UA | RU

Оплата понаднормових годин при підсумованому обліку робочого часу

Головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в області Оксана Колпак провела семінар у товаристві з обмеженою відповідальністю «Вікторія-Феліз»» на тему «Оплата понаднормових годин при підсумованому обліку робочого часу».


 

 Під час превентивного заходу увага працівників була зосереджена на тому, яким чином відбувається  оплата роботи в надурочний час:

  • за погодинною системою оплати праці -  в подвійному розмірі годинної ставки;
  • за відрядною системою оплати праці - доплата у розмірі 100% тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою - за всі відпрацьовані надурочні години;
  • у разі підсумованого обліку робочого часу - оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді.

Відповідно до ст.61 КЗпП України режим підсумованого обліку робочого часу може вводитись на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу.

У випадку застосування підсумованого обліку робочого часу розпорядок робочого дня і графіки змінності мають бути побудовані таким чином, щоб робочий час, який зобов'язані відпрацювати працівники за обліковий період, встановлений у колективному договорі (наприклад, рік), відповідав установленій законодавством нормі робочих годин, що припадає на цей період (рік).

Годинна ставка для оплати надурочної роботи при обліковому періоді тривалістю рік обчислюється шляхом ділення окладу (місячної тарифної ставки), встановленого працівникові на момент нарахування зазначеної оплати (у кінці року - при обліковому періоді рік), на середньомісячне число годин за обліковий період (рік), яке має розраховуватись з урахуванням норми тривалості робочого часу за рік.

http://kirtu.gov.ua

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (3)
Маша
03.07.2017
Якщо обліковий період рік, то в кінці року робити повністю перерахунок всієї зарплати? І оклад і ночні і святкові і все-все?
Павло Маша
03.07.2017
Як зрозумів, в кінці року лише нараховувати понаднормові. Навіщо пересчитувати всю з-п? Визначаєте скільки у вас надурочних годин, визначаєте годинну ставку і донараховується окрім грудневої з/п доплату за всі місяці року, але поточним місяцем (помісячно не розбиваєте)
Наталя
04.07.2017
Може хтось підкаже, в якому законодавчому документі йдеться про розрахунок годинної ставки для оплати надурочної роботи:
"Годинна ставка для оплати надурочної роботи при обліковому періоді тривалістю рік обчислюється шляхом ділення окладу (місячної тарифної ставки), встановленого працівникові на момент нарахування зазначеної оплати (у кінці року - при обліковому періоді рік), на середньомісячне число годин за обліковий період (рік), яке має розраховуватись з урахуванням норми тривалості робочого часу за рік"
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі