Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.09.18
51468 20
Друкувати
Обране

Щодо утримання профспілкових внесків із заробітної плати

Роз’яснення надає головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Алла Маковій.

Згідно зі статтею 7 Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” (надалі – Закон) членами профспілок можуть бути особи, які працюють на підприємстві, в установі або організації незалежно від форм власності і видів господарювання, у фізичної особи, яка використовує найману працю, особи, які забезпечують себе роботою самостійно, особи, які навчаються в навчальному закладі.

Громадяни України вільно обирають профспілку, до якої вони бажають вступити. Підставою для вступу до профспілки є заява громадянина (працівника), подана в первинну організацію профспілки. При створенні профспілки прийом до неї здійснюється установчими зборами.

Згідно ст. 42 Закону роботодавець за письмовими заявами працівників, які є членами профспілки, зобов’язаний щомісяця і безоплатно утримувати із заробітної плати та перераховувати на рахунок профспілки відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди в терміни, визначені цим договором. Роботодавець не має права затримувати перерахування таких коштів.

Відповідно до Рекомендацій щодо порядку сплати та обліку членських профспілкових внесків, затверджених постановою Президії Федерації професійних спілок України № П-6-15 21.09.2006 р., безготівкова сплата щомісячних членських профспілкових внесків проводиться за письмовою заявою члена профспілки роботодавцю про їхнє утримання із заробітної плати в розмірах, визначених статутом профспілки, впродовж усього періоду роботи на підприємстві, в установі, організації. Ця заява зберігається в бухгалтерії роботодавця (копія заяви – в профкомі) впродовж усього періоду перебування працівника на обліку в первинній профспілковій організації цього підприємства та впродовж трьох років після вибуття з неї. Внески утримуються під час нарахування заробітної плати за місяць.

pl.dsp.gov.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
20
Олена
21.09.2018
Підскажіть чи утримуються профспілкові внески з лікарняних?
саша Олена
21.09.2018
ні

бухгалтер
21.09.2018
Останнє речення "Внески утримуються під час нарахування заробітної плати за місяць" в аванс профвнески утримувати та перераховувати не потрібно?
eMelya бухгалтер
21.09.2018
Ні, це не податки і не обов'язкові відрахування.
Наталка
21.09.2018
як вийти з членів ревізіонної комісії профспілки достроково
Альона Наталка
25.09.2018
Написати заяву про бажання вийти з профспілки.
Angel Наталка
25.09.2018
Наталко, Вам необхідно подати заяву на ім'я голови профспілки з проханням виключення Вас із числа членів профспілкового комітету
Катя
25.09.2018
Я б рекомендовала всім вийти з цієї "ШАРАШКІНОЇ контори", що звуться профспілкою без вагань. Наш голова за ці гроші тільки собі користь має.
Вера
25.09.2018
Мы давно вышли и не жалеем, бесполезная организация((
бухгалт
26.09.2018
В нас в установі профвнески утримують без заяви працівника, мотивуючи ти, що при прийнятті на роботу людина автоматично вступає до профспілки....
Анна бухгалт
27.09.2018
Это незаконно! Не обязаны все поголовно вступать в профсоюз. Каждый для себя решает выгодно это ему или нет...
аоаола Анна
12.10.2018
а у нас добровільно-примусово
бухгалт Анна
27.09.2018
Ви не повірите: нам навіть забороняють виходити з профсозу - не приймають заяви на вихід))погрожують звільнити))))
Саша бухгалт
26.09.2018
я думав це так тільки в нас) а це так всюди
Віта
19.12.2018
Чи можливо,щоб з 2% профспілкових внесків вираховували 1%?
Наталя
08.01.2019
Підскажіть чи утримуються профспілкові внески з компенсації за невикористані дні відпустки?


Лариса
22.12.2019
Підскажіть, будь-ласка, який відсоток від зарплатні відраховується як профспілковий внесок.
марія
12.02.2020
Як часто потрібно поновляти заяву-згоду про відрахування профспілкових внесків?
Леся
28.05.2020
Скажіть, чи можливо зробити перерву у відрахуванні коштів із зарплати на профспілку терміном на три місяці у зв'язку з коронавірусом та економією заробітної плати на підприємстві?
Неоніла
10.06.2021
Доброго дня!Я написала заяву на вихід з профспілки 07.06.,але звільняюся 15.06.При повному розрахунку з підприємства внески все одно будуть ще відраховані?Дякую.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×