим що отримує достойну зарплатню на рівні з іншими
777 Ikar
12.09.2018
Не має!
Тетяна
10.09.2018
Я також бухгалтер і завжди давали роздруківку зарплати, деколи за два місяці, але давали, це ми повинні робити, як і здавати звіти бо працівники повинні знати, що для них нараховують, дали премію чи ні, є заміна чи ні
Ірина
11.09.2018
А ще цікаво,коли працівники бігають по кабінетам з розпечатками і два дні аналізують у кого яка зарплата і чого у мене така, а ось у неї більше?А те ще що всі по-різному відносяться до роботи,на одного ложиш вагон і тележку і він тягне,а другий тільки в межах посадової інструкції і ні шагу в сторону -цього ніхто не хоче аналізувати.
Інна
24.09.2018
А як по - іншому узнати, чи твоя заробітна плата нараховується правильно. Не всі бухгалтери знають нюанси нарахування заробітної плати учителів. І тільки при перевірці випливають ці нюанси. Інформація про нарахування зарплати ОБОВЯЗКОВА!!!!
Головбух Інна
24.09.2018
Тобто бухгалтер повинен дати роздруківку а кожен працівник провіряє бухгалтера,чи все правильно вона порахувала?Тобто весь колектив спеціалісти по нарахуванню зарплат?
Тетяна
24.09.2018
Підкажіть, чи може головний бухгалтер централізованої бухгалтерії відділу освіти новоствореної ОТГ отримувати премію у 10 тисяч гривень, а бухгалтери - по 7 тисяч гривень при посадовому окладі - 2 700 гривень. Чи правомірно ми робимо нарахування?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд