UA | RU

Мінсоцполітики: про оплату простою на підприємствах зони АТО

Неможливість повернення працівника на підприємство, яке знаходиться в зоні проведення АТО, не є простоєм. Таку думку висловило Мінсоцполітики в листі від 11.08.2014 р. № 8946/0/14-14/13.


У вказаному листі доповнено роз'яснення Мінсоцполітики від 08.07.2014 р. № 7302/14-14/13 «Про збереження місця роботи працівників, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції або залишаються у таких районах» стосовно застосування роботодавцями положень ст. 113 КЗпП України.

Так, Мінсоцполітики нагадало, що відповідно до ст. 34 КЗпП, простій – це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) (ст.113 КЗпП).

Крім того Мінсоцполітики з метою врегулювання на законодавчому рівні питань збереження трудових відносин та надання відпусток працівникам за місцем роботи на території проведення АТО розробило проект Закону України «Про внесення зміни до статті 25 Закону України «Про відпустки»», яким пропонується надавати працівникам відпустку без збереження заробітної плати на весь період проведення АТО.

Прийняття зазначеного проекту сприятиме збереженню робочих місць за такими працівниками, зарахуванню періоду їх відсутності на роботі у зв’язку з проведенням антитерористичної операції до стажу роботи та дасть змогу таким праціввникам вжити заходів для збереження їх життя і здоров’я без ризику втрати роботи.

 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера
бюджетної установПомітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі