UA | RU

Переведення і підвищення окладів: «рецепт» коригування від Мінсоцполітики

Ситуація. Працівник іде в щорічну відпустку. У розрахунковому періоді переведення на іншу вищеоплачувану посаду + підвищення окладу.
 

Якщо підвищення окладу відбулося до переведення, то питань з розрахунком відпускних немає: заробіток до підвищення коригуємо на коефіцієнт підвищення окладу за колишньою посадою. Такий коефіцієнт отримуємо, поділивши оклад, установлений працівникові за колишньою посадою після підвищення, на оклад, який був у нього до такого підвищення. Подальше збільшення окладу у зв’язку з переведенням працівника на вищеоплачувану посаду до коригування не призводить. Підстава — абз. 3 п. 10 Порядку № 10. У ньому чітко прописано, що у випадку зміни окладу у зв’язку з переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) коригування середньої зарплати не здійснюється.

А тепер ускладнимо ситуацію: підвищення окладу відбулося після переведення на нову посаду. Як бути? Порядок № 100 на це запитання не надає чіткої відповіді. А отже, без Мінсоцполітики, яке наділене правом надавати роз’яснення з питань обчислення середньої зарплати в усіх випадках її збереження (див. п. 2 постанови КМУ від 08.02.95 р. № 100), не обійтися. На думку міністерства, озвучену в листі, що коментується,

висновок документа

Якщо підвищення окладу відбувається після переведення на вищеоплачувану посаду, то коригуванню підлягають тільки виплати, нараховані працівникові за цією посадою

При цьому виплати, нараховані працівникові за старою посадою, на коефіцієнт підвищення окладу за новою (вищеоплачуваною) посадою не коригують. Дивіться, як це працює. Припустимо, працівник іде в щорічну відпустку з 07.05.2018 р. на 24 календарні дні. У розрахунковому періоді (травень 2017 року — квітень 2018 року) він обіймав: до 01.12.2017 р. посаду бухгалтера (оклад 5000 грн.), з 01.12.2017 р. — заступника головного бухгалтера (оклад 8000 грн.).

З 01.01.2018 р. усім працівникам підприємства були підвищені оклади. У результаті оклад працівника за новою посадою склав 10000 грн. Для наочності припустимо, що премії, доплати, надбавки тощо працівникові не нараховувалися.

У цьому випадку в розрахунковому періоді коригуванню підлягатиме тільки зарплата за новою посадою (заступник головного бухгалтера), оскільки саме в період роботи на цій посаді в працівника був підвищений оклад. Підвищення окладу відбулося на коефіцієнт 1,25 (10000 грн. : 8000 грн.).

На цей коефіцієнт коригуємо зарплату, нараховану в розрахунковому періоді за новою посадою за період до підвищення (тобто зарплату грудня):

8000 грн. х 1,25 = 10000 грн.

Зарплату за травень — листопад 2017 року в сумі 35000 грн. (5000 грн. х 7 міс.), нараховану за колишньою посадою працівника, не коригуємо, оскільки оклад за цією посадою в період, коли працівник її обіймав, не підвищувався.

Таким чином, загальна сума виплат, яка візьме участь у розрахунку «середньої», дорівнює:

35000 грн. (зарплата за квітень — листопад) + 10000 грн. (відкоригована зарплата за грудень) + 40000 грн. (зарплата за січень — квітень) = 85000 грн.

Середньоденна зарплата складе: 85000 грн. : 353 к. дн. = 240,79 грн./к. дн.

Сума відпускних дорівнює 240,79 грн./к. дн. х 24 к. дн. = 5778,96 грн.

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (9)
Павло
16.04.2018
EVGENIY, ліпше було б видалити цю статтю із вашого сайту, яка вводить в оману читачів щодо правильного розуміння і застосування на практиці статті 10 Порядку № 100.
Татьяна Павло
17.04.2018
Уважаемый Павло. Этот комментарий был к письму Минсоцполитики, указанному в начале комментария и соответствует нынешней позиции Минсоцполитики. Такая позиция представлена не только в этом официальном письме, но и в письме от 20.04.2017 г. № 1227/0/101-17/282. Это письмо Вы можете найти на сайте с подробным комментарием специалистов редакции "Оплата труда" и с комментарием специалиста Минсоцполитики.
Павло Татьяна
17.04.2018
Порядок № 100 існує з 1995 року, а "велосипед" Мінсоцполітики стало "винаходити" з 2017 року.
Татьяна Павло
17.04.2018
Порядок № 100 действительно существует с 1995 года. И рассматриваемая норма, к сожалению, подробно в нем не выписана . На сегодня официальной другой, чем в приведенных письмах, позиции Минсоцполитики нет! А согласно постановлению № 100 Минсоцполитики наделено правом разъяснять Порядок № 100. Сложность данного вопроса заключается в том, что оспорить текущую позицию Минсоцполитики ссылаясь на нормы Порядка № 100 вряд ли получится. Как говорится, когда для отстаивания другой позиции некуда "тыкнуть" в Порядке № 100, то как-то "ведосипед" со счетов и не сбросишь.
Павло Татьяна
20.04.2018
Відповідно до п.10 Порядку № 100 ось так повинен виглядати розрахунковий період після коригування, за додаткової умови в прикладі, що за посадою бухгалтера оклад з 01.01.18 р. став 6000 грн. Такого вашого висновку:"...в розрахунковому періоді коригуванню підлягатиме тільки зарплата за новою посадою (заступник головного бухгалтера), оскільки саме в період роботи на цій посаді в працівника був підвищений оклад" п.10 Порядку № 100 не передбачає.
5 - 5000 х 1,2 = 6000
6 - 5000 х 1,2 = 6000
7 - 5000 х 1,2 = 6000
8 - 5000 х 1,2 = 6000
9 - 5000 х 1,2 = 6000
10 - 5000 х 1,2 = 6000
11 - 5000 х 1,2 = 6000
12 - 8000 х 1,25 = 10000
1 - 10000 х 1,0 = 10000
2 - 10000 х 1,0 = 10000
3 - 10000 х 1,0 = 10000
4 - 10000 х 1,0 = 10000
--------------------------
Разом: = 92000
Середньоденна зарплата складе: 92000 : 353 = 260,62 грн.
Сума відпускних дорівнює 260,62 х 24 = 6254,88 грн.
Татьяна Павло
23.04.2018
Еще раз внимательно прочитайте название публикации "Переведення і підвищення окладів: "рецепт" коригування від Мінсоцполитики". Речь идет об официальном мнении Минсоцполитики, которое разъясняет порядок применения п. 10 Порядок № 100. Поэтому писать "Такого вашого висновку...п.10 Порядку № 100 не передбачає" неправильно. Это вывод Минсоцполитики, с которым автор публикации всех и знакомит.
Переведення і підвищення окладів: «рецепт» коригування від Мінсоцполітики
Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/trudovi-vidnosini/perevedennya-i-pidvishchennya-okladiv-retsept-koriguvannya-vid/
Переведення і підвищення окладів: «рецепт» коригування від Мінсоцполітики
Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/trudovi-vidnosini/perevedennya-i-pidvishchennya-okladiv-retsept-koriguvannya-vid/
Павло Татьяна
23.04.2018
До наведеного в статті прикладу не можна застосовувати вимоги листа МСПУ від 30.08.2017 р. № 2287/0/101-17/28. Ви не правильно розумієте зміст листа МСПУ від 30.08.2017 р. № 2287/0/101-17/28. В ньому йдеться про нарахування середнього заробітку в періоді збереження права працівника на коригування цього середнього заробітку за час відпустки, а не коригування його в розрахунковому періоді. Порівняйте цей лист хоча б з попереднім листом МСПУ від 20.04.2017 р. № 1227/0/101-17/282, в якому йдеться, що заробітна плата за старою посадою теж підлягає коригуванню у розрахунковому періоді (з 01.12.2015 р. по 30.04.2016 р.). В статті "Щодо визначення коефіцієнтів коригування при розрахунку відпускних" (https://buhgalter.com.ua/articles/trudovi-vidnosini/shchodo-viznachennya-koefitsiyentiv-koriguvannya-pri-rozrahunku/) Неля СИНЬКО, фахівець МСПУ, теж про це чітко говорить.
Павло Павло
23.04.2018
Відповідно до абз. 3 ст. 10 Порядку № 100 не коригується зарплата на коефіцієнт, розрахований від окладів за новою і старою посадою, але це не значить, що не треба коригувати заробітну плату в розрахунковому періоді до переводу працівника на нову посаду. Зарплата працівника у цьому випадку теж повинна коригуватись, але на коефіцієнт, розрахований за старою посадою від окладу до підвищення і після.
Павло Татьяна
23.04.2018
І ще що до "винаходу велосипеда" Мінсоцполітики. З 1995 до 2017 року зміст листів МСПУ не містив у собі протиріч один до одного щодо застосування положень п.10 Положення № 100. Тільки починаючи з листа МСПУ від 20.04.2017 р. № 1227/0/101-17/282 і повязаним з ним розясненням Нелі СИНЬКО, начальник відділу оплати праці в позабюджетній сфері Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці МСПУ, виникли такі противоріччя. Це навіть відмітила у вищезгаданій статті Людмила ТРОХИМЕНКО, заступник головного редактора порталу factor.ua. Саме Н.СИНЬКО придумала (всупереч вимозі п.10 Положення № 100), що у разі, коли дата переведення на нову посаду («персональна» зміна окладу) співпадає з датою законодавчого підвищення окладів — зарплату за період до дати переведення на нову посаду не коригують. Пояснюючи це тим, що в такому випадку у працівника немає попереднього окладу за новою посадою. Тому коефіцієнт підвищення не розраховується.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі