Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
76513 12
Друкувати
Обране

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не є обов'язковою виплатою і виплачується за наявності коштів

Міністерство соціальної політики України в своєму листі від 21.07.2015 р. N 409/13/116-15 повідомило, що відповідно до статті 10 Закону України "Про відпустки" право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.


У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу, за винятком випадків, передбачених частиною сьомою цієї статті.

Відповідно до статті 12 цього Закону України щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше ніж 14 календарних днів.

У випадку поділу щорічної відпустки на частини допомога для оздоровлення може виплачуватися працівникові один раз при наданні будь-якої з частин щорічної основної відпустки за заявою працівника.

Таким чином, у випадку надання працівникові щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи допомога для оздоровлення також може виплачуватися працівникові за його заявою.

Умови виплати матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, обставини, за яких вона виплачується, а також кому саме вона може бути виплачена першочергово, рекомендується визначати у відповідному Положенні, затвердженому в відповідному органі.

Зазначена матеріальна допомога виплачується за заявою працівника, наприклад, у разі скрутного матеріального становища, у зв'язку з тривалою хворобою тощо. Рішення про надання такої матеріальної допомоги ухвалюється керівником відповідного органу, виходячи з обставин, викладених у заяві працівника, за наявності коштів на цю мету.

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не є обов'язковою виплатою і виплачується за наявності коштів.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(12)
Анна
28.01.2016
Доброго дня! підкажіть будь-ласка, чи може одна людина за рік отримати і матеріальну допомогу на оздоровлення і матеріальну допомогу на соціально-побутові потреби?
Юджин Анна
22.08.2016
Можна обидві: на оздоровлення при використанні будь-якої частини відпустки, соц-побутову за заявою працівника, при наявності коштів та якщо така допомога передбачена колективним договором установи
Анна
28.01.2016
Установа надає окремим працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Чи утримувати з такої допомоги ПДФО та військовий збір?
Юджин Анна
22.08.2016
Утримувати податки як із звичайної зарплати
Вікторія
25.11.2016
Доброго дня! Хотіла подати заяву на допомогу, але бухгалтерія, не приймає, мотивуючи тим, що цю допомогу мені виплатили в січні. Але в січні ніякої заяви на допомогу я не писала, а всім виплатили просто більшу премію.
Чи могли премію виплатити як соц. допомогу?
Ганна
29.11.2016
Добрий день. Скажіть будь-ласка, чи виплачується матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань завідуючої архівом місцевого суду?

Марина
07.12.2016
Доброго дня, місяць назад вийшла з декретної відпустки, чи маю право на матеріальну
Оля
23.12.2016
Порадьте, будь-ласка, як бути. на початку грудня 10 працівників написали на матеріальну допомогу на соц.побутові. Після підписання наказів звільнилася інша людина з роботи і всі гроші пішли на компенсацію а на мат доп.не вистачає. Чи можна анулювати накази на мат. допомогу?
Виталий
06.12.2017
Доброго дня в мене таке питання :моя дружына в цьому роци отримала материальную допомогу з народженням диток чи може вона написать ище на одну у зв'язку з вибухами в Винницький области,вид вибухив пошкодило дим,документы про пошкодження на руках.Жду видповиди.Дякую
Тетяна
23.02.2018
чи може працівник організації в якій скорочуються штати отримати допомогу для вирішення соціально-побутових питань
Наталія
16.08.2018
Доброго дня! чи можна надати працівнику матеріальну допомогу для вирішення соціальнопобутових питань якщо він знаходиться у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною яка потребує стороннього догляду (до 6 років)
Анастасія
05.12.2018
Доброго дня! Підскажіть будьласка, чи може працівник бюджетної установи дві на рік отримати допомогу на вирішення соціально побутових питань? Дякую.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд