Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
8141 5
Друкувати
Обране

Коли виплачувати відпускні, якщо виникла необхідність надання працівникові щорічної відпустки з наступного дня?

За ст. 10 Закону України «Про відпустки» конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником або уповноваженим ним органом, який зобов’язаний повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше, як за два тижні до встановленого графіком терміну.


Зміна термінів надання відпусток, відображених у графіку, може бути проведена за узгодженням сторін трудового договору і за умови виникнення обставин, що змушують перенести щорічну відпустку. Якщо працівник просить перенести відпустку, наприклад за сімейних обставин, на інший період чи надати її в стислі терміни і роботодавець не заперечує щодо зміни у графіку періоду використання ним відпустки, то не вбачається порушення законодавства про відпустки.

Згідно зі ст. 21 Закону України “Про відпустки” зарплата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку. Відповідно до параграфу 2 ст. 7 Конвенції №132 “Про оплачувані відпустки (переглянута в 1970 році)”, ратифікованої Законом України, суми, що належать до виплати за час відпустки (частину) виплачуються зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачене угодою, яка стосується цієї особи і роботодавця.

Отже, враховуючи положення названої статті Конвенції і те, що конкретний період надання щорічної відпустки або її частини узгоджується між працівником та роботодавцем, за потреби отримання частини щорічної відпустки у стислі терміни в заяві працівник може висловити своє бажання про одержання зарплати на неї в терміни, визначені між ним і роботодавцем. Крім того, дане положення названої статті Конвенції може застосовуватись у поодиноких випадках, а не масово.

Отже, виплата заробітної плати за весь час щорічної відпустки може бути проведена в інші строки, ніж визначені національним законодавством, але за наявності окремої угоди між працівником і роботодавцем.

Наталія Миронюк, головний державний інспектор відділу з питань здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Рівненській області. 

ГУ Держпраці у Рівненській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(5)
12345
26.10.2018
Єге ж, а потім прийде інспектор і все одно оштрафує за порушення термінів виплати.
Анна
26.10.2018
"положення названої статті Конвенції може застосовуватись у поодиноких випадках, а не масово." С чего это? А мы массово используем. Все работники пишут в заявлении: "Прошу виплатити відпускні у найближчий термін виплати зарплати". Потому что никому не удобно получить отпускные за 2 недели раньше зарплаты, а потом месяц сидеть без денег, так как они в любом случае тратятся быстрее чем наступает время зарплаты(((. Бесят эти устаревшие законы и проверяющие((.

12345 Анна
26.10.2018
Пока в бюджете будут планироваться доходы от штрафов, будет продолжаться все это безобразие и глупые ограничения.
Окс
26.10.2018
А якщо є такий працівник, який кожного місяця бере по декілька днів щорічної відпустки. І пише сьогодні заяву, на завтра. Начальник не заперечує. Що ж тоді?
123
26.10.2018
Наташа Миронюк з Вашого розяснення виходить що взагалі можна недотримуватись порядку надання щорічних відпусток, який встановлений законом, з оплатою відпустки зрозуміло є закон, який дозволяє, а де передбачено звільнення від дотримання порядку надання щорічної відпустки - повідомити письмово за два тижні, чим передбачена "крайня необхідність" , і що прикладати Вашим колегам публікацію
п.с. не добре "переписувати" під своє авторство розяснення, які надавались іншими
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд