Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6769 0
Друкувати
Обране

Оплата праці, травень, 2020/№ 10 та № 10/1

Сьогодні вийшли чергові номери журналу Оплата праці за травень 2020 р. №10 та спецвипуск № 10/1 до вашої уваги зміст номерів


Лікарняний лист при ізоляції від COVID-19 Більше місяця знадобилося нашим чиновникам для внесення змін до Інструкції № 455*. Ці зміни потрібні були для того, щоб на практиці почали видавати листки непрацездатності для нового особливого страхового випадку — ізоляції від COVID-19. Давайте розглянемо, на що потрібно звернути увагу бухгалтерам при надходженні до них таких листків.

Дистанційне відкриття лікарняного Наказом МОЗ України від 27 квітня 2020 року № 963 внесено зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455.

Щодо видачі листка непрацездатності застрахованим особам за причиною непрацездатності «ізоляція від СОVID-19» Лист від 13.05.2020 р. № 03.4-26/13138/2-20*

Щодо оплати перших п’яти днів за лікарняними листами «ізоляція від COVID-19» Лист від 15.05.2020 р. № 5183/0/290-20*

Підвищення окладу & переведення: як коригувати зарплату для розрахунку відпускних Сьогодні знову торкнемося відпускної теми. В «ОП», 2020, № 8, с. 18 ми розпочали розмову про те, як провести коригування зарплати для розрахунку відпускних. Тепер розглянемо складнішу ситуацію, коли підвищення посадових окладів (яке є причиною проведення коригування) відбулося до та/або після переведення працівника на іншу посаду. Як розрахувати відпускні у такому разі — читайте далі.

Зменшуємо коефіцієнт коригування при розрахунку середньої зарплати Із наших попередніх статей (див. «ОП», 2020, № 8, с. 18 і с. 11 цього номера) ви вже знаєте, в яких випадках необхідно коригувати заробітну плату для розрахунку відпускних. Але як виконати цю вимогу в період карантину, коли кожна копійка на рахунку? Відповідь проста — зменшити коефіцієнт коригування. Хто може скористатися таким послабленням та як це правильно оформити, розповімо далі.

Виправляємо помилки у формі № 1ДФ Доволі часто на гарячу лінію надходять запитання щодо виправлення помилок у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ. І не секрет, що на практиці надання Уточнюючого розрахунку призводить до застосування штрафів. Водночас на період карантину, а саме з 1 березня по 31 травня 2020 року, законодавець вирішив звільнити платників податків від відповідальності за певними порушеннями. Чи застосовна ця норма до Уточнюючого розрахунку? Про це та про інші нюанси виправлення помилок у формі № 1ДФ піде мова в цьому матеріалі.

Заява-розрахунок: подаємо в електронній формі Дедалі все більше паперових документів замінюють їх електронні аналоги, що значно спрощує, покращує та здешевлює документообіг. Уведення карантину сприяло активізації цього процесу. У сьогоднішній статті нагадаємо основні моменти щодо подання заяви-розрахунку на отримання фінансування від ФСС на оплату лікарняних, а також розповімо роботодавцям, які ще не запровадили електронний документообіг з ФСС, як це зробити.

Оплата праці вчителя за заміну уроків Як здійснюється оплата праці вчителя за заміну уроків, яка триває із січня 2020 року дотепер, зокрема й під час карантину?

Надбавки вчителю-дефектологу за проведення занять з учнями інклюзивних класів Чи виплачуються надбавки за вислугу років, за престижність педагогічної праці, доплати за роботу в інклюзивних класах за проведення вчителем-дефектологом корекційно-розвиткових занять з учнями інклюзивних класів?

Атестація педпрацівників в умовах карантину Чи є правомірним зниження тарифного розряду керівнику гуртка закладу позашкільної освіти за результатами атестації в умовах карантину?

Компенсація виплати зарплатних боргів у травні 2020 року Дочекалися. Нарешті, карантинні заходи ослаблено. Підприємства, установи, організації можуть поступово входити у свою звичайну робочу колію. Збільшується оборот, з’являються кошти для ведення та продовження госпдіяльності. Тобто й для виплати всіх боргів, що накопичилися за час карантину. У тому числі й боргів із заробітної плати. І тут головне — не забути про компенсацію такої заборгованості. Коли її проводити та як розрахувати — сьогодні про це нагадаємо.


Прогул під час карантину: звільнити не можна пробачити? Чи має право роботодавець звільнити працівника за прогули через невихід на роботу під час карантину у зв’язку з відсутністю транспортного сполучення?
 
Адаптивний карантин — друга хвиля послаблень Кабмін ухвалив рішення про послаблення карантину (постанова від 20.05.2020 р. № 392).
 
 
Самоізоляція осіб 60+: простій можливий В Україні розпочалося послаблення карантинних обмежень. Але дотримуватися правил безпеки в умовах пандемії COVID-19 все ще необхідно.

Допомога по частковому безробіттю під час карантину: новітні законодавчі зміниКабінет Міністрів ухвалив постанову, якою визначено розмір допомоги по частковому безробіттю на період карантину в розрахунку на кожну годину, на яку працівникові скорочено робочий час. Ця допомога надаватиметься малим і середнім бізнесам на період карантину, а також протягом 30 днів після його завершення. У разі вимушеного скорочення робочих годин для працівників, або так званого часткового безробіття, уряд готовий компенсувати витрати на заробітну плату. Що при цьому треба знати й враховувати роботодавцям? Спробуємо окреслити ці нагальні питання з урахуванням інших законодавчих нововведень останнього часу.

Щорічна додаткова відпустка за держстаж Продовжуємо розмову про відпустки держслужбовців, яку ми розпочали в попередньому номері*. У цій статті розберемо особливості додаткової відпустки за стаж держслужби.

Дистанційна згода на обробку персональних даних Як отримати дистанційну згоду на обробку персональних даних в умовах карантину?

Скорочення штату під час карантину: чи можливе? Чи можна завершувати процедуру звільнення працівника, якщо її розпочато у лютому 2020 року?

Карантинні нюанси кадрової роботи: відкликання з відпустки та медогляд водіїв Чи можна відкликати з відпустки без збереження заробітної плати на період карантину за угодою сторін працівників для виробництва на 1 день?

Дистанційна робота: чи можна відмовити працівникуЧи може роботодавець відмовити працівнику у переході на дистанційну роботу?

Комісія із соцстраху: як організувати роботу під час карантину В установі діє комісія із соцстраху. Але на час карантину члени комісії за основним місцем роботи працюють дистанційно. Працівники установи надають лікарняні листи. Чи може комісія із соцстраху призначати матеріальне забезпечення на дистанційному засіданні (за допомогою додатків-месенджерів) без особистої присутності в офісі?

Порушення карантину: кого карають В Україні нарешті розпочалося послаблення карантинних заходів, запроваджених через коронавірус. Хтось намагався суворо дотримуватись цих правил та боявся драконівського штрафу за їх порушення, тож зараз зітхнув із полегшенням. Хтось дотримувався позиції «Правила створені для того, щоб їх порушувати» і наражав себе на значні штрафи. Тож пропонуємо вам подивитися, чи дійсно ці штрафи такі страшні, чи дійсно штрафували порушників правил карантину і чи можна було їх якось обійти.

Доплата за науковий ступінь кандидата педагогічних наук Як встановити відповідність наукового ступеня кандидата педагогічних наук вчителю англійської мови, якщо захищено дисертацію за спеціальністю «Теорія та методика навчання (російська мова)», та здійснювати доплати за цей науковий ступінь і надбавку за почесне звання «Заслужений вчитель України»?

Строковий договір на час відсутності вчителя Чи є обов’язковим укладення строкового договору на час відсутності вчительки — основної працівниці у зв’язку з її відпусткою, пов’язаною з вагітністю та пологами, а також на час надання їй додаткової відпустки для догляду за дитиною, лише на навчальний рік?

Зниження кваліфікаційного рівня керівника гуртка за результатами атестації Чи правомірним є рішення атестаційної комісії про зниження кваліфікаційного рівня керівника гуртка закладу позашкільної освіти із зниженням тарифного розряду з 12-го до 11-го з вимогою отримання лише ліцензованого сертифіката на 120 годин, зокрема й за власні кошти?

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд