Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.08.14
1884 0
Друкувати
Обране

Про застосування простою на підприємствах, які розташовані в районах проведення АТО

У зв’язку із чисельними зверненнями членів профспілок з питань особливості регулювання трудових відносин на підприємствах, в установах організаціях, що розміщені в зоні проведення антитерористичної операції, на прохання ФПУ Міністерство соціальної політики України надало додаткове роз’яснення до листа від 08.07.2014 № 7302/0/14-14/13, про який попередньо повідомлялося членським організаціям ФПУ.
Надаємо зазначене роз’яснення та завертаємо увагу профспілкових комітетів на наступне. 
 
Порушуючи перед роботодавцями там, де це можливо, питання про оголошення та оплату простою, у свої вимогах слід наголошувати на тому, що згідно зі статтею 34 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) простоєм вважається призупинення роботи, викликане не тільки відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, але й невідворотною силою або іншими обставинами. 
 
У даній ситуації, події, що відбуваються у зоні АТО, є невідворотними (непереборними), не залежать від волі працівників і зумовлюють припинення роботи на підприємстві заради збереження їх життя та здоров’я.
 
Стаття 113 КЗпП України не передбачає обов’язку працівника попереджати роботодавця про початок простою, якщо він оголошується на всьому підприємстві. У такому випадку роботодавець зобов’язаний вжити заходів щодо видання відповідного наказу та ознайомлення з ним усіх працівників.
 
При цьому оплата простою здійснюється у порядку і розмірах, визначених  умовами колективних договорів, але не нижче, ніж це передбачено частиною першою статті 113 КЗпП України.
 
Враховуючи особливість та складність ситуації, зазначаємо про необхідність у повній мірі здійснення профспілковими комітетами повноважень щодо громадського контролю за виконанням роботодавцями законодавства про працю, які передбачені статтями 247 КЗпП України та     37 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».
 
Закликаємо, у разі виявлення фактів порушення трудових прав працівників, оперативно на них реагувати, забезпечувати ефективний захист членів профспілок у порядку, передбаченому законодавством про працю та профспілки.
 
За матеріалами Федерації профспілок України
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі