Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
26696 13
Друкувати
Обране

Міносвіти щодо оплати праці педагогічним, науково-педагогічним та іншим працівникам установ освіти, навчання у яких призупинено на період карантину

На період карантину Міністерство освіти і науки рекомендувало (лист від 11.03.2020 № 1/9-154) керівникам закладів освіти, органам освіти та місцевого самоврядування розробити заходи щодо часткового переведення працівників закладів освіти на роботу в дистанційному режимі та на виконання інших видів робіт (організаційна, методична, наукова, інша педагогічна діяльність тощо). Нагадуємо, що відповіднодо статті 113 Кодексу законів про працю України за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини,за ним зберігається середній заробіток.


Згідно із пунктами 77, 89 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя (викладача) причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу. За відсутності такої роботи час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених Кодексом законів про працю України.

Крім цього, відповідно до пункту 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату працівникам, включаючи непедагогічних, простою не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати.

Отже,оплата праці усім працівникам (педагогічним, науково-педагогічним та іншим працівникам)закладів і установ освіти, навчання у яких призупинено на період карантину, здійснюється в розмірі середньої заробітної плати, а тих педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за тарифікацією,із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства. 

Лист Міносвіти №1/9-161 від 13.03.2020

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(13)
Інна
16.03.2020
Всі на карантин...........а бухгалтери працюйте і дбайте щоб всі отримали середню заробітну плату...transparent_pxl.png
12345 Інна
16.03.2020
от работы дохнут кони, ну а я - бессмертный пони ...
Гол. бух. Інна
18.03.2020
Та ще і требують перерахувати на рахунок лікарні середній одноденний заробіток перерахувати всіх працівників
Тата
16.03.2020
які його оточують, і навколишнього природного середовищане з його вини,за ним зберігається середній заробіток.Разделите НЕ З ЙОГО ВИНИ
бух
16.03.2020
а як же 2/3 від посадового окладу і не зберігаються доплати і надбавки?
Тетяна бух
17.03.2020
Вчора телефонувала до інспектора Держпраці у своїй області, бо карантин вперше і багато питань, вона сказала:1. Педагогічним працівникам як були пос оклад + надбавки доплати, так і є 100%-ва ЗП, роботу їм найдіть методичну, робота з батьками онлайн і т.д.2. Непедагогічні - мінімум 2/3 посадового окладу без надбавок і доплат.Кому тепер вірити? Я вважаю, що ссилатися на ч.3 ст. 113 КЗпПУ для ЗДО нелогічно, це ж не АЕС де реальна загроза життю, а просто призупинений навчальний процесс. Інспектор логічно сказала, непедагогічні працівникии згідно ч.1 ст.113.
Людмила Тетяна
17.03.2020
Чому непедагогічним працівникам-без доплат і надбавок,якщо в середньомісячн заробітну плату входять і надбавки і премії?
777
16.03.2020
а учителя БЕДНЫЕ как всегда сука в шоколаде !!!!!Дебилиз бля полный!!!
Алла
17.03.2020
Я работаю в детском саду, помощником воспитателя , ушла за свой счёт! О том, чтобы платить 2/3 и сидеть дома и речи быть не могло! Если не ходишь на работу, то сидишь дома за свой счёт и точка!!!! Поэтому многие написали за свой счёт. А если остаёшься, то полный рабочий день. А как должно быть?
Тетяна Алла
17.03.2020
Ви як помічник вихователя відпрацьовуєте 8 годин (по табелю) з годиною обідньої перерви в карантин. А так як коло ваших обовязків суттєво зменшилось не через вану вину, вам платять мінімум 2/3 посадового окладу за кожен відпрацьований день (без доплат, надбавок і т.д.)
бух Алла
18.03.2020
це все залежить від роботодавця- якщо скаже за свій рахунок- то мусите за свій...а нам сказав відділ освіти, щоб зберігалась середньомісячна з.п.....хоча таке враження ,що тільки педпрацівникам "лафа". а може бухгалтер теж спокійно посидить удома і всі працівники побудуть без зарплати...
Тетяна
17.03.2020
А наш ЗДО відправили у відпустку, проти мого бажання і кому доказувати, що це не по закону?
Наталя
20.03.2020
Підкажіть як розрахувати середню зарплату, якщо у попередні 2 місяці працівник перебував у відпустці (чи лікарняному)?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд