Підвищення оплати праці медикам, які працюють в зоні АТО: що говорить МОЗ?
Як зазначає МОЗ, підвищення рівня заробітної плати таким працівникам можливо здійснити вже сьогодні, без прийняття окремих нормативно-правових актів, в рамках чинного законодавства з питань оплати праці, яким передбачена низка заохочувальних виплат.
Так, працівникам можуть установлюватись надбавки в розмірі до 50% посадового окладу за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи, складність, напруженість у роботі.
Також керівники закладів можуть преміювати працівників залежно від особистого внеску в загальні результати роботи підрозділу, закладу. Водночас МОЗ зазначило, що розмір премії працівникам не обмежений.
Разом із тим, місцеві бюджети в ситуації, що склалася на сьогодні в країні, а особливо місцеві бюджети Донецької та Луганської областей, а також суміжних з ними Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей, заклади охорони здоров'я яких надають медичну допомогу пораненим військовим, а також постраждалому населенню під час проведення антитерористичної операції, відчувають гостру нестачу в коштах, і в тому числі не в змозі забезпечити фінансування стимулюючих виплат медичним працівникам, задіяним у наданні такої допомоги.
З огляду на вказане, МОЗ України звернулося до Уряду з проханням вирішити питання додаткового фінансового забезпечення місцевих бюджетів зазначених вище областей, у т.ч. із метою підвищення розміру заробітної плати медичним працівникам шляхом виплати їм стимулюючих надбавок та премій.