UA | RU

Підвищення оплати праці медикам, які працюють в зоні АТО: що говорить МОЗ?

МОЗ розглянуло питання щодо встановлення підвищеної оплати праці медикам, які задіяні до виконання своїх обов’язків з надання медичної допомоги як військовим, так і постраждалому від бойових дій населенню в закладах охорони.


Як зазначає МОЗ, підвищення рівня заробітної плати таким працівникам можливо здійснити вже сьогодні, без прийняття окремих нормативно-правових актів, в рамках чинного законодавства з питань оплати праці, яким передбачена низка заохочувальних виплат.

Так, працівникам можуть установлюватись надбавки в розмірі до 50% посадового окладу за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи, складність, напруженість у роботі.

Також керівники закладів можуть преміювати працівників залежно від особистого внеску в загальні результати роботи підрозділу, закладу. Водночас МОЗ зазначило, що розмір премії працівникам не обмежений.

Разом із тим, місцеві бюджети в ситуації, що склалася на сьогодні в країні, а особливо місцеві бюджети Донецької та Луганської областей, а також суміжних з ними Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей, заклади охорони здоров'я яких надають медичну допомогу пораненим військовим, а також постраждалому населенню під час проведення антитерористичної операції, відчувають гостру нестачу в коштах, і в тому числі не в змозі забезпечити фінансування стимулюючих виплат медичним працівникам, задіяним у наданні такої допомоги.

З огляду на вказане, МОЗ України звернулося до Уряду з проханням вирішити питання додаткового фінансового забезпечення місцевих бюджетів зазначених вище областей, у т.ч. із метою підвищення розміру заробітної плати медичним працівникам шляхом виплати їм стимулюючих надбавок та премій.

Лист МОЗ від 12.08.2014 р. № 10.03.68/23299

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі