Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
4015 0
Друкувати
Обране

Оплата праці / липень / 2019 / №14 та 14/1

Сьогодні вийшли чергові номери журналу Оплата праці за липень 2019 р. №14 та спецвипуск №14/1, до вашої уваги зміст номерів


Як позбутися індексації зарплати законними методами Розібратися в премудрощах індексації зарплати буває складно*: хтось може допустити помилку в сумі індексації, хтось узагалі про неї може забути. Але штрафи** лякають багатьох… Хочете дізнатися, як законно позбутися індексації зарплати? Тоді ця стаття для вас!

Інформаційна сторінка

Щодо врахування винагороди за підсумками роботи за рік при обчисленні середньої зарплати для оплати часу відпустки Лист від 18.06.2019 р. № 927/0/206-19

Винагорода за підсумками року: включаємо до розрахунку відпускних і коригуємо

Щодо обчислення середньої зарплати для виплати компенсації за невикористані дні відпустки працівнику-новачку Лист від 19.06.2019 р. № 933/0/206-19

«Відпускна» компенсація: звільняємо новачка

Індексація зарплати: згадуємо теорію Про індексацію сказано чимало. Але запитання раз у раз виникають. Щоб на практиці правильно застосувати знання про індексацію зарплати, важливо знати її теорію. Від чого залежить «базовий» місяць, як розрахувати коефіцієнт і суму індексації? Про це — нижче.

Індексація зарплати: ситуації з практики Із попередньої статті ви дізналися про ази індексації зарплати, а саме, що таке «базовий» місяць, як визначити коефіцієнт і суму індексації. У цій публікації пропонуємо до вашої уваги практичні ситуа- ції, що виникають при індексації зарплати. З ними здобуті теоретичні знання набудуть практичного сенсу. Розпочнемо!

Забули нарахувати індексацію чи помилилися в сумі: як покарають? Помилки трапляються… І за них треба розплачуватися. Бухгалтери теж іноді допускають помилки в індексації зарплати. Чим загрожує ненарахування індексації? Що буде, якщо індексацію зарплати нарахували, але помилилися в її сумі? Про ціну допущених помилок розповімо нижче.

«Гаряча» пора: запитання-відповіді за формою № 1ДФ Знову час подавати Податковий розрахунок № 1ДФ. Відповідно у багатьох роботодавців виникають запитання щодо його заповнення. «Гаряча» добірка таких запитань і роз’яснення ДФСУ — у сьогоднішній статті.

Виплата приватному виконавцеві: як показати у формі № 1ДФ На підприємство надійшов виконавчий лист, згідно з яким кошти стягуються на рахунок приватного виконавця із зазначенням суми його винагороди. Чи слід оподатковувати і відображати цю виплату в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ?

Лікарняні затримуються: сплатіть ПДФО, ВЗ, ЄСВ вчасно Підприємство через затримку фінансування від ФСС не виплатило працівникові лікарняні, при цьому не сплатило ПДФО, ВЗ, ЄСВ. Що нам загрожує за такі порушення?

Шведський стіл: тож чи є ПДФО? Верховний Суд у своїй постанові від 10.06.2019 р. у справі № 808/3611/16 розглянув важливе запитання — чи вважати додатковим благом (ну і, звісно, чи оподатковувати ПДФО) вартість безоплатного харчування працівників за системою «Шведський стіл»? Остаточну відповідь на нього і думку редакції шукайте в цій статті.

Вихідна допомога: коли, кому і скільки? Погодьтеся, звільнення — справа непроста. Іноді воно вимагає від нас чимало сил. Але як би бурхливо не відбувався розрив відносин з роботодавцем, працівник, який звільняється, повинен отримати усе, що йому належить. Щонайменше — кровно зароблену зарплату. При цьому він може навіть не підозрювати, що в деяких випадках йому належить ще й вихідна допомога. В яких випадках, в якому розмірі і коли виплачується така допомога, ми розповімо в статті.

Компенсація зарплати: виплата боргів у липні 2019 року


Атестація робочих місць: потрібно проводити регулярно! Коментар до листа Мінсоцполітики від 20.06.2019 р. № 939/0/206-19*

Щодо права на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці Лист від 20.06.2019 р. № 939/0/206-19

«Без тебе я як без рук…»: відкликаємо працівника з відпустки Іноді виробнича необхідність змушує роботодавця відкликати працівника з відпустки. Чи завжди можна піти на такий крок? Чи має право працівник відмовитися переривати свій відпочинок? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете у пропонованому матеріалі.

Відсторонення працівника від роботи Відсторонення від роботи є тимчасовою забороною роботодавця на виконання працівником трудових обов’язків. Про те, в яких випадках це може статися і що необхідно врахувати роботодавцеві при оформленні цієї процедури, ми розповімо в статті.

«Мовний» закон крізь призму трудових відносин Закон про мову* закріпив природне право та обов’язок кожного громадянина знати й вживати державну мову країни, в якій він проживає. Отже, «мовний» закон стосується всіх українців, які апріорі мають володіти українською мовою. При цьому декому доведеться засвідчувати власний мовний рівень на іспиті, а від декого вимагатимуть додаткових документів для прийняття на роботу.

Трудова книжка сумісника: як видалити зайві записи У трудовій книжці працівниці-сумісника зробили запис про прийняття її на роботу за сумісництвом (див. нижче). Перед її звільненням вирішили «виправити» ситуацію. Спочатку зробили запис про переведення на основне місце роботи, а потім — запис про визнання недійсним первісного запису про прийняття на роботу за сумісництвом та одночасно запис про звільнення. Чи потрібно виправляти такі записи в трудовій книжці?

  • Міхальова Галина, начальник загального відділу Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради

Посада «Спеціаліст-юрисконсульт» у приватній компанії: як виправити При звільненні працівника приватної компанії, який працював на посаді «Спеціаліст-юрисконсульт», з’ясувалося, що така посада застосовується виключно у сфері державної служби. Як правильно оформити звільнення працівника згідно із вимогами нормативної документації?

Щорічна відпустка після декрету: скільки днів відпочивати? Працівниця вийшла з відпустки для догляду за дитиною до трьох років 15.04.2019 р. З якої дати потрібно відлічувати робочий рік, за який надається щорічна основна відпустка: з дати укладення трудового договору (15.01.2014 р.) чи з дати виходу з відпустки для догляду за дитиною до трьох років (15.04.2019 р.)?

Відпустка на дітей учителю: без урахування 59-денного обмеження Учитель загальноосвітньої школи має право на соцвідпустку на дітей тривалістю 10 календарних днів. Чи можна йому надати цю відпустку разом з «учительською» (56 календарних днів)? Чи буде порушення, якщо загальна тривалість відпусток перевищить 59 календарних днів?

Відпустка сумісника: як надавати? Працівник закладу охорони здоров’я працює за зовнішнім сумiсництвом. Він подав заяву на надання щорічної відпустки за місцем сумісництва в інший період ніж щорiчної вiдпустки за основним мiсцем роботи. Чи повинен роботодавець надати таку відпустку?

Догана працівнику: чи потрібна згода представника трудового колективу? В установі після розформування профспілки обраний уповноважений представник трудового колективу (далі — представник ТК). Чи потрібна його згода при винесенні догани працівникам установи, зокрема, тим, які були делеговані при розробці колективного договору (за аналогією з членами виборних профспілкових органів)?

Чим може хворіти організація Організація та організм — слова однокорінні. Та, як і другий, перша так само може захворіти. Це означає, що її взаємодія із середовищем виявилася якось не дуже конструктивною, та її важливі системні складові або їх відносини зіпсовані. Зрозуміло, організаційні хвороби або патології, якщо їх не лікувати, можуть виявитися запущеними і навіть привести до летального результату, тобто закриттю організацію. Саме тому так важливо вчасно поставити правильний діагноз і призначити відповідне лікування. Давайте розглянемо ті хвороби, які можуть «напасти» на організацію, і подумаємо, як же їх лікувати.

Перелік святкових днів, професійних, міжнародних свят і пам’ятних дат у серпні 2019 року
 

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд