Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.05.15
2642 1
Друкувати
Обране

Тривалість роботи працівників на умовах неповного робочого часу напередодні святкових і неробочих днів не скорочується на одну годину

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ, ЛИСТ, від 28.08.2014 р. № 397/13/116-14

Про надання роз’яснення

У Департаменті заробітної плати та умов праці розглянуто ваше звернення і повідомляється.

Відповідно до статті 53 Кодексу законів про працю України напередодні святкових і неробочих днів (стаття 73) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 цього Кодексу, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. У зазначеній статті йдеться про скорочення тривалості не робочого часу, а роботи.

Тобто, зазначена норма не передбачає скорочення робочого часу, а лише вимагає його перерозподілу таким чином, щоб напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи скорочувалась за умови, що норма тривалості робочого часу, передбачена законодавством (40 годин на тиждень), не скорочується і відповідно оплата праці зберігається в розмірі повної тарифної ставки, повного окладу.

 Згідно зі статтею 56 КЗпП України неповний робочий час (неповний робочий день або неповний робочий тиждень) встановлюється за угодою між працівником та роботодавцем і оплата в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежить від виробітку. Враховуючи вищезазначене, норма статті 53 КЗпП України поширюється на працівників, які працюють за п’ятиденним чи шестиденним робочим тижнем з установленою законодавством нормою робочого часу.

Для працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, ця норма не застосовується, тобто тривалість їх роботи напередодні святкових і неробочих днів не скорочується на одну годину.

 

Директор Департаменту                                          О. Товстенко

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Ирина
24.12.2015
Почему же тогда в таблицах норм часов в декабре указывается не 184 часа при 40-часовой рабочей неделе, а 183? И как правильно заполнить табель, если у работника по деньгам должно быть полставки каждый месяц, например 1378*0,5=689 грн, а по табелю в результате уменьшения нормы ЧАСОВ берут в расчёт 183 часа, но за полставки ставят 92, т,е, 1378/183*92 = 692,77, ??? Но по штатному у него 689 и не копейкой больше. Либо этому работнику нужно брать в расчёт 184 часа при определении его зарплаты за 92 часа, если он не имеет права на сокращение рабочего времени накануне праздника, либо ставить в табеле 91,5 часа, но если ему не сокращается рабочее время накануне праздника - 91,5 часа это ошибка. Как правильно?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі