UA | RU

Терміни розрахунків після звільнення. Коли працівник повинен отримати свої гроші?

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації здійснюється в день звільнення.


Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

В разi невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звiльненому працiвниковi сум у встановлені строки, при вiдсутностi спору про їх розмiр пiдприємство, установа, органiзацiя повиннi виплатити працiвниковi його середнiй заробiток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. 

А при наявностi спору про розмiри належних звiльненому працiвниковi сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити вiдшкодування в тому разi, коли спiр вирiшено на користь працiвника. Якщо спiр вирiшено на користь працiвника частково, то розмiр вiдшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рiшення по сутi спору. 

У випадку, якщо звiльнений працiвник до одержання остаточного розрахунку влаштується на iншу роботу, розмiр компенсацiї зменшується на суму заробiтної плати, одержаної за новим мiсцем праці.

 ГУ Держпраці у Львівській області

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (6)
Віта
16.01.2017
А якщо працівник звільняється, а паспорта, кошторису, штатного, коштів НЕМА, що бухгалтеру робити в таких випадках?
Оксана Віта
16.01.2017
Разговаривайте с увольняющимся . Штрафы большие' а поблажек нет. Проверяющий сочувствует' головой кивает' а нарушение в акте отображает. Поэтому совет один -уговаривайте . Иногда увольняющегося хочеться еще и пинком подогнать. Но.... штрафы не дают быть гордыми. Работники защищены больше чем работодатель.
Таня
16.01.2017
Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

письмово повідомити це що листа написати? наведіть будь ласка приклади як можна письмово повідомити працівника у разі коли 1)-написав заяву на звільнення і пішов на лікарняний 2) день звільнення не зявився на роботі.
ри Таня
19.01.2017
таня, не переживайте. никто никогда этим не заморачивается, в лучшем случае работнику дают расчетку, где он все видит
Наталія
16.01.2017
Ні одна бюджетна установа з обслуговуванням в казначействі не зможе дотриматись цих вимог
Игорь
17.01.2017
Подскажите,пожалуйста, если сотрудник увольняеться в тот день когда зарплата выплачена. Доначислить?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі