Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.01.17
87507 76
Друкувати
Обране

Роз'яснення Мінсоцполітики щодо деяких питань оплати праці у зв'язку зі змінами в законодавстві

Міністерство соціальної політики щодо застосування Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі – Закон) інформує.


Законом приведено поняття мінімальної заробітної плати у відповідність до європейської практики та міжнародних норм, зокрема шляхом:

запровадження нової методології визначення мінімальної заробітної плати (як нижньої межі оплати праці, що гарантується державою);

встановлення мінімального посадового окладу у розмірі, не меншому від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року;

незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини при побудові схем посадових окладів, визначенні плати за надання адміністративних послуг, судового збору, суми податків тощо.

  Із 01.01.2017  прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» затверджено у розмірі 1 600 гривень, мінімальну заробітну плату в місячному розмірі – 3 200 гривень, у погодинному розмірі – 19,34 гривні.

Згідно із Законом при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

У випадку, коли працівнику встановлені доплати за роботу у шкідливих умовах праці, зазначені доплати мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати (3 200 гривень).

Якщо ж умовами оплати праці передбачено підвищення посадових окладів працівників, наприклад, за роботу в установах і організаціях, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, за роботу в певних типах закладів, за роботу у шкідливих та важких умовах праці, то зазначене підвищення враховується до мінімальної заробітної плати.

Якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому заробітна плата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний  провести доплату до їїрівня, яка виплачується щомісячно одночасно із заробітною платою.

Якщо ж працівник не виконав місячну норму праці, перебував у відпустці, на лікарняному, працює неповний робочий час  тощо, то оплата його праці проводиться пропорційно виконаній нормі праці.

Час простою не з вини працівника оплачується згідно з нормами статті 113 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) не нижче двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) без проведення доплати до рівня мінімальної заробітної плати.

При запровадженні підсумованого обліку робочого часу з обліковим періодом місяць, робота понад нормальну тривалість робочого часу за обліковий період оплачується як надурочна і зазначена виплата здійснюється понад розмір мінімальної заробітної плати.

Якщо робота при підсумованому обліку робочого часу виконується в межах встановленої працівнику тривалості робочого часу,  яка є меншою нормальної тривалості робочого часу, відповідно до графіку роботи, йому нараховується заробітна плата у розмірі не нижчому від мінімальної заробітної плати.

Для підприємств, на яких встановлено підсумований облік робочого часу,  з метою зменшення годин надурочної роботи та навантаження на фонд оплати праці рекомендується застосовувати такі облікові періоди як півріччя, рік.

Законом також внесено зміни до законів України, в яких заробітна плата або посадові оклади визначались на основі мінімальної заробітної плати. Відповідно до цих змін розміри заробітної плати та посадових окладів будуть визначатись у співвідношенні до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року.

Звертаємо увагу, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28.12.2016 № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

  Із 01.01.2017 посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховуються виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, визначеного у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, який у 2017 році  становить 1 600 гривень.

При цьому керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери з метою недопущення «зрівнялівки» в розмірах заробітної плати доручено забезпечити в межах фонду оплати праці диференціацію заробітної плати працівників, які отримують її  на рівні мінімальної, за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці.

У зв’язку з цим місцевим державним адміністраціям треба взяти на особистий контроль питання забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати, особливу увагу звернути на недопущення «зрівнялівки» в розмірах заробітної плати, скорочення працівників, переведення їх на неповний робочий час.

Підвищення мінімальної заробітної плати не може бути підставою для звільнення. Водночас відповідно до статті 32 КЗпП у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці (систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших) працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Статтею 56 КЗпП передбачено, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

  Також звертаємо увагу, що змінювати істотні умови праці роботодавець може лише за наявності змін в організації виробництва та праці. Пунктом 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992 № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів» визначено, зокрема, що зміною в організації виробництва і праці визнається раціоналізація робочих місць, введення нових форм організації праці, у тому числі перехід на бригадну або на індивідуальну форму, впровадження передових методів, технологій тощо.

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Новини по темі:
03.12.21 Розміри ставок заробітної плати працівників освіти станом на 1 грудня 2021 року Розміри ставок заробітної плати (посадових окладів) працівників освіти станом на 1 грудня 2021 року, враховуючи розмір посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС на рівні 2893 грн, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2021 № 29.
01.12.21 З 1 січня мінімальна зарплата лікарів складе 20 тисяч гривень – Зеленський При цьому середня зарплата лікаря, за словами президента, буде 24 тис. грн.
01.12.21 Протягом року дитині виповнилось 18 років: Чи має право платник податку, який утримує двох чи більше дітей, на застосування ПСП? Головне управління ДПС у Київській області інформує, що платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), на суму податкової соціальної пільги, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень ( у 2021 р. – 3180,0грн.).
коментарі
(76)
Карина
12.01.2017
Даже Минсоцполитики ссылается на ЗУ " Про оплату труда", в котором не упомянута индексация в п.3-1. На каких основаниях тогда в консультациях пишут о том, что индексацию необходимо исключить из МЗП 3200?
наташа
12.01.2017
що робити з бухгалтером 8 т.розряду+20%? буде така зп як в тех.персоналу. (в сторожа і то більша. бо нічні йдуть понад мін..зп. а в бухгалтера надбавка включається до мін.БАРДАК чи може є якісь зміни підкажіть.
Вадим наташа
12.01.2017
"Забезпечити в межах фонду оплати праці диференціацію заробітної плати". Наприклад встановити премію або збільшити доплату до 50 %. Я вас розумію, у мене така сама ситуація, технічки і сторожі сміються з дурних бухгалтерів,які вчилися 5 років , щоб отримувати меньшу зарплату.
Тетяна Вадим
18.01.2017
Так премії, якщо вони не разові або до ювілейних дат, також включаються до МЗП, хитро придумано "Не допустити зрівнялівки шляхом встановлення доплат, надбавок та премій, а разом з тим всі надбавки та доплати які можна встановити спеціалістам ( за складність, високі досягнення і т.д.) уже включені до МЗП, крім того, в бюджетних установах їх не можна встановити більш як 50%, тож шкурка вичинки не варта. А якими надбавками можна регулювати, підкажіть, вигадати якісь нові чи що????
Вікторія
12.01.2017
підскажіть,як бути якщо працівник працює на 1,075 ст. але з/пл меньше 3200,йому доплачувати до 3200 чи до 3440 за фактично відпрацьований час??????
людмила Вікторія
19.01.2017
Як розрахувати зарплату сумісникам? Є зовнішній (0,5) та внутрішній (1,5 ставки)??? Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/oplata-praczi/rozyasnennya-minsotspolitiki-shchodo-deyakih-pitan-oplati-pratsi-u/?utm_source=%D0%AD%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%20%D0%A4%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80&utm_campaign=a72995cb79-RSS_EMAIL_CAMPAIGN&utm_medium=email
Вадим
12.01.2017
0,075 ст. -суміщення чи він відпрацювує ці години після основної роботи ? Якщо суміщення то доплачуєте тільки до 3200 .
Инна Вадим
13.01.2017
в комментариях к этой статье https://buhgalter.com.ua/articles/oplata-praci/viplati-pratsivnikam/nova-dobre-zabuta-stara-doplata-do-mzp/ вы отвечаете, что нужно отдельно доплачивать 1 ст 3200+ 0,5ст 1600. В этой утверждаете, что 1,5ст доплачивать до 3200. Так как быть?
Вадим Инна
13.01.2017
Якщо 0,5 ст -суміщення або заступництво , тобто працівник одночасно виконує основну роботу і додаткові обов"язки то доплачувати не потрібно. Якщо 0,5 ст -сумісництво , тобто працівник окремо відпрацьовує години по основній посаді і по додатковій то потрібно. Як приклад, директор школи працює з 9 до 18 год, має 0,5 ст. вчителя і читає уроки з 10 до 14 год. Це називається суміщення , в такому випадку для визначення доплати до МЗП збивається разом ЗП по обох посадах. Якщо ж директор читає уроки після 18 год, фактично коли він уже не працює директором то це називається сумісництвом - і доплата до МЗП визначається окремо по кожній посаді.
Антоніна Вадим
13.01.2017
Викладацька робота директора школи не є суміщенням, навіть тоді, коли ця викладацька робота виконується в основний робочий час. Читайте п. 91 Інстрккції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15.04.1993 та спільний наказ МФУ, МЮУ, МПУ № 43 про умови роботи за сумісництвом. Однак за викладацьку роботу, якщо вона оплачується зі ставки вчителя без категорії, тобто 11 тарифного розряду, можлива доплата. Але її "зїсть", як мінімум, надбавка за вислугу років".
Вікторія Вадим
12.01.2017
Ні,це його основне місце?!дякую
Вадим Вікторія
13.01.2017
Доплачуєте до 3440.
Вікторія Вадим
13.01.2017
дякую.
Володимир
12.01.2017
Що робити з сумісниками на 0.5 ставки 8-го розряду платити по розряду чи половину від 3200? дякую!
Вадим Володимир
12.01.2017
Суміснику також дораховуємо до МЗП, якщо на 0.5 ст то до 1600 грн.
Коля
12.01.2017
Багато осіб непенсійного віку взагалі не мають ні зарплат, ні пенсій ,-- звільнені з роботи у зв"язку з "ліквідаціями" державних установ , тобто з ініціативи держави, по незалежним від працівників причинам позбавлені засобів існування, тому вимушені жити на утриманні своїх сімей. ----------------------------------------------------------------------------- І як же їм тепер не порадіти за працюючих пенсіонерів, які будуть тепер отримувати підвищені зарплати і пенсії.
Лера
13.01.2017
Добрий день!Шановні колеги підкажіть будь ласка державному службовцю спеціалісту,повиситься зарплата до 3200?
Олександра
13.01.2017
Доброго дня..Підкажіть будь-ласка...Бібліотекар основне місце 0,5 ставки+ 0,5 лаборанта.як рахувати лаборанта, якщо в сумі получається більше за 3200. Дякую
Наталья Олександра
13.01.2017
0,5 лаборанта-совместительство или доплата до основного оклада?
zora Наталья
17.01.2017
якщо працівник на одному підприємстві має 0,5+0,5=1 - повна ставка навіть при різних посадових окладах жодна з 0,5 не є сумісництвом
Олександра Наталья
13.01.2017
Сумісництво
Людмила
13.01.2017
Підскажіть будь ласка, пів місяця за свій рахунок, заробітна плата 3200,за відпрацьовані дні 1920 грн. Доплату до єсв проводити до 704 грн?
ри Людмила
15.01.2017
Да, если человек числился у вас весь месяц и что-то ему начисляли( хоть 100 грн), то есв надо заплатить 704
Марія Людмила
14.01.2017
Очень нужен ответ на этот вопрос.
роксанна
13.01.2017
Доброго дня! Бухгалтери райдержадміністрації (відділів) поділіться інформацією як ви рахуєте цього місяця аванс? Мені сказали, що оклади і ранги брати старі. Дали надбавку 30%(дотягнути деяким працівникам до мінімалки). А індексацію рахуєте?
Наталья
13.01.2017
Підскажіть будь ласка, який оклад з 1.01.17 ставити водію та прибиральнику службових приміщень, які праціюють по 77 наказу
Вася
13.01.2017
берете грудневі оклади і підвищуєте на коефіцієнт росту 1 т.р. за ЄТС (1600 : 1335)
мсс Вася
15.01.2017
уважно прочитайте наказ 77 коефіцієнт росту 1 т.р. застосовується не до грудневого окладу
Вася мсс
16.01.2017
Для робітників, у яких посадові оклади менші ніж розмір мінімальної заробітної плати, посадові оклади (тарифні ставки) у штатному розписі установлюються на рівні мінімальної заробітної плати. {Пункт 1 доповнено абзацом третім згідно з Наказом Міністерства праці та соціальної політики № 117 від 31.05.2010 - застосовується з 1 січня 2010 року} ага...там і таке є...так що ви пропонуєте їм усім по 3200 грн встановити оклади?
Вася Вася
16.01.2017
до того ж востаннє схемні оклади змінено із 01.05.2016..тому можна коєф. 1600: 1185...але у підсумку вийде те саме що грудневі поножить на 1600:1335
мсс Вася
16.01.2017
посилання на процитований Вами пункт не доречно, адже з 1 січня 2017 р мінімальна заробітна плата , як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат не застосовується
Анна
14.01.2017
Підскажіть, будь ласка, якщо підприємство сільськогосподарське і не фінансується з бюджету, з якої тарифної ставки першого розряду формувати тарифну сітку?
Анна
14.01.2017
Підскажіть будь ласка, с/г підприємство, не бюджетна установа, яку мінімальну тарифну ставку першого розряду повинне всановлювати при формуванні тарифної сітки?
Олег Анна
15.01.2017
Навіть 1 грн.. Небюджетні установи можуть формувати власні тарифні сітки, встановлювати власні надбавки та доплати , але головна вимога - з.п. найманого працівника не повинна бути меньшою за встановлений місячний або погодинний розмір мінімальної з.п.. Напевно, Вам, доцільно було б встановити 1 розряд на рівні МЗП.
мсс Олег
15.01.2017
наві що Ви так підставляєте вимога закону 1600 грн., а не 1 грн.
Наталка
16.01.2017
Вичитала, що працюючим пенсіонерам не доплачується МЗП. Чи правда це?
Юлія
16.01.2017
Доброго дня підскажіть будьласка як нараховувати надбавку за роботу в нічний час 30%. 1варіант (від окладу 1635,00) сума надбавки становитиме 490,50 грн. 2 віріант здійснювати доплату до мінімальної (1635+1565)+30% за роботу в нічний час сума становить 960 грн. При звільнені працівника з роботи 03 січня 2017 року сторож з доплатами за нічний час. За 1 день роботи нараховувати пропорційно від нарахованого 3200 + 30%
мсс Юлія
16.01.2017
по закону має бути варіант один - 30% за кожну годину відпрацьовано в нічний час з встановленої тарифної ставки (окладу), хоча можливо у Вас умовами оплати праці і так передбачено
Юлія мсс
16.01.2017
А щос тосується прибиральниці і її доплати за шкідливі умови праці. те саме що й сторожів? (1635,00 +доплата до мінімальної 1565,00)+(10% від окладу 1635,00)=3363,50 грн.
123 Юлія
17.01.2017
оклади змінились з 01.01.2017...1900грн.
мсс Юлія
16.01.2017
якщо мова про деззасоби, то для початку потрібно зясувати чи використовує вона у процесі своєї праці диззасіб передбачений Переліком... більшість диззасобів відносяться до певного класу небезпеки, що й дає підстави стверджувати про наявність несприятливих умов праці... в окремих галузях передбачені Переліки робіт з несприятливими умовами праці, де передбачено - виготовлення дезрозчинів та їх використання ... тому й виходить, що для прибиральниці буде наведений Вами розрахунок
Юлія мсс
16.01.2017
Дякую!
Buxgalter
16.01.2017
Хто підкаже, в якому нормативному документі написано, що робота з деззасобами відноситься до робіт в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров"я? Невже цю доплати потрібно нараховувати "зверху" мінімального розміру 3200?
cuca Buxgalter
18.01.2017
є певні затверджені інструкції по проведенню дезінфекції, може десь в них вказано?
Юра
16.01.2017
при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат ======= чи підпадає під цей пункт 25% надбавка водію за ненормований робочий день?
Вика Юра
17.01.2017
Ні, не підпадає. Ненормований робочий день і надурочний час - це різні поняття.
Світлана
16.01.2017
чи змінюватимуться посадові оклади на 1 травня та 1 грудня разом із прожитковим мінімумом ?
мсс Світлана
16.01.2017
ні
Ніна
16.01.2017
Як розрахувати зарплату сумісникам? Є зовнішній (0,5) та внутрішній (1,5 ставки)???
Анна
17.01.2017
Як не допустити " «зрівнялівки» в розмірах заробітної плати", якщо в територіальному центрі соціальні робітники отримують оклад (6 т.р).+15% шкід умови+20% за обслуговування ліжачих хворих = 4012 грн, а бухгалтер і економіст ( 9 т.р.) -3460 грн, якщо "в межах фонду оплати праці" це неможливо.
Паша Анна
17.01.2017
по моєму ви не правильно рахуєте. соц. робітники (6 т.р.+15%+20%=3132) (3200-3132=68) (3132+68=3200). 15% та 20% не є доплатою це підвищення до посадового окладу. Якщо я не правий то справте мене будьласка.
lola Анна
17.01.2017
ніяк)
Інна
17.01.2017
Для відрядних розцінок на підприємстві тарифну сітку із якого мінімуму розробляти?
Андрій
17.01.2017
Як розраховуються ставки тім, в кого т. р. вище 11-го? ,т.б.більше 3200. Множенням 1600 на коефіцієнт і все? (Я не бухгалтер).
Лариса Андрій
19.01.2017
так
Оксана
17.01.2017
Згідно із Законом при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час. А як бути з святковими, доплатою за ведення військового обліку військовозобов"язаних, надбавка за таємність та шифри?????Підскажіть будь-ласка
Лілія Оксана
20.01.2017
Святкові не входять в 3200 грн, - це прописано в ст. 3-1 ЗУ Про оплату праці
Андрій
17.01.2017
чи нараховується сумісникам заробітна плата в розмірі 50% від посадового окладу, чи 50% від суми 3200 ГРН ( мінімальноїзарплати ?
buxgaiter Андрій
19.01.2017
Сумісникам 50% нараховують від тарифної ставки (окладу) відсутнього працівника
Наталія
18.01.2017
Питання нарахування гірських 25% - враховуються чи не враховуються вони до дорахування до МЗП ?
Елена
18.01.2017
У соцробітників терцентру 15 та 20 % включати в мінімалку 3200 чи рахувати понад 3200?
маня
19.01.2017
водителя 0,5 окл 3 тариф.розряд мобилизовали в августе 2014,нужно ли начислять доплату до МЗП,если выплаты,расчитанные по среднему зароботку,в сумму зарплаты для определения доплаты до МЗП не включаются
Ярослав
19.01.2017
Працюю на 1 ст. на основному місці і є внутрішнім сумісником 0.5 ст. (будинок культури).Як мені буде нараховано з/п? 3200+1600 чи за внутрішнім сумісництвом не буде?
Галина
24.01.2017
за внутрішнє і зовнішнє сумісництво все зрозуміло, а що робити із заміною (на час відсутності основного працівника) коротче кажучи, як доплатити людині за фактично відпрацьовані години понад місячну норму робочого часу. Ця доплата йде понад 3200, чи в 3200.
Галина Ярославу
27.01.2017
так 3200+1600
Світлана
27.01.2017
Підкажіть, будь-ласка. Бібліотекар 8т.р. 2624. Яка доплата враховується до МЗП : доплата за особливі умови праці 25%, доплата за книжковий фонд 15%, доплата за бібліотечний стаж 10%, та чи повинна бути доплата до МЗП?
Наталя
30.01.2017
підкажіть, будь ласка, якщо працівник на погодинній оплаті праці, до якої суми йому доплачувать до 3200 чи до мин.погодинної 19,34 *на кількість відпрацьованих годин січня тобто19,34*160=3094,4. Не можу найти ніде чіткої відповіді.
Антон
31.01.2017
2 працівники працють по змінам 8 год. приблизно 120 год, 128 год. фактично відпрацьованого часу. 120*19.34=2320грн. Чи потрібно ще робити доплату до 3200?
Світлана
31.01.2017
підкажіть. я працюу у школі на 0,75 ставки секретаря та отримувала 35?% за інтенсивний труд. В січні я отримала тільки 0,75 ставки від зарплатні 3200. Куди поділася олата за інтенсивний труд
Наталія
15.02.2017
Шановні .Я мс в психіатричній лікарні,ставка2320,мені шкідливістьвнесли в мзп. доплата задеззасоби 10% 290+300нічні-податок вийшло3081 що на500 менше ніж у лікарні загального типу. Як бути .
юлия
10.04.2017
работаю на основной работе уборщицей на 0.5 ставки , практически каждый месяц подменяю почтальона ставка 0.9 как насчитывается общая зар. плата , при выполнении обоих работ
Світлана
07.11.2017
Добрий день,я працюю кухарем 3розряду у дошкільному закладі,12%праці біля плит нараховуєть в мнз3200гр чи зверху
Анна
18.12.2017
Доброго дня! Якщо працівника позбавлено місячної премії в розмірі 100% за порушення трудової дисципліни, в результаті чого нарахована заробітна плата склала менше 3200 грн., потрібно робити донарахування до мін. з/п?
Таня
03.02.2018
Добрый день подскажите 12%за шкидливисть входить в минимальную зарплату Чи нарахування понад 3723, дякую Кухар 5розряду оклад 2396 5р в ним
Оксана
22.02.2018
Прошу роз’яснити, чи входить доплата за ведення військового обліку до мінімвальної зарплати 3723? Дякую
Світлана
16.05.2018
Прошу роз'яснити: з чого почати аби вирішити питання виплати
надбавки за особливі умови роботи бібліотечним працівникам у розмірі 50% посадового окладу встановлена постановою КМУ від 30.09.2009 № 1073?
На всі звернення адміністрація відмовляється тим, що
- наш район дотаційний (Іванківський район Київської області)
- ці доплати не є обов'язкові
- в межах бюджету і т.д.
Я працюю 25 років в бібілотечній сфері, свою роботу знаю, але зовсім некомпетентна в питання оплати праці.
Спілкуюсь з колегами з усієї країни - всі мають доплату в межах 50%(від 10% до 50%).
Невже нема виходу ніякого??
Допоможіть, будь ласка!
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.