Листок неп­ра­цез­датнос­ті: треба знати точну адресу своєї установи

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській областіповідомляє, що в останній час збільшилась кількість звернень страхувальників та застрахованих осіб з приводу порушень при оформленні листків непрацездатності.


Згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999р. № 1105 єдиною підставою для призначення і наступної виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності ( далі – ЛН).

Порядок заповнення ЛН визначає Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406 ( далі – Інструкція 532).

Відповідно до вимог Інструкції 532 паспортна частина листка непрацездатності ( прізвище, ім’я, по-батькові, вік) заповнюється за даними документів застрахованої особи (паспорта чи іншого документа, який засвідчує особу непрацездатного), а місце роботи – зі слів непрацездатного.

Саме при внесенні в листок непрацездатності інформації про місце роботи найчастіше і трапляються помилки. Адже на бланку листка непрацездатності у графі «місце роботи» передбачено зазначати назву підприємства, установи, організації. Але з урахуванням вимог п.3.1 Інструкції 532 має бути вказано не лише назву, а  і місцезнаходження підприємства, установи, організації.

Термін «місцезнаходження юридичної особи» визначено у Цивільному кодексі України та у Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»( далі – Закон).

Згідно роз’яснень Міністерства юстиції України, наданих в листі від 06.08.2014 № 404-0-2-14/8.1, місцезнаходження юридичної особи відповідно до Закону – це адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Таким чином, для запобігання виправлень в листку непрацездатності або його повернення підприємством на дооформлення в лікувальний заклад, застрахована особа повинна знати не тільки правильну повну назву свого підприємства, установи, організації, але і її місцезнаходження (адресу), щоби при заповненні листка непрацездатності надати медичному працівникові достовірну інформацію. 

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (18)
EVGENIY
04.10.2017
Не знаєш адреси не отримаєш лікарняні! Тобто право на лікарняний надає твоє знання точної адреси і повної назви твоєї установи!! Неймовірно!!! А те що твій роботодавець сплачує за тебе ЄСВ і з них частина йде в цей фонд то нічого, головне знання адреси! Ця тупість чиновників цього фонду завжди доставала!!! Поверни лікарняні в тебе адреса не вірна в листку непрацездатності!!! Це вищий пілотаж бюрократії!!!
Ната
04.10.2017
Хорошо, а если на предприятии работает обычный рабочий с 8 классами образования (допустим дворник), он мало грамотный и даже не знает как правильно звучит полное название его организации (зачем ему оно надо), ему что не выплатят больничные? Капец! Самая важная информация в бл. Да и врач может ошибиться, на слух не воспринять, недослышать, больному что ему на листике все писать?
Оля
04.10.2017
Це потрібно щоб медичні заклати писали адресу, а не бухгалтер повертав кожен лікарняний.
Ната Оля
04.10.2017
Если медучреждения будут писать адрес и название организации, тогда там точно будет куча ошибок!
Оля Ната
04.10.2017
Бухгалтер хай сам заповнює, просити оставити вільне місце)
Карл Оля
04.10.2017
То може бухгалтер хай і діагноз пише і лікарняні видає ?
.......
04.10.2017
А де, вибачте, знаходиться пункт: адрес чи місцезнаходження установи? З якої сторони не дивився, там тільки Назва установи... Так куди вписувати адресу?
Оля .......
04.10.2017
В тому справа, що ні де не написано.
Оля .......
04.10.2017
у мене усі 100%
SS .......
05.10.2017
пункт 3.1. Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 №532/274/136-ос/1406, відповідно до якого, у л/н підкреслюється слово "первинний" або "продовження" із зазначенням номера та серії попереднього ЛН у разі його продовження. Чітко вказуються: назва і місцезнаходження закладу охорони здоров'я (повністю), що підтверджуються штампом та печаткою закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності"; дата видачі ЛН (цифрою вказується число, після чого літерами - назва місяця, цифрою вказується рік), прізвище, ім'я, по батькові непрацездатного (повністю); число повних років (цифрами); стать підкреслюється; місце роботи: назва і місцезнаходження підприємства, установи, організації (повністю)
Карл
04.10.2017
Думаю не помилюсь, якщо у нас у 95 відсотків лікарняних не пишеться адреса установи лікарями .
Ася
04.10.2017
Сколько можно издеваться над людьми, найди по ОКПО и название и адрес из реестра и заполни, и никто не будет в обиде. А то декоммунизировали половину страны, теперь разберись как правильно: как было, как стало или,внесло предприятие правки в реестр или нет еще? Сплошные нервы. Оставьте в ЛН только код предприятия, и всем станет легче
бб
04.10.2017
Я працюю в організації, що має структурні підрозділи, люди, які тільки лікарняні нам не приносили!) Потім перевірка виявила дуже багато помилок, штрафи не виписали, слава Богу, не такі забюрократизовані, а більше перевіряли суттєве - нарахування лікарняного. Може би не мучали людей, а просто вписували код установи. Ну, коротше, замудрований бланк.
Вадим бб
05.10.2017
Все залежить від "людяності" перевіряючого.Є нормальні люди, які закривають очі на такі " порушення, вважаючи їх несуттєвими, а є крохобори, звіряють навіть підписи на протоколах комісії соціального страхування.
Просто бух
06.10.2017
Прочитали статью, и не приняли первый больничный лист, отправили в больницу, дописывать. Тетка на больничных листах сказала "Ничего не знаю, я всю жизнь так писала". Ну, напишем официальное письмо на больницу с просьбой ознакомиться с Инструкцией, утвердженной их же Министерством образования... Вот вопрос: на кой оно мне, бухгалтеру надо, что мне все инструкции читать надо, а тому, кто реально должен знать инструкцию реально наплевать? Не им штрафы потом платить, за оплаченные больничные.
Просто бух Просто бух
06.10.2017
Министерством здравоохранения, сорри) Просто до этого читала одну из инструкций министерства образования)
Олег
06.10.2017
Шановні бухгалтері та не заморочуйтесь з цим, вам головне правильно оплатити , а за
правильність оформлення лікарняних відповідає комісія соціального страхування.Комісія вирішила оплатити лікарняний, склала протокол от ви і платите.
Настя Олег
12.10.2017
Вот у нас в комиссии вся бухгалтерия )))) так что как не крути бухгалтер отвечает тоже
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі