Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.07.16
9816 13
Друкувати
Обране

Щодо оплати праці державних службовців місцевих державних адміністрацій

Міністерство соціальної політики розглянуло листа щодо застосування постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 року № 292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» і в межах компетенції повідомляє.


Щодо можливості виплати надбавок за знання та використання в роботі іноземної мови, доплати за науковий ступінь, надбавки за почесне звання, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268, то слід зазначити наступне.

Закон України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» набрав чинності з 1 травня 2016 року.

Частиною другою статті 50 зазначеного Закону України визначено, що заробітна плата державного службовця складається з:

  •  посадового окладу;
  •  надбавки за вислугу років;
  •  надбавки за ранг державного службовця;
  •  виплати за додаткове навантаження у зв’язку з виконання обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця у розмірі 50 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця; виплати за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків за вакантною посадою державної служби за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою; премії (у разі встановлення).

На виконання норм зазначеного Закону Кабінетом Міністрів України затверджено схему посадових окладів на посадах державної служби в державних органах, розміри надбавок за ранги державних службовців та прирівняння посад державної служби (постанова Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 р. № 292 (із змінами)).

При цьому норми актів Кабінету Міністрів України, які визначали умови оплати праці державних службовців до набрання чинності Законом України «Про державну службу», не застосовуються.

З метою уникнення неоднозначного тлумачення норм законодавства та приведення актів Кабінету Міністрів України з питань оплати праці у відповідність до Закону України «Про державну службу» розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України, яким пропонується визнати такими, що втратили чинність, деякі акти Кабінету Міністрів України.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 року № 292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» (із змінами) до групи 4 оплати праці належать посади керівників самостійних структурних підрозділів інших державних органів, тому посадовий оклад керівника апарату місцевої адміністрації має визначатись за цією групою, на нашу думку, на рівні керівника департаменту, а заступника керівника апарату — до групи 5 оплати праці з відповідним посадовим окладом з урахуванням юрисдикції державних органів.

Посади керівників структурних підрозділів та їх заступників в апараті місцевої державної адміністрації визначаються як для керівників структурних підрозділів у складі департаменту, служби, самостійного управління за групою 6 оплати праці.

Що стосується посади адміністратора, то на даний час цієї посади у додатку 3 не визначено, тому до внесення відповідних змін пропонуємо посадовий оклад адміністратора визначати на рівні державного адміністратора (група 6). Такі зміни на даний час опрацьовуються Мінсоцполітики.

Посадові оклади державних службовців районних в місті Києві державних адміністрацій визначаються як для державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення.

Лист Мінсоцполітики від 27.05.2016 р. № 7696/0/14-16/13

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(13)
Віталій
05.07.2016
А що зміниться від того, що в проекті змін до цієї постанови в додатку 3 з'явилася посада адміністратора? Потрібно щоб її вказали в додатку 1, але , як і завжди, забудуть. А в умовах коли посадовий буде становить від 2757 до 3446 зрозуміло що будуть платить 2757. Хіба немає жодної розумної людини, яка здатна чітко все вичитать перед тим як виносить на засідання уряду?
Світлана
05.07.2016
А у нашій районній державній адміністрації у штатний розпис понаставили оклади начальникам відділів в апараті РДА оклади за 4 групою 4480 грн. і ОДА не завернула штатний ?????? От так????? А у нас у відокремленому самостійному відділі зі своїм бухгалтером також 4480 у начальника.
Яяяяяя Світлана
05.07.2016
Не може такого бути Тоді і по відношенню до начальників відділів в апараті ОДА потрібно застосовувати такий підхід, а штатний ОДА погоджеється Мінфіном, а Мінфін категорично проти і такий штатний не погодить. От такої....
Юрист Світлана
09.07.2016
Абсолютно правильно зробили, оскільки згідно статті 44 ЗУ "Про місцеві держадміністрації" "Керівники структурних підрозділів апарату МДА за умовами оплати праці прирівнються до керівників структурних підрозділів МДА.
Тетяна
05.07.2016
Я працюю у апараті РДА і знаєте, дуже прикро що нас віднесли саме у групу 6 оплати праці, тому що відповідаєш за свою роботу виключно ти сам, ніхто крім тебе твоїх обов"язків не знає, отже виконувати їх на період твоєї відсутності не може, поскорочували довівши всіх до секторів, а отримуєш 2757. Зате керівник апарату віднесений у групу 4, цікаво за які такі заслуги??? Віддуваєшся за себе сам, а з/п гарну отримує хтось... Виведіть всіх з апарату, ліквідуйте його, і разом посаду керівника апарату, як зовсім не потрібну
Сергій Тетяна
05.07.2016
Тетяно, розмістіть таку петицію за вас проголосують, і можливо звернуть на це увагу
ирина Сергій
05.07.2016
может и пролосуют, но 25000 не наберет... так же как с надбавкой за выслугу бухгалтерам
Тетяна Сергій
05.07.2016
Дуже сумніваюсь. У нас не прийнято дослухатись до держслужбовців. Можлива хтось оптимістичніший це зробить
Світлана Тетяна
05.07.2016
А у нас навіть є заступник керівника апарату(навіщо він здався), з зарплатнею тисяч 6 (стаж великий)
Тетяна
05.07.2016
Друзі, хто зареєстрований на сайті ВРУ, можливо справді розмістіть таку петицію. Іде недооцінка роботи на керівних посадах д/с у апаратах РДА та явна перевитрата бюджетних коштів на заробітні плати керівникам апаратів та їх заступникам (посади яких можна взагалі ліквідувати )
Іван
14.07.2016
а до нас в Тернопільську РДА навіть гроші ще не прийшли, ми одні такі ? працюєм в борг
Ірина
19.07.2016
А гроші нікому не прийшли!! Оклади ніби підняли,але кошториси забули підняти, от і працюємо в борг,а ще матеріалку при виході у відпустку потрібно нараховувати на ,яку грошей немає.Будемо показувати кредиторку по з/пл!!!
Валерія
20.07.2016
А у нас керівникам структурних підрозділів РДА поставили оклад як у складі управління чи департаменту, окрім освіти і культури - це правильно?!!!!
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн