UA | RU

МОЗ України ініціює повернення обов’язкових надбавок лікарям

Міністерство охорони здоров’я ініціювало скасування постанови №95 від 25 березня 2014 р., якою окремі категорії лікарів були позбавлені надбавок до зарплати. Як розповів заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк, йдеться передусім про працівників екстреної медичної допомоги, протитуберкульозних закладів, а також лікарів первинної ланки.


«У 2014 р. Мінфін без погодження з Міністерством охорони здоров’я вирішив, що надбавки працівникам екстреної допомоги, фтизіатрам, які працюють в тубдиспансерах, та лікарям первинної ланки є необов’язковими. Але всі ми знаємо в яких важких умовах працюють ці люди, отримуючи копійчані зарплати. Ми хочемо поборотися за лікарів і домогтися від уряду скасування 95-ї постанови», - наголосив Павло Ковтонюк. 

МОЗ України вважає, що скасування наказу не стане додатковим навантаженням для бюджету, в той же час підвищить мотивацію серед медиків та зніме соціальну напругу. 

Нагадаємо, згідно з постановою КМУ від 25 березня 2014 р. № 95 «Деякі питання оплати праці працівників закладів охорони здоров’я» були скасовані державні гарантії, встановлені постановами Кабінету Міністрів № 199 («Деякі питання оплати праці медичних працівників системи екстреної медичної допомоги»), № 174 («Деякі питання оплати праці працівників протитуберкульозних закладів») та № 977 («Деякі питання оплати праці медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу»). 

Ухвалення запропонованого профільним міністерством проекту постанови скасує обмеження щодо надбавок та інших виплат, передбачених згаданими постановами. Цей крок є критично важливим, оскільки середній розмір заробітної плати працівників закладів охорони здоров’я значно нижчий від працівників промисловості, освіти та культури. 

Прес-служба МОЗ України

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (7)
Пітеконтроп
19.10.2016
Ну, звичайно... а бухгалтерській службі як нараховувати ці надбавки? В них (нас) роботи стане менше? І зп підвищувати зовсім не обов"яково? скотство!
Ігор
19.10.2016
Ми ще недостатньо соціально напружені.
Коля
19.10.2016
Надбавка не є обов"язковою і ніколи обов"язковою не була.
Пітеконтроп Коля
20.10.2016
Дивишся тарифікаційні списки... і там є графа "Надбавки, що мають обов"язковий характер" (Тривалість безперервної роботи, майстерність, класність, спецконтингент, 1418 вислуга років)
Коля Пітеконтроп
20.10.2016
Доплати є обов"язковими, а виплата або невиплата надбавки залежить від начальника.
яя
20.10.2016
Невже хоч одному в міністерстві стало соромно, що він заробляє у сто раз більше за працівників швидкої, а пользи від нього для суспільства у сто раз менше?)
Василина
21.10.2016
Для того щоб ці надбавки виплачувались в повному обсязі необхідно внести їх до тарифікаційного списку наряду з надбавками за вислугу років та безперервний стаж, а також прибрати слово "до....". В іншому разі фін.органи на місцях не будуть в кошторисі їх враховувати та кожного разу "тикати носом" -"Не вистачає коштів, зменшуйте відсоток та виплачуйте наскількі вистачає..."
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі