Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.04.22
58238 4
Друкувати
Обране

Щодо зменшення розмірів надбавок і доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти

Щодо рішень відділів (управлінь) освіти місцевих органів виконавчої влади, керівників закладів освіти про зменшення розмірів надбавок і доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти

Відповідно до додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2022 N 401 "Про спрямування коштів до резервного фонду державного бюджету" видатки загального фонду Державного бюджету України на 2022 рік, передбачені для Міністерства освіти і науки за програмою 2211190 "Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам", скорочено на 10 відсотків загальним обсягом 10804383,8 тис. гривень.

Таким чином, у зв'язку із запровадженням військового стану в Україні фінансовий ресурс у 2022 році для виплати заробітної плати педагогічним працівникам є надто обмеженим, що спонукає місцеві органи виконавчої влади, керівників закладів освіти ухвалювати рішення про зменшення розмірів надбавок і доплат.

Проте слід зауважити, що згідно із помісячним розписом видатків державного бюджету зазначені обсяги освітньої субвенції буде зменшено у червні - грудні поточного року, що призведе до недофінансування видатків на оплату праці педагогічних працівників закладів освіти, які здійснюються за рахунок освітньої субвенції, в середньому на 17 відсотків щомісяця.

Керівники закладів освіти мають встановлювати працівникам підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати), надбавки і доплати за окремі види діяльності у розмірах, визначених нормативними актами з оплати праці. Керівники закладів освіти мають право зменшувати розміри лише тих доплат і надбавок, які встановлені нормативними актами у граничних розмірах або мають необов'язковий характер (за складність, напруженість, за виконання особливо важливої роботи, за престижність праці тощо) і розмір яких залежить від наявного фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисі.

Водночас Міністерство освіти і науки ініціюватиме внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України, що регулюють питання встановлення надбавок і доплат, щодо унормування питань оплати праці педагогічних працівників закладів освіти з урахуванням зменшеного обсягу освітньої субвенції.

Враховуючи зазначене вище, просимо переглянути свої рішення про зменшення розмірів надбавок і доплат педагогічним працівникам закладів освіти у квітні місяці, зокрема тих, що встановлюються за додаткову роботу (класне керівництво, перевірку навчальних робіт тощо).

Джерело:
Лист МОНУ від 25.04.2022 р. N 1/4444-22
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Нора
29.04.2022
В Деснянському районі вже вислали вчителям таблички, в яких описано, за що знімаються гроші. Виходить до 42%!!! Тобто, якщо вчитель отримував 12 тисяч, то залишається майже 7 тисяч. Вчителі не працювали? Не вкладали гроші в Інтернет, щоб провести уроки? Звідки ця сума, що ж це таке? Війна, зрозуміло. Можна зняти за кабінети. Але що, більше немає з кого зняти гроші та доплати? Депутати, олігархи? Ганьба.
Оксана
29.04.2022
А як щодо оздоровчих? Нам сказали, що не дадуть - війна, немає грошей (проте адміністрації премії дали, гроші знайшлися). Читала десь, що оздоровчі - захищена стаття. Чи мають право не дати оздоровчих?
Володимир
29.04.2022
В листі прописано про 10 відсотків, арозпорядження директорам ррийшло 16-17 відсотків хменшення. І хто з Вас там хитріший?
Людмила
30.04.2022
Я працюю в святошинському районе ,проводила цілий місяць уроки ,проживаю в евакуації. В меня зарплата і так дуже маленька 12 ,а після того , зняття отримала 5200 от і як мені на ці гроші прожити місяць ?Чому страждають вчитель?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі