Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.02.18
9724 11
Друкувати
Обране

Працівника переведено на вищу посаду, а згодом підвищено оклад: як проводити коригування середнього заробітку

У випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів в установах відповідно до актів законодавства як у розрахунковому періоді, так і у періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, зарплата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої зарплати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнтах підвищення. Цього вимагає п. 10 Порядку № 100.

При переведенні працівника на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) коригування середньої зарплати не проводиться.

Про це нагадало Мінсоцполітики у листі від 30.08.2017 р. № 2287/0/101-17/28 та розглянуло ситуацію, коли працівника було переведено на вищу посаду у жовтні 2016 року, а підвищення посадових окладів відбулось у грудні 2016 року та січні 2017 року.

В такому випадку необхідно провести нарахування середньої зарплати за час відпустки з урахуванням абз. 1 п. 10 Порядку № 100 за посадою, яку працівник обіймає на час підвищення посадових окладів.

www.interbuh.com.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
11
Павло
19.02.2018

Працівник у 2017 році займав посаду головного спеціаліста, в жовтні 2017 його перевели на посаду начальника відділу, а в січні 2018 відбулось підвищення по посаді начальника. Відпустка в лютому (з 15-ого).

Як робити коригування періоду до переведення:

1) Заробіток до переведення на посаду не коригується взагалі: з 1 по 9 місяць не коригуємо, 10 - 12 місяць коригуємо по окладу начальника

2) Заробіток до підвищення коригується по старому окладу: з 1 по 9 місяць коригуємо за посадою спеціаліста, 10-12 коригуємо по окладу начальника

Я схиляюсь до першого варіанту, коли заробіток до моменту перведення взагалі не коригувати а залишати таким як є. І як бути з коригуванням, якщо переведення в середині місяця? Розділяти пропорційно суму заробітку і коригувати ту, що вже на новій посаді?

ТетянаК Павло
20.02.2018
У нас ситуация круче. Человек перевелся в декабре на высшую посаду. И весь год коту под хвост.
ТетянаК Павло
20.02.2018
Оказываеться вариант 1. Но почему так несправедливо.
Вікторія
19.02.2018
Трохи ускладнемо приклад(у нас саме так): працівник з 1 січня 2017 року займав посаду спеціаліста, з 1 березня його перевели на посаду головного спеціаліста, з 1 вересня перевели на посаду зав.сектором, у січні 2018 року перевели на посаду нач.відділу. Відпустка у лютому.На нашу думку коригування треба робити по посадам, які працівник займав у 2017 році(пунк 2 у Павла) включно до завсектора. Нач.відділа коригуватися не буде.Якщо коригування у середині місяця, думаю коригувати треба пропорційно по обом посадам.Головне, що ніхто офіційно по таким складним ситуаціям роз'яснень не дасть. Роз'яснюють тільки прості випадки.
Василь
19.02.2018
Суть коригування - збільшити раніше нараховану ЗП до рівня сьогодення, аби в період відпустки отримувати оплату на рівні сьогодення.
Тож соціально-справедливо коригувати усю нараховану у розрахунковому періоді ЗП.
Запитання має стояти лише у тому, які коефіцієнти застосовувати.
Аби у Вас так було - думаю, що Ви собі б усю суму прокоригували
Катя
20.02.2018
Так як же правильно? Якщо переведення на іншу (вищу) посаду було всередині місяця то коригуємо частину місяця?Підтвердіть будь-ласка мою версію.
ТетянаК Катя
20.02.2018
Коригуємо тільки ту частину місяця після підвищення. На мою думку.
керр
22.02.2018
"Праця і зарплата" №6/17 автор нач відділу Мінсоцполітики Н.Сенько - ..."Якщо в розрахунковому періоді відбулось підвищення окладів і працівника було переведено на іншу посаду, то коригування заробітної плати буде проводитися за кожною посадою, якщо є коефіцієнт їхнього підвищення." ...
за посадою, яку працівник обіймає на час підвищення посадових окладів.
Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/trudovi-vidnosini/pratsivnika-perevedeno-na-vishchu-posadu-a-zgodom-pidvishcheno-oklad/
Ника керр
22.02.2018
То есть Вы хотите сказать, что нужно корректировать посаду до повышения должности и после?
керр Ника
22.02.2018
уточнення №6/2018 так вважає фахівець Мінсоцу
Ника керр
22.02.2018
У меня нет этой газеты. Вы могли бы процитировать.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×