UA | RU

Стипендія, яка виплачується докторантам, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб

Стипендія, яка виплачується докторантам, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, - звертають увагу в ГУ ДФС у Волинській області..


Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 01 березня 1999 року № 309 «Про затвердження Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів» із змінами та доповненнями (далі – Постанова) аспірантура і докторантура є формами підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів вищої кваліфікації.

До докторантури приймаються особи, які мають науковий ступінь кандидата наук, наукові здобутки та опубліковані праці з обраної наукової спеціальності і які в змозі на високому науковому рівні проводити фундаментальні, пошукові і прикладні наукові дослідження (п. 27 Постанови).

До аспірантури на конкурсній основі приймаються особи, які мають вищу освіту і кваліфікацію спеціаліста або магістра (п. 32 Постанови).

Згідно з п.п. 4 п. 15 Постанови аспіранти і докторанти мають право, зокрема на отримання державної стипендії встановленого розміру у разі зарахування на навчання з відривом від виробництва за державним замовленням.

Підпунктом 165.1.26 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) передбачено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ.

Разом з тим, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ (п.п. 164.2.20 164.2 ст. 164 ПКУ).

Довідка: Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс (категорія 103.02). 

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі