Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.09.14
2622 0
Друкувати
Обране

Скорочення робочого часу напередодні свят: кому можна а кому ні?

Для працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу, тривалiсть роботи напередоднi святкових i неробочих днiв не скорочується на одну годину — роз’яснює Мінсоцполітики.

Так, вiдповiдно до ст. 53 КЗпП напередоднi святкових i неробочих днiв тривалiсть роботи працівників скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так i при шестиденному робочому тижнi.

Мінсоцполітики роз’яснило, що у зазначенiй статтi йдеться про скорочення тривалостi не робочого часу, а роботи. Тобто зазначена норма не передбачає скорочення робочого часу, а лише вимагає його перерозподiлу таким чином, щоб напередоднi святкових i неробочих днiв тривалiсть роботи скорочувалась за умови, що норма тривалостi робочого часу, передбачена законодавством (40 годин на тиждень), не скорочується i вiдповiдно оплата працi зберiгається в розмiрi повної тарифної ставки, повного окладу.

Враховуючи вищезазначене, норма ст. 53 КЗпП поширюється на працiвникiв, якi працюють за п’ятиденним чи шестиденним робочим тижнем з установленою законодавством нормою робочого часу.

Таке роз’яснення надало Мінсоцполітики в листі  від 28.08.2014 р. № 395/13/116-14.

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі