Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.03.19
7650 0
Друкувати
Обране

Оплата праці, березень, 2019/№ 5

Сьогодні вийшов черговий номер журналу Оплата праці за березень 2019 р. № 5, до вашої уваги зміст номеру


Інформаційна сторінка

Щодо нарахування ЄСВ на суми грошової компенсації за невикористану відпустку Індивідуальна податкова консультація від 15.02.2019 р. № 557/ІПК/28-10-27-01-11

Компенсація за дні невикористаної відпустки при звільненні & ЄСВ Отже, працівник звільняється. Ваш обов’язок як роботодавця — розрахувати його в день звільнення. А це означає, що ви повинні нарахувати і виплатити не лише зарплату за відпрацьований час, але й компенсацію за дні невикористаної щорічної відпустки.

«Військовий» середній заробіток: чи коригуємо після реорганізації У листопаді 2018 року відбулася реорганізація Комунального закладу в Комунальне некомерційне підприємство. У зв’язку з цим виникло таке запитання. Чи коригувати середній заробіток працівникові, який із жовтня 2015 року проходить військову службу за контрактом (період військової служби в жовтні 2018 року був оплачений виходячи із середньої зарплати в розмірі 99,00 грн.), якщо оклад працівника після реорганізації збільшився? До листопада 2018 року він складав 2079 грн., з 1 листопада 2018 року — 4100 грн., з 1 січня 2019 року — 4590 грн.

Премія до 8 Березня: її доля після закінчення свята Отримувати подарунки люблять усі! А грошовий подарунок від роботодавця до першого весняного свята окриляє працівниць, що позитивно позначиться на кінцевому результаті роботи. Ось тільки бухгалтер із нарахування зарплати може бути трохи спантеличений. Як нарахувати премію до 8 Березня, чи підлягає вона оподаткуванню, як розрахувати доплату до МЗП, як надалі її враховувати в розрахунку «середньої»? Запитань море. Щоб свято було радісним і легким для всіх, ми підготували для вас відповіді на ці та інші запитання.

Індексуємо зарплату за березень 2019 року На березневу індексацію впливає індекс споживчих цін за січень 2019 року. Він склав 101,0 %. Якими у зв’язку з цим будуть коефіцієнти і суми поточної індексації зарплати за березень 2019 року, дізнаєтеся зі статті.

Кому з бюджетників індексуємо березневу зарплату З 1 січня 2019 року підвищилися посадові оклади у більшості працівників бюджетної сфери. Але підвищення відбулося не для усіх категорій працівників. Яка ситуація складається з індексацією зарплати в березні 2019 року для працівників бюджетної сфери? Проаналізуємо найбільш поширені групи/категорії.

Ділити або не ділити відпустку «за свій рахунок» Працівниця просить надати їй відпустку «за свій рахунок» через сімейні обставини (ст. 26 Закону про відпустки) так, щоб її можна було розділити на частини. У лютому вона хоче взяти 10 календарних днів, а в березні — решту 5 календарних днів. Чи можна розділити на частини відпустку «за свій рахунок»?

Нарахувань немає, таблиця 6 — є! У працівниці (особа з інвалідністю III групи) в лютому 2019 року немає нарахувань, оскільки немає відпрацьованих днів:

 • — 2, 3, 9, 10, 16, 17, 23, 24 — вихідні дні;
 • — на 1, 4 — 8, 11 — 15, 18 — 22, 25 — 28 — оформлена відпустка без збереження зарплати.
 • Чи треба заповнювати таблицю 6 Звіту з ЄСВ за лютий 2019 року на працівницю, якщо жодних нарахувань їй у лютому не здійснювалося? І як її показати в «шапці» таблиці 1 ЄСВ-звіту?

 Приймаємо-переводимо в одному місяці: заповнюємо таблицю 5 ЄСВ-звіту Працівник прийнятий 1 лютого 2019 року на посаду вантажника (наказ від 31.01.2019 р. № 53). З 15 лютого 2019 року він переведений на посаду комірника (наказ від 12.02.2019 р. № 71). Як відобразити в таблиці 5 Звіту за формою № Д4 прийняття працівника і переведення його на іншу посаду протягом одного місяця? 

У розрахунковому періоді «порожній» місяць: виключати з розрахунку лікарняних? Працівниця принесла лікарняний лист за період хвороби з 5 по 11 березня 2019 року. У розрахунковому періоді березень 2018 — лютий 2019 року:

 • — за березень 2018 року — січень 2019 року їй нарахована зарплата;
 • — у лютому 2019 року нарахувань не було, оскільки немає відпрацьованих днів:
 • 2, 3, 9, 10, 16, 17, 23, 24 — вихідні дні;
 • на 1, 4 — 8, 11 — 15, 18 — 22, 25 — 28 — оформлена відпустка «за свій рахунок».
 • Чи виключається з розрахункового періоду лютий?

Не встигли скучити: звільнений-прийнятий в одному місяці Працівниця звільнена 14 лютого 2019 року, а 25 лютого 2019 року знову прийнята. Обидва місця роботи — основні. Її зарплата за відпрацьовані дні в лютому склала:

 • — до звільнення (з урахуванням компенсації за невикористані дні відпустки) — 2600 грн.;
 • — після повторного прийняття — 960 грн.
 • Як у такій ситуації обкладати зарплату ПДФО, ВЗ і ЄСВ? Як застосовувати ПСП, якщо працівниця має право на «звичайну» ПСП на двох дітей віком до 18 років і користується правом на збільшення граничного розміру зарплати кратно їх кількості?

Премія за результатами оцінювання держслужбовця: як включити до розрахунку відпускних У грудні 2018 року держслужбовцеві виплатили премію за результатами оцінювання за 2018 рік. У березні 2019 року такий держслужбовець йде в щорічну основну відпустку тривалістю 30 календарних днів. Чи включати премію, виплачену в грудні 2018 року за результатами оцінювання держслужбовця за 2018 рік, до розрахунку середньої зарплати для оплати періоду відпустки?

Коефіцієнти для коригування зарплати при виході у відпустку в березні 2019 року (оклади за ЄТС)

Строки сплати ЄСВ, ПДФО, ВЗ Порядок сплати ЄСВ визначено ч. 8 ст. 9 Закону № 2464 і розд. IV Інструкції № 449. Строки сплати ПДФО встановлені ст. 168 ПКУ. Сплатити ВЗ податковий агент — роботодавець зобов’язаний з дотриманням тих же строків, які встановлені для ПДФО (п.п. 1.4 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Відпустку «перегуляно»: коли при звільненні суму відпускних не утримувати Згідно з нормами Закону про відпустки щорічні відпустки надаються за робочий, а не календарний рік. Щорічні відпустки за другий і наступні роки роботи можуть бути надані працівникові у будь-який час відповідного робочого року. При цьому черговість надання відпусток визначається графіком. Тому на практиці трапляються випадки, коли щорічні відпустки надаються наперед.

Нагадуємо що всі передплатнки журналу мають змогу читати електронную версію на сайті https://i.factor.ua


 

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
pw-image
Доступ до сайту за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
 • доступ до новин, статей, довідників
 • безлімітні завантаження бланків
 • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн