Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
16452 9
Друкувати
Обране

При нарахуванні заробітної плати за грудень – не забудьте зробити річний перерахунок правильності нарахування ПДФО

Порядок проведення перерахунку сум доходів та наданих податкових соціальних пільг встановлений п. 169.4 ПКУ.


Відповідно до п.п. 169.4.1 ПКУ якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.

Перерахунок полягає в уточненні виплачуваних протягом року місячних доходів з урахуванням сум, які були нараховані безпосередньо за відповідні звітні місяці (відпускні, лікарняні тощо). Уточнені місячні оподатковувані доходи розраховуються кожний окремо як об’єкти оподаткування

Згідно з п.п. 169.4.2 ПКУ роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги:

за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;

під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених п.п. 169.2.3 ПКУ (обмеження щодо застосування податкової соціальної пільги);

під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

Відповідно до п.п. 169.4.3 ПКУ роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.

Згідно з п.п. 169.4.4 ПКУ якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.

Результати проведеного перерахунку сум доходів, нарахованих (виплачених) платнику податку, податковий агент відображає в податковому розрахунку за формою № 1ДФ, форму та порядок заповнення якого затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4, в тому кварталі, в якому проведено такий перерахунок. 

ГУ ДФС у Рівненській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(9)
яна
05.12.2018
це потрібно робити всім працівникам і навітл якщо немає пільги
eMelya яна
05.12.2018
Окрім пільг, можуть бути перехідні вудпустки, лікарняні, корегування зарплати в зв'язку з нарахуванням лікарняного. Все потрібно віднести до відповідних податкових періодів та перерахувати податок на доходи. Зазвичай, всі ці перерахунки проводяться на протязі року (особливо, якщо зарплату нараховують в програмі). Але всяке буває. Особливо, коли працівник регулярно хворіє.
!! eMelya
05.12.2018
Якщо нема пільг, то ніякого перерахунку не потрібно, якщо вміємо рахувати 18 відсотків!

eMelya !!
05.12.2018
Це вже як сказати. Загальна пільга у 2018 році 881 грн. для будь-якого платника податку (стаття 169.1.1 ПКУ). При повному робочому місяці, при мінімальній оплаті 3723 грн. можливо, перерахунок і зайвий, але, ще раз повторюсь, при перехідних відпустках, лікарняних, та/або неповному робочому часу всяке буває.
Петро інкогніто
05.12.2018
Делать больше нех*р, только садится и пересчитывать суммы ЗП за год.
Татьяна Петро інкогніто
05.12.2018
А придётся...
Вадим Татьяна
05.12.2018
Відповідальність за непроведення перерахунку ПДФО не передбачена. Якщо впевненні в правильності утримання податку на протязі року можете його не робити.
Анна Вадим
06.12.2018
Совершенно согласна. Никогда не делаю перерасчет.
Юра Вадим
11.12.2018
Спасибо! Тоже никогда не делал и не собираюсь
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд