Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.11.16
15822 9
Друкувати
Обране

Щодо повернення коштів виплаченої допомоги на оздоровлення у разі невикористання щорічної основної відпустки

Статтею 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" передбачено, що посадовим особам місцевого самоврядування надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законами України не передбачено тривалішої відпустки, з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Разом з тим відповідно до підпункту 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. N 268 "Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", затвердженої згідно із статтею 8 Закону України "Про оплату праці", керівникам органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів у межах установленого фонду оплати праці надано право надавати працівникам допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

Згідно із статтею 21 Закону України "Про відпустки" заробітна плата за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку, одночасно здійснюється виплата і допомоги на оздоровлення.

При цьому слід зазначити, що законодавством не передбачено повернення коштів виплаченої допомоги на оздоровлення у разі невикористання відпустки у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю та наступного звільнення.

Лист Мінсоцполітики від 07.10.2016 р. N 1382/13/84-16

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
9
Аня
08.11.2016
Чи виплачують оздоровчі за минулорічну невикористану відпустку, якщо цього року підеш у відпустку?
Олена
08.11.2016
ні
Любов
09.11.2016
Ця допомога надається щороку не залежно до якої частини щорічної основної чи минулорічної чи цього року, не взяв у тому, у цьому ніхто її не верне
Коля
09.11.2016
Не йдуть у відпустку із-за того, що заміна відпускника (тимчасово відсутнього працівника ) не оплачується. За відпускника треба працювати безплатно, а потім цей відпускник буде безплатно працювати за того, хто його підміняв, коли той піде у відпустку. Тому відпустки без оформлення заміщення не мають сенсу. Таким чином, відпустки накопичуються, і щоб не виплачувати за них компенсацію, законодавством передбачена так звана "ліквідація" держустанов.Тоді усі невикористані дні відпустки анулюються без виплати компенсації, і лише випадково працівник може дізнатися, що його відпусткова компенсація все-таки отримана, але не ним , а його керівництвом...
Людмила
15.11.2016
Коля, что за бред ти пишешь, як керівництво за тебе її получить якщо я наприклад кожен місяць наприкінці даю розрахункові листочки
Яна
15.11.2016
В нас в колдоговорі вписано, що оздоровчі надаються коли працівник бере більшу частину відпустки. Таким чином відпустку згідно чинного законодавства можна поділити, або забрать не всю і отримать оздоровчі.
Ірина
29.11.2016
Якщо щорічну відпустку надають без матеріальної допомоги на оздоровлення, мотивуєя тим що не має коштів, цеє порушення?
Наталія Ірина
06.12.2016
Звичайно, це порушення
Світлана
09.08.2017
Мене примушують повернути оздоровчі, боя звільняюся з роботи. Чи це правильно?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі