Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.04.15
3284 0
Друкувати
Обране

Мінсоцполітики: Щодо оплати праці водіїв виїзних бригад

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ЛИСТ від 02.12.2014 р. N 1559/13/84-14

Департаментом заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України розглянуто лист щодо оплати праці водіїв виїзних бригад територіального медичного об'єднання екстреної медичної допомоги і в межах компетенції повідомляється.

Оплата праці водія, який працює у виїзній бригаді територіального медичного об'єднання центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф здійснюється згідно з наказом Мінпраці та Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 р. N 308/519 "Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення" (далі - Умови).

В штатних розписах посадові оклади (тарифні ставки) працівникам встановлюються з урахуванням підвищень.

Так, відповідно до підпункту 2.4.4 Умов водіям санітарних автомобілів місячні тарифні ставки (оклади) підвищуються на 20 відсотків.

Перелік автомобілів, віднесених до санітарних, затверджено наказом МОЗ від 02.10.2000 р. N 232 "Про затвердження Переліку спеціальних та спеціалізованих транспортних засобів галузі охорони здоров'я України, що відносяться до складу (категорії) санітарних".

Згідно з цим переліком до спеціальних санітарних транспортних засобів відносяться: швидка медична допомога; невідкладна медична допомога; реанімаційний; оперативний медицини катастроф; оперативно-рятувальний надзвичайних ситуацій; спеціальні перевезення (трупів, анатомічних матеріалів, інші).

Відповідно до підпункту 4.5.3 Умов водіям автотранспортних засобів установлюється щомісячна надбавка за класність до тарифної ставки (окладу) в таких розмірах:

• водіям II класу - 10 відсотків;

• водіям I класу - 25 відсотків.

Зазначена надбавка установлюється за фактично відпрацьований водієм час до тарифної ставки (окладу), визначеного згідно з пунктами 2.1 - 2.2 Умов, без урахування підвищення за керування санітарним транспортом.

Якщо водій працював у нічний час (з 22.00 до 06.00), то згідно з підпунктом 3.2.2 Умов проводиться доплата у розмірі 50 відсотків годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну відпрацьовану годину в нічний час.

Перелік посад та підрозділів, за роботу в яких проводиться зазначена доплата, затверджується керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом. В разі потреби до нього можуть вноситись зміни та доповнення.

Доплата за роботу в нічний час нараховується на посадовий оклад з урахуванням підвищення.

Тривалість щоденної роботи (зміни) працівників, в тому числі водіїв виїзних бригад, визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку. Під робочим часом водія варто розуміти час, протягом якого водій зобов'язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором і правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Згідно з підпунктом 3.4.4 Умов керівники закладів за погодженням з профспілковими комітетами можуть установлювати ненормований робочий день для водіїв легкових та санітарних автомобілів, автомобілів швидкої медичної допомоги з доплатою 25 відсотків тарифної ставки за відпрацьований час.

Доплати установлюються до посадового окладу з урахуванням підвищення. Посада водія має бути включена до переліку професій і посад, визначених у колективному договорі, для яких застосовується ненормований робочий день, а факт роботи в режимі ненормованого робочого дня зафіксовано в укладеному з водієм трудовому договорі.

Робота понад нормальну тривалість робочого часу водієві в підвищеному розмірі не оплачується, а компенсацією за ненормований робочий день є надання додаткової відпустки тривалістю до 7 календарних днів згідно із списком посад, робіт та професій, визначених колективним договором.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Таким чином, для водіїв, які затрималися на виїзді і відпрацювали понад нормальну тривалість робочого часу, застосовується такий вид компенсації, як доплата до тарифної ставки (окладу) за ненормований робочий день.

Доплата за ненормований робочий день не може надаватися водієві виїзної бригади, для якого відповідно до статті 61 КЗпП введено підсумований облік робочого часу.

На період ремонту автомобіля водія (за його згодою) наказом керівника можуть тимчасово перевести на ремонтні роботи, тобто на посаду слюсаря з ремонту автомобілів (за умови, що у штатному розписі є така посада і на той час вона вакантна та якщо водій має кваліфікаційний розряд за цією спеціальністю). У цьому випадку праця водія оплачується згідно з виконаною роботою, але не нижче середнього заробітку за попередньою роботою (ст. 33, 34 КЗпП). Середній заробіток обчислюється згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100.

Якщо наказ про тимчасове розміщення автотранспорту на ремонт не видавався і час простою в табелі обліку робочого часу не відображено, тобто водій відремонтував автомобіль у свій робочий час, оплата праці водія спеціального санітарного автотранспортного засобу здійснюється згідно із чинними умовами оплати праці водіїв, визначеними у трудовому договорі.

Якщо водій у робочий час знаходився на роботі, але не виїжджав, тобто не керував автотранспортним засобом, надбавка за класність не виплачується, оскільки при виконанні інших видів робіт кваліфікація II чи I класу водія не потребується. Також за ці години не здійснюється доплата за ненормований робочий день.

Що стосується надбавки за стаж безперервної роботи, то відповідно до підпункту 4.1.1 (6) Умов водіям виїзних бригад встановлюється надбавка за тривалістьбезперервної роботи в розмірі до 60 відсотків посадового окладу.

Зазначена надбавка нараховується на тарифну ставку (оклад) водія без урахування інших підвищень, надбавок і доплат.

 Директор Департаменту                                    О. Товстенко

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі