UA | RU

Компенсація за невикористані відпустки

На день звільнення у працівника є невикористані щорічні відпустки за кілька минулих років. Чи всі вони підлягають грошовій компенсації при звільненні, враховуючи те, що було порушено норму, якою заборонено ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд?


 
Елена Усенко, главный специалист сектора режимов труда, отдыха и норм труда Департамента заработной платы и условий труда Минсоцполитики Украины

Частиною третьою ст. 2 Закону про відпустки встановлено, що право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги).

Також частиною 12 ст. 10 цього Закону визначено, що роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надаються працівникам.

Ненадання щорічних відпусток у терміни, передбачені законодавством, є грубим порушенням, за що роботодавця може бути притягнуто до відповідальності.

Слід зазначити, що заборонено ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд (частина п’ята ст. 11 Закону про відпустки).

Таким чином, щорічна відпустка має надаватися вчасно згідно із затвердженим графіком відпусток. При цьому якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку в минулому році або за кілька попередніх років, він має право використати її, а в разі звільнення незалежно від підстав йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні відпусток, як це передбачено частиною першою ст. 24 Закону про відпустки.

Чинним законодавством не передбачено терміну давності, після якого втрачається право на щорічну відпустку.

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (7)
Дмитрий
18.04.2018
А нигде не пишут что "в разі звільнення незалежно від підстав йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні відпусток" всё зависит от размера ФОТ? или я не прав?
Ніна
19.04.2018
А якщо працівник відмовляється іти у відпустку?
Няшечка
23.04.2018
А если работник не имеет возможности уйти в отпуск, но и рассчитываться не собирается, может ли он получить компенсацию без увольнения?И в какой статье закона это прописано если что.Подскажите юному кадровику
Сільський бухгалтер Няшечка
24.04.2018
Див. ст. 2, 24 ЗУ Про відпустки
За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 к.д.
Анна Няшечка
24.04.2018
Ст. 83 КЗпП України
Ст. 24 Закону про відпустки
Світлана
24.04.2018
А коли була невикористана додаткова відпустка згідно колективного договору в такому разі можна вимагати компенсацію за невикористану відпустку
Тетяна
25.04.2018
Як бути в такій ситуації: працівник не повністю використовує відпустку, вона в нього накопичується, не має можливості повністю її використати бере по 2 тижні, відпустка переносилась на наступний рік, термін 24 к.д., чи можна брати 2 тижні відпустки і решту компенсацію?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі