Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5750 0
Друкувати
Обране

Мінсоцполітики про нюанси розрахунку лікарняних сумісникам, вахтовикам й у разі простою підприємства

Мінсоцполітики в листі від 17.09.2015 р. № 529/18/99-15 надало роз’яснення щодо нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності.


1. У разі якщо на момент настання страхового випадку застрахована особа працює за сумісництвом, обчислення середньої зарплати здійснюється страхувальниками окремо за основним місцем роботи й за сумісництвом. У такому разі сумарна зарплата, із якої розраховуються виплати, за місяцями розрахункового періоду за основним місцем роботи й за місцем роботи за сумісництвом не може перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ. Для виконання вимоги щодо сумарної зарплати, із якої розраховується виплата, у такому випадку (страховий випадок настав у перший день роботи за сумісництвом) у довідку про середню зарплату за основним місцем роботи може бути включена інформація про зарплату місяця настання страхового випадку.

2. Законодавством не передбачені підстави для відмови в наданні допомоги по вагітності та пологах.

У разі надання застрахованій особі відпустки у зв'язку з вагітністю й пологами в період простою підприємства, установи, організації не з вини застрахованої особи, щорічної (основної чи додаткової) відпустки, відпустки без збереження заробітної плати, додаткової відпустки у зв'язку з навчанням, творчої відпустки допомога по вагітності та пологах надається із дня виникнення права на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами.

3. Порядок № 1266 не передбачає особливостей обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам, які працюють на підприємстві вахтовим методом.

Листі Мінсоцполітики  від 17.09.2015 р. № 529/18/99-15

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд